klasa 3a 2020/2021

Zaczynamy nowy rok szkolny 2017/2018 |

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

1 września, po wakacjach wróciliśmy do szkoły. Jesteśmy już w trzeciej klasie! „ Pa, pa wakacje; dzień dobry szkoło!”.

WYBORY DO SAMORZĄDU KLASOWEGO

W naszej klasie odbyły się wybory do Samorządu Klasowego. Na początku wymienialiśmy cechy, którymi powinien charakteryzować się uczeń wchodzący w skład samorządu. Potem wyłoniliśmy kilkoro kandydatów i spośród nich, w tajnym głosowaniu wybraliśmy 2 osoby, które uzyskały największą liczbę głosów i tym samym reprezentują naszą klasę, tworząc Samorząd Klasowy. Tymi osobami są: Arek i Krzysiu. Gratulujemy wygranej!!!

Facebook

DZIEŃ CHŁOPCA

30 września to Dzień Chłopca. My – dziewczynki, pamiętałyśmy o naszych kolegach. Złożyłyśmy Im życzenia i wręczyłyśmy drobne upominki.

Wszystkiego dobrego w Dniu Chłopca i nie tylko w tym dniu – Wasze koleżanki.

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA – Szkoła Podstawowa w Błażowej

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W naszej szkole odbył się Dzień Tabliczki Mnożenia. Wzięliśmy w nim udział. Z naszej klasy wysoką ilość punktów zdobył Arek i Wiktoria. Gratulujemy!!!

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

15 października uczestniczyliśmy w wyborach do Samorządu Szkolnego. Było to bardzo ważne wydarzenie, odzwierciedlał to nasz strój (byliśmy ubrani na galowo). Otrzymaliśmy kartki wyborcze, które wypełniliśmy i wrzuciliśmy do urny. Z naszej klasy kandydował Dominik. Teraz czekamy na wyniki.

Gry planszowe - szansa dla przyszłych przedsiębiorców | TalentowiSKO Banków  Spółdzielczych

GRY PLANSZOWE

Na zajęciach rozmawialiśmy na temat różnych gier planszowych. Gry są bardzo ciekawym zajęciem na spędzanie wolnego czasu.

Oczywiście gramy w różne gry, szczególnie dydaktyczne – matematyczne. Świetnie się bawimy.

Miś 01 clipart Pobierz za darmo

KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET MISIA”

Braliśmy udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Portret Misia”. Nasze prace wykonane były różnymi technikami. Czekamy na wyniki!

List do Mikołaja - do druku

LISTY DO ŚW. MIKOŁAJA

Zbliża się 6 grudnia, czyli dzień przyjścia św. Mikołaja. Obejrzeliśmy film o historii św. Mikołaja. Wykonaliśmy postać Mikołaja wg własnego pomysłu. Napisaliśmy również piękne listy do św. Mikołaja. Mamy nadzieję, że do nas zawita!!!

Arbol de navidad con regalos | Vector Premium
WESOŁYCH ŚWIĄT
BOŻEGO NARODZENIA

ZIMOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE

Na zajęciach tworzyliśmy historyjki obrazkowe. Wymyślaliśmy tytuły historyjek, np. „Bałwan”, „Zima z Kamilem”, „Lepienie bałwana”, „Chłopiec i śnieg”, „Pada śnieg”, „Bałwanek”, „Historia o zimie”, „Zima”. Opowiadaliśmy wymyślone historie, które bardzo nam się podobały.

Colorful Houses In Greenland Stock Photo - Download Image Now - iStock

GRENLANDIA

Czytaliśmy lekturę „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Na lekcjach dowiedzieliśmy się dużo o tej zimnej krainie. Wykonaliśmy mapy myśli o Grenlandii. Oto nasze prace.

Roboty

Wykonujemy różne prace techniczne. Ostatnio robiliśmy roboty. Oto nasze prace.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 29 w Gdyni im. Stefana Żeromskiego

ŚWIĘTO SZKOŁY

3 marca to Święto Szkoły. Na zajęciach oglądaliśmy prezentację o szkole. Mówiliśmy o szkole, m. in. o jej wyglądzie dawniej i dziś. Przypomnieliśmy sobie postać patrona, którym jest Stanisław Staszic. Zaśpiewaliśmy hymn szkolny. Wykonywaliśmy mapy myśli i prace plastyczne związane ze szkołą.

Oto kilka wypowiedzi o szkole:

„W szkole dużo się uczymy. Mam w szkole dużo przyjaciół. Lubię moją szkołę.” – Nikola

„Moja szkoła znajduje się na ul. Zamkowej 20. Jest najstarszą szkołą w Swarzędzu. Patronem mojej szkoły jest Stanisław Staszic. Był on geologiem, geografem, księdzem. Na początku istniał tylko czerwony budynek. Dopiero później dobudowany został drugi – biały budynek.” – Lena

„ Nasza szkoła ma 187 lat. Jest najstarszą szkołą w Swarzędzu. Patronem jej jest Stanisław Staszic, który był podróżnikiem, pisarzem, geologiem, uczonym i księdzem. Co roku, 3 marca obchodzimy Święto Patrona Szkoły. W tym dniu jest uroczysta akademia, na którą przychodzimy odświętnie ubrani. Nasza szkoła jest duża, ma wiele sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, bibliotekę, boisko i fajny plac zabaw.” – Martyna Ł.

Warzywne.... - Szkolne Blogi

JEDZMY OWOCE I WARZYWA

Jesteśmy szkołą promującą zdrowie, więc na zajęciach dużo rozmawiamy o nawykach zdrowego odżywiania, m. in. o ważnej roli, jaką jest spożywanie owoców i warzyw, zawierających dużo witamin. Bardzo lubimy na drugie  śniadanie, oprócz kanapki, zjadać owoce lub warzywa.

8 marca – najlepsze prezenty na Dzień Kobiet

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet nasi koledzy złożyli Pani i nam życzenia oraz wręczyli nam drobne upominki. Dziękujemy za pamięć i miłe słowa.

koleżanki i pani wychowawczyni

Wielkanoc - Wrocław - RoyalTaxi

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Z okazji Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

AFRYKA

Afryka, to jeden z kontynentów. Poznaliśmy na zajęciach wiele informacji o Afryce. Wykonaliśmy prace plastyczne i mapę myśli.

Oto nasze prace.

To nasza mapa myśli, którą wykonywaliśmy wszyscy na Platformie Teams, w tym samym czasie.

To nasze prace na temat „Krajobraz Afryki o zachodzie słońca”.

Róż, Bukiet, Kwiaty, Wazon, Kolorowy, Prezent, Łąka
Róże dla naszych Mam

ŻYCZENIA DLA NASZYCH MAM

„Kocham Cię zawsze i wszędzie.

Tak było, jest i będzie.

Przyjmij te czerwone róże,

życzenia kosmiczne, duże.

I jeszcze dodam w podzięce,

moje kochające serce.”

Z okazji Święta Mamy składamy naszym Mamusiom życzenia:

Dominik, Krzysiu, Wiktoria E., Marta, Michał, Amelka, Marcel, Arkadii, Artem, Lenka, Wiktoria Ł., Martynka Ł., Nikola, Basia, Martynka Z.

Dzień Dziecka w Grybowie – Miasto Grybów

Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam dużo zdrówka, uśmiechu, samych radosnych dni, spełnienia marzeń oraz wielu sukcesów

pani Marzena

JUŻ WAKACJE!!!