Szkoła przyjazna dla sześciolatka

przyjaznaszesciolatkaSześciolatek w Jedynce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu spełnia zalecenia MEN dotyczące wymagań nauczania w klasach 0-1, które określa podstawa programowa. Nasza szkoła posiada siedem sal lekcyjnych przystosowanych dla dzieci młodszych. Każda z nich składa się z części edukacyjnej wyposażonej w komputer z dostępem do internetu, tablicę interaktywną, urządzenia audiowizualne oraz rekreacyjnej. Znajdują się w niej: dywan, zabawki i gry edukacyjne oraz biblioteczka.

W salach  są także kąciki tematyczne m.in. przyrody. Część podręczników i przyborów uczniowie mogą zostawić w sali. W szkole działa także świetlica, która jest przeznaczona tylko dla młodszych dzieci. Mogą tam spożywać posiłki i odrobić prace domowe. Nauczycielki otaczają je troskliwą opieką. Uczniowie mają do dyspozycji plac zabaw w osobnej części boiska oraz wewnątrz budynku „Radosną szkołę”, której atrakcją jest m.in. basen z piłkami. Ze względu na dobro i bezpieczeństwo dzieci klasy pierwsze i drugie przebywają na boisku poza standardowymi przerwami. Cały czas znajdują się pod opieką wychowawcy.

Zapewniamy, że nasza szkoła to przyjazne miejsce, w którym dziecko uczy się, bawi i rozwija swoje zainteresowania.

dsc07807 300x225dsc_05533315dsc_0590

Nasza szkoła

drzwi otwarte 2016

Co sądzą o szkole Pierwszaki?

Martyna: Szkoła jest znakomita! Można się tu bawić i wcale się nie nudzę.

Bartek: Szkoła jest mega fajna i …. ma ogromną cierpliwość do nas.

Laura: W szkole są  fajne zadania i koleżanki.

Asia: Szkoła jest po prostu super, bo dzieją się tu różne ciekawe rzeczy.

Dawid: W szkole jest dużo zadań domowych, a ja lubię je odrabiać.

Zuzia: W szkole są bardzo miłe panie i super świetlica.

Maja: Lubię szkołę bo można w niej malować, a ja bardzo to lubię.

Ania: W szkole można się wiele nauczyć.

Wiki: Mamy dodatkowe zajęcia i to jest fajne.

Julka: Bardzo lubię szkołę ponieważ mam tutaj najlepszą koleżankę Olę.