klasa 2b 2023/2024

ZAPRASZAMY

,,Sprzątanie świata łączy ludzi”, więc dziś porządkujemy naszą gminę!

W dniach 15-17 września w Polsce miał miejsce 30. finał Akcji Sprzątania Świata 🌍 . Porządkowaniem naszej gminnej przestrzeni rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Spotkaliśmy się na Przystani nad Jeziorem Swarzędzkim, aby posprzątać okolicę, integrować się i zrobić coś dobrego dla naszej planety !

Dziecko i świat programowania to jedność, kształtujemy kreatywność i uczymy analitycznego myślenia. 🤩💬 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z realizacji pierwszych zadań Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować.

Pierwszy miesiąc naszej edukacyjnej podróży, pełen nowych wyzwań, przygód i niezapomnianych chwil za nami😍 Drugoklasiści w akcji, u nas nie ma nudy🤩

Pogoda jest piękna, więc korzystamy z jej uroków, ile się da !!!

Pracujemy w parach – szukamy i rysujemy

Pracujemy indywidualnie, w parach, ale również zespołowo. Praca zespołowa daje nam przestrzeń do działań, dzięki którym możliwe jest rozwijanie kompetencji negocjacji, wspólne rozwiązywanie problemów, wymiana wiedzy i współpraca.

Polowanie na muchy🪰 Bzzz Bzzz

Kto słyszał, ten wie, że to doskonały sposób na sprawdzenie i doskonalenie umiejętności matematycznych.

To nasze nowe odkrycie i na tę chwilę ulubione.

Szybka, żywiołowa, wyzwalająca wiele radości gra matematyczna.

Grudniowe wojaże 👣🚌

 

Grudzień to czas, w którym odbyliśmy dwie wycieczki.

Pierwsza z nich do ArtZagrody w Dymaczewie, gdzie powstały piękne, zimowe choinki i smaczne pierniczki.

I druga do Swarzędzkiego Muzeum Historii i Sztuki, gdzie poznaliśmy zabytki naszej gminy, bogatą historię rzemiosła stolarskiego i …musieliśmy również ugasić pożar, w końcu byliśmy w dawnej remizie strażackiej😉

Rzućcie okiem – zapraszamy

Antarktyczne wybrzeże🐧

Podczas ostatnich dni zagłębiliśmy się w temat najzimniejszego zakątka Ziemi – Antarktydy. Poznaliśmy warunki życia na tym kontynencie, zdobyliśmy informacje na temat fauny i flory oraz panującego tam klimatu. Z zaciekawieniem oglądaliśmy filmy dotyczące tego lądolodu oraz jego mieszkańców.

Przy tej okazji wykonaliśmy makiety tego kontynentu. Cała praca została wykonana według etapów:

  1. Zdecydowaliśmy czy wykonujemy ją sami w zespołach lub parach
  2. Omawialiśmy nasze pomysły
  3. Ustalaliśmy z czego i jak ją wykonamy
  4. Naradzaliśmy się co chcemy w niej przedstawić

Wszyscy podeszliśmy do pracy z dużym zaangażowaniem i uśmiechami na twarzach.
To są nasze ulubione zajęcia 🖍🎨✂️


Wesoła nauka z Albikami
🌏✒️📚

      

Dzisiaj poznaliśmy kontynenty i oceany świata.
Wysłuchaliśmy ciekawostek
o wybranych przez nas
krajach i poznaliśmy ich
hymny.

Dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta mieszkają
w naszych lasach🦉🦔
oraz jak zbudowane jest ciało człowieka 🧠.

Odkrywaliśmy treści zakodowane w książkach i na globusie, a potem prezentowaliśmy swoją wiedzę naszym koleżankom i kolegom z klasy.