Klasa I B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym 2019/2020

DZIEŃ PATRONA

We wtorek 3 marca odbyło się Święto Patrona Szkoły, którym jest Stanisław Staszic. Oprócz części artystycznej , którą przygotowała p. Hania Janowska odbyły się również pokazy taneczne zaprezentowane m.in przez dziewczynki z klasy sportowej.

Razem z dziewczynkami zatańczyły także uczennice, które uczęszczały na Taneczne SKSy do p. Agnieszki Matczak.

Dziewczyny po raz kolejny miały okazję uświetnić ważną szkolną uroczystość. Wspólny pokaz był bardzo widowiskowy, jedyny w swoim rodzaju. Nie zabrakło elementów gimnastyki i akrobatyki. Widownia nagrodziła tancerki dużymi brawami.

Po odbytych pokazach wielu zaproszonych gości zdradziło p. Agnieszce, że są fanami małych tancerek z SP1.

Czyżby przyszedł czas na założenie Fan Clubu? ;D

Agnieszka Matczak

WYSTĘP PODCZAS NOWOROCZNEGO KONCERTU

Zabrzmiały słowa kolędy… Na scenie Maryja roztkliwiona widokiem swego dzieciątka, zamyślony Józef,  pasterze czuwający przy błyskających światełkach ogniska. W takiej scenerii rozpoczął się świąteczny Koncert Noworoczny , który odbył się 9 stycznia bieżącego roku w „Jedynce“, SP nr 1 im. Stanisława Staszica, szkole z największymi tradycjami edukacyjnymi w Swarzędzu.

Nasze małe tancerki miały kolejną szansę zaprezentować swoje umiejętności nie tylko przed szkolną publicznością ale również przed zaproszonymi gośćmi oraz absolwentami szkoły.

Dziewczyny poradziły sobie znakomicie! Kolejny raz udowodniły, że scena i występy to ich żywioł. Porwały całą publiczność do gromkich braw.

Oby tak dalej! <3

TANECZNY DEBIUT

Podczas tegorocznych występów z okazji Świąt Bożego Narodzenia miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Po raz pierwszy swoje taneczne umiejętności zaprezentowały dziewczynki z klasy sportowej. Minęło zaledwie kilka miesięcy od pojawienia się ich w szkole a już zabłysnęły przed szkolną publicznością, rodzicami, nauczycielami i dyrekcją.

Od pierwszych prób było widać, że taniec i występy to ogromna pasja dziewczyn. Szybko zapamiętały rytm i kroki oraz bez problemu opanowały pracę z pomponami.

W dniu występu nasze małe tancerki, były bardzo przejęte ale z niecierpliwością oczekiwały wyjścia na taneczny parkiet. Pierwsze takty muzyki szybko rozładowały stres i dzieciaczki pięknie się zaprezentowały.

Cała szkoła jest z nich bardzo dumna!

Agnieszka Matczak

Próby i przymiarka strojów
Próby i przymiarka strojów
Próby i przymiarka strojów
Podczas pokazu

NASZA NOWA, SPORTOWA DUMA !

Kolejny rok z rzędu możemy pochwalić się utworzeniem „Klasy sportowej”. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i niezwykle dumni, że tak wielu rodziców obdarzyło nas zaufaniem i zadecydowało, że ich dzieci rozpoczną swoją sportową przygodę w Jedynce.

Klasa sportowa składa się z dwóch grup: gimnastyczno – tanecznej (dziewczynki) oraz karate (chłopcy).

Pragniemy przedstawić wszystkim jedenaście uroczych i bardzo utalentowanych dziewczynek, które kochają gimnastykę i taniec:

 1. Zuzanna Dymek
 2. Lena Dziczek
 3. Nadia Garasz
 4. Maja Januszewska
 5. Liliana Jęczmionka
 6. Agata Kurpisz
 7. Kornelia Kuźmienko
 8. Sonia Ochowiak
 9. Jagoda Rytwińska
 10. Oliwia Skórzanek
 11. Klara Urbaniak
Agnieszka Matczak