klasa 2b 2023/2024

,,Sprzątanie świata łączy ludzi”, więc dziś porządkujemy naszą gminę!

W dniach 15-17 września w Polsce miał miejsce 30. finał Akcji Sprzątania Świata 🌍 . Porządkowaniem naszej gminnej przestrzeni rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Spotkaliśmy się na Przystani nad Jeziorem Swarzędzkim, aby posprzątać okolicę, integrować się i zrobić coś dobrego dla naszej planety !

Dziecko i świat programowania to jedność, kształtujemy kreatywność i uczymy analitycznego myślenia. 🤩💬 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z realizacji pierwszych zadań Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować.

Pierwszy miesiąc naszej edukacyjnej podróży, pełen nowych wyzwań, przygód i niezapomnianych chwil za nami😍 Drugoklasiści w akcji, u nas nie ma nudy🤩

Pogoda jest piękna, więc korzystamy z jej uroków, ile się da !!!

Pracujemy w parach – szukamy i rysujemy

Pracujemy indywidualnie, w parach, ale również zespołowo. Praca zespołowa daje nam przestrzeń do działań, dzięki którym możliwe jest rozwijanie kompetencji negocjacji, wspólne rozwiązywanie problemów, wymiana wiedzy i współpraca.

Polowanie na muchy🪰 Bzzz Bzzz

Kto słyszał, ten wie, że to doskonały sposób na sprawdzenie i doskonalenie umiejętności matematycznych.

To nasze nowe odkrycie i na tę chwilę ulubione.

Szybka, żywiołowa, wyzwalająca wiele radości gra matematyczna.

Grudniowe wojaże 👣🚌

Grudzień to czas, w którym odbyliśmy dwie wycieczki.

Pierwsza z nich do ArtZagrody w Dymaczewie, gdzie powstały piękne, zimowe choinki i smaczne pierniczki.

I druga do Swarzędzkiego Muzeum Historii i Sztuki, gdzie poznaliśmy zabytki naszej gminy, bogatą historię rzemiosła stolarskiego i …musieliśmy również ugasić pożar, w końcu byliśmy w dawnej remizie strażackiej😉

Rzućcie okiem – zapraszamy

Antarktyczne wybrzeże🐧

Podczas ostatnich dni zagłębiliśmy się w temat najzimniejszego zakątka Ziemi – Antarktydy. Poznaliśmy warunki życia na tym kontynencie, zdobyliśmy informacje na temat fauny i flory oraz panującego tam klimatu. Z zaciekawieniem oglądaliśmy filmy dotyczące tego lądolodu oraz jego mieszkańców.

Przy tej okazji wykonaliśmy makiety tego kontynentu. Cała praca została wykonana według etapów:

1. Zdecydowaliśmy czy wykonujemy ją sami, w zespołach lub w parach
  2. Omawialiśmy nasze pomysły
  3. Ustalaliśmy z czego i jak ją wykonamy
  4. Naradzaliśmy się co chcemy w niej przedstawić

Wszyscy podeszliśmy do pracy z dużym zaangażowaniem i uśmiechami na twarzach.
To są nasze ulubione zajęcia 🖍🎨✂️

Wesoła nauka z Albikami
🌏✒️📚

Dzisiaj poznaliśmy kontynenty i oceany świata.
Wysłuchaliśmy ciekawostek
o wybranych przez nas
krajach i poznaliśmy ich
hymny.

Dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta mieszkają
w naszych lasach🦉🦔
oraz jak zbudowane jest ciało człowieka 🧠.

Odkrywaliśmy treści zakodowane w książkach i na globusie, a potem prezentowaliśmy swoją wiedzę naszym koleżankom i kolegom z klasy.

Pisanie po plecach 📝

Nasza ostatnia zabawa sensoryczna nie tylko uczyła nas delikatności i rozwijała wyobraźnię, ale przede wszystkim przyniosła nam niezły ubaw🤪

Jak się bawić? Sprawdźcie sami⬇️ Zachęcamy👍

Hasło przewodnie dzisiejszej akcji brzmiało: ,,Wiosnę witamy, wspólnie gminę sprzątamy!”.
🗑♻️🌍🌳🙋‍♀️🙋

Pomimo deszczowej pogody stawiliśmy się dziś na przystani nad Jeziorem Swarzędzkim, aby wspólnie posprzątać okoliczne tereny.

Zaczynając od porządkowania najbliższej okolicy, przyczyniamy się do poprawy estetyki, ale także kształtujemy postawy pro- ekologiczne i świadomość, że dbałość o środowisko jest ważna.

Organizatorem akcji był swarzędzki Wydział Ochrony Środowiska.

Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy dorzucić swoją cegiełkę dla dobra naszej planety!
🗑♻️🌍🌳🙋‍♀️🙋