klasa 1a 2023/2024


Spotkanie świąteczne

Nasze pierwsze spotkanie świąteczne 🎄🤶🏼⭐ Moje Zuchy przygotowały prezent dla wylosowanej wcześniej osoby – podobno wszystkim udało się dochować tajemnicy 🙂 Zapachniało mandarynkami i pierniczkami i jak zwykle, było cudownie!

22.12.2023

Kino w klasie!

Kino w klasie 🎬 Dzisiaj Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej goszczą w naszej klasie z filmem detektywistycznym „Operacja Mumia”. Są koce, poduszki, przekąski no i oczywiście film 😊

Tiril i Olivera czeka kolejne wyzwanie: czas zmierzyć się ze starożytną klątwą faraona! Czy pomysłowym śledczym uda się rozwikłać zagadkę wypadków w muzeum przed otwarciem nowej wystawy?

Kiedy młodzi detektywi – Tiril i Oliver – dowiadują się o dziwnych wydarzeniach w lokalnym muzeum, bez wahania postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Podczas przygotowań do otwarcia ważnej wystawy poświęconej starożytnemu Egiptowi, dochodzi do wypadków, za które podobno odpowiada… klątwa prastarej mumii Tutenchamona. Ale czy to jedyne wyjaśnienie? Czujni detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Czas na prawdziwe śledztwo, zbieranie dowodów i łączenie tropów! Tiril, Oliver (i ich wierny towarzysz, pies Ocho) muszą być uważni, żeby niczego nie przegapić i zdążyć z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem.

20.12.2023

Warsztaty świąteczne

Dzisiaj wybraliśmy się na warsztaty świąteczne do Art Zagrody w Dymaczewie. Dzieci samodzielnie wykonały i ozdobiły pierniczki, uczestniczyły także w warsztatach stolarskich, na których powstały przepiękne choinki. Po wszystkim można było jeszcze zajrzeć do małego sklepu z pamiątkami – wszystko ręcznie wykonane. Niektórzy byli baaardzo zmęczeni 🙂

11.12.2023

Mikołajkowe czytanie w bibliotece

Doczekaliśmy się 🎅🏻 to było wspaniałe spotkanie z Mikołajem, a potem konkurencje, zabawy mikołajkowe i ubieranie choinki 🎄 Oj, już czuć święta!!! Po drodze wstąpiliśmy jeszcze na kiermasz Mikołajkowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

06.12.2023

Wizyta w Muzeum

Dzisiaj udaliśmy się z wizytą do Swarzędzkiego Centrum Historii. Dzieci otrzymały naprawdę solidną porcję informacji na temat Swarzędza. Chyba wszystkim bardzo się podobało, bo nikt nie chciał wracać do szkoły 🙂

30.11.2023

Święto Pluszowego Misia

Święto uwielbiane i kochane przez dużych i małych! Ta niezwykła historia skradła serca milionom ludzi na całym świecie, dlatego nie ma innej możliwości, jak tylko się bawić i celebrować ten cudowny dzień. Portrety miśków każdy samodzielnie wykonał w klasie – Oluś zajął II miejsce w konkursie na „Portret Pluszowego Misia” na poziomie klas pierwszych. Gratulacje!!!

24.11.2023

Spotkanie z Kijowem

Dyrekcja naszej szkoły oraz uczniowie klasy 1a, 5b oraz 7OP wzięli udział w spotkaniu online ze Szkołą I-III Stopnia nr 9 w Kijowie. Kontakt ze szkołą w Kijowie nawiązaliśmy już w ubiegłym roku szkolnym, ale wczoraj mieliśmy okazję porozmawiać na żywo. Spotkanie było naprawdę niezwykle ciekawe 😊Dowiedzieliśmy się, że szkoła liczy blisko tysiąc trzystu uczniów, uczęszczają do niej dzieci oraz młodzież od szóstego do siedemnastego roku życia. Każdy uczeń otrzymuje w szkole posiłek: śniadanie oraz obiad, są szkołą trzyzmianową, uczą się w systemie stacjonarnym i hybrydowym – a w okresie, w którym wybuchła wojna, przez jakiś czas nauka odbywała się tylko online. Mogliśmy zresztą zobaczyć, jak wygląda schron w szkole, wiemy że wymaga modernizacji i zwiększenia powierzchni, nie ma w nim okien – a uczniów jest tam bardzo dużo. Ale póki co, takie miejsce musi w szkole być… Wielokrotnie usłyszeliśmy wczoraj, jak bardzo są nam wdzięczni za okazałą pomoc dla Narodu Ukraińskiego, nazwali nas swoimi PRZYJACIÓŁMI ♥️ Mogliśmy zobaczyć, jak ważna jest Polska dla naszych sąsiadów, jak cenią język polski i ile czasu poświęcają na jego naukę. Oddali nam również ogromny szacunek poprzez zaśpiewanie naszego Hymnu Państwowego, chcieli w ten sposób świętować z nami odzyskanie Niepodległości. Spotkanie było urocze, przesympatyczne i bardzo wzruszające. Już jesteśmy umówieni na kolejne 😊

15.11.2023

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Kolejna wizyta w kinie Muza, tym razem film pt.: „Sonia”.

Przepiękna opowieść o dziecięcej wyobraźni, odwadze i przyjaźni. Film zabiera w podróż do krainy fantazji i pozwala spojrzeć na rzeczy zwykłe zupełnie inaczej. To historia o świecie, w którym zwierzęta na obrazach żyją, a przytulanki stają się przyjaciółmi.

W klasie Soni pojawia się nowa koleżanka – Celestyna. Dziewczynka ubiera się, wygląda i zachowuje zupełnie inaczej niż pozostałe dzieci. Sonia jest nią zafascynowana i niezwykle szczęśliwa, gdy Celestyna zaprasza ją do swojego domu na noc. Pierwsza w życiu noc poza domem okazuje się niezwykłą przygodą. Dom Celestyny wygląda inaczej i pachnie inaczej niż mieszkanie Soni. W nocy natomiast dzieją się w nim rzeczy niezwykłe. Przenosimy się razem z Sonią w nowy, nieznany świat.

13.11.2023

Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości to niezwykle ważny dzień w życiu każdego Polaka – każdego patrioty. W wielką radością obejrzeliśmy występ naszych kolegów i koleżanek z klasy 3a i 3b, z dumą przystąpiliśmy do śpiewania hymnu narodowego o godz. 11.11, a następnie najpiękniej jak potrafimy, zaśpiewaliśmy piosenkę o Polsce 🙂

10.11.2023
10.11.2023

WARSZTATY CUKIERNICZE

Dzisiaj moje Zuchy uczestniczyły w warsztatach cukierniczych – samodzielnie wykonały zdrową wersję rogali świętomarcińskich. Było ciasto, wałki, nadzienie i bakalie, ale przede wszystkich był strój cukiernika 🙂 Chyba wszystkim bardzo się podobało, bo zajadali swoje rogale z ogromnym apetytem. Ja swoje też upiekłam i muszę szczerze to przyznać: niestety….były pyszne 🙂 Wspaniale się bawiliśmy i chyba trzeba będzie to powtórzyć. Może następnym razem zrobimy pizzę?

06.11.2023

DYWAN INTERATYWNY

Zajęcia z wykorzystaniem interaktywnych technologii cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród uczniów z każdej grupy wiekowej. W szkole podstawowej, szczególnie na etapie wczesnoszkolnym, gdzie zabawa łączy się z nauką, warto zadbać o to, aby zdobywanie wiedzy i kolejnych umiejętności kojarzyło się dziecku z przyjemnością. Witamy w XXI wieku 🙂

27.10.2023

EKO PLAKAT

Nasza klasa, wraz z pozostałymi klasami 1-3 przystąpiła do udziału w konkursie plastycznym „EKO PLAKAT 2023” organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

Projekt ma na celu rozwinięcie wiedzy z zakresu poprawnej segregacji odpadów, poznanie jej zasad oraz promowanie ekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Efekt prac zespołowych przeszedł moje wszelkie oczekiwania i powiem szczerze, że jestem DUMNA z moich Zuchów 💗💗💗

26.10.2023

CUDOWNIE BYĆ RAZEM ♥️

Atmosfera w klasie jest najważniejsza! To dzięki dzień mamy się czuć dobrze, chcemy przychodzić do szkoły i nawiązywać relacje z innymi. To właśnie od niej wszystko się zaczyna…

25.10.2023

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

Pierwsza wizyta w kinie Muza z cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Obejrzeliśmy film pt.: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – pierwsza tajemnica”. Tradycyjnie przed seansem odbyła jest prelekcja, dzięki której dzieci dowiedziały się, kim jest aktor, reżyser oraz scenarzysta. Była także krótka rozmowa o roli, której każdy aktor musi się nauczyć. Film wszystkim bardzo się podobał, ale i tak najwięcej frajdy było w tramwaju 😁

Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?

Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?

Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów, znanych pierwotnie z książek Martina Widmarka.

19.10.2023

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Świętowanie ma sens, jeśli możemy to robić wspólnie. My tak właśnie zrobiliśmy 🙂 Zjedliśmy przepyszne babeczki, które przygotowała dla nas mama Viki, a potem przyszedł czas na odrobinę szaleństwa, wygłupów i zabawy!

12.10.2023

WYBOWY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dziś odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do każdej klasy zajrzała specjalnie powołana komisja z „mobilną urną”. 305 uczniów oddało swój głos 🗳️ To bardzo ważny dzień w życiu każdego PIERWSZOKLASISTY – po raz pierwszy, publicznie oddali swój głos! Ogromne gratulacje 🙂

12.10.2023

EDUKACJA PRZEZ RUCH

Edukacja przez ruch to nie tylko ciekawe zajęcia plastyczne, ale także wspaniała okazja aby ćwiczyć, doskonalić i wzmacniać małą motorykę u dzieci. Ruch naprzemienny powoduje wyrównanie energetyczne po obu stronach osi ciała, zwiększa dotlenienie mózgu , jest relaksujący i bardzo dobrze przygotowuje organizm do podjęcia dalszej aktywności 💪

06.10.2023

DZIEŃ CHŁOPCA 🙂

Dzień Chłopca świętowaliśmy RAZEM 🍦Wyjście na lody to zawsze pyszny pomysł 😁 Wszystkiego NAJLEPSZEGO nasi wspaniali Chłopcy!!!

29.09.2023

PIERWSZA PRACA ZESPOŁOWA

Dzisiaj moje Zuchy mogły po raz pierwszy zmierzyć się z pracą zespołową. Zadanie nie było łatwe, gdyż musieli stworzyć plakaty, przedstawiające sposoby komunikowania się. Takie samo zadanie przygotowują uczniowie klas ósmych i bardzo jesteśmy wszyscy ciekawi, jak temat widzą najmłodsi – a jak najstarsi uczniowie? Wszystkie plakaty zostaną zaprezentowane na wystawie szkolnej pt.: „CZŁOWIEK, SŁOWO, KOMUNIKACJA”.

28.09.2023

DOŚWIADCZAMY!

W ramach zajęć rozwijających kreatywność przeprowadziliśmy nasze pierwsze doświadczenie chemiczne 👩‍🔬🧑‍🔬🎈 Co prawda musimy je trochę dopracować, ale było warto! Wspaniale się bawiliśmy, a to chyba najważniejsze! Drodzy Rodzice, zróbcie lepiej zapasy sody i octu 😁

22.09.2023

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dziś w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Dzięki uczniom ze starszych klas na wszystkich czekały nie lada atrakcje. Każda z klas IV-VIII przygotowała stanowisko prezentujące wylosowany wcześniej kraj. Uczniowie przygotowali ciekawostki o krajach, quizy dla innych uczniów, dekoracje, potrawy regionalne, pamiątki, stroje regionalne a nawet prezentację tańców regionalnych. Ten dzień był wyjątkowy! 🇵🇱🇩🇪🇨🇵🇺🇦🇪🇸🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🇧🇻🇬🇧🇬🇷🇮🇪🇮🇹🇱🇺👍🤩

26.09.2023

KODEKS KLASOWY

Bardzo ważnym elementem dobrej współpracy, atmosfery w klasie oraz postępowania według określonych zasad, jest stworzenie „KOEDKSU KLASOWEGO”. My swój opracowaliśmy wspólnie, każdy oczywiście się podpisał, no i działamy!

DOBRA ZABAWA 🙂

Początki dobrej zabawy i współpracy w naszej klasie 😊 Chłopcy od wczoraj kombinują, jak się dostać na drabinki…🤔

06.09.2023

1a 🙂

Witajcie Drodzy Uczniowie 🙂