Program dla szkół – owoce i warzywa w szkole

Rok szkolny 2018/2019

„Owoce i warzywa w szkole”

Nasza szkoła bierze udział w Programie dla Szkół pod egidą Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa . „Owoce i warzywa w  szkole”- pod tym hasłem kryją się działania, które podejmujemy w związku m.in. z certyfikatem „Szkoły promującej zdrowie”. Celem programu jest propagowanie wśród uczniów zasad zdrowego odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem roli owoców i warzyw w codziennym jadłospisie. Przez cały rok szkolny uczniowie otrzymują porcje świeżych owoców i warzyw oraz soki warzywno-owocowe. Ponadto nauczyciele klas I-III prowadzą zajęcia na temat zdrowego odżywiania, odwiedzają miejsca związane z produkowaniem i sprzedażą żywności np. piekarnie, przeprowadzają pogadanki, spotkania z osobami zawodowo zajmującymi się zdrowiem, biorą udział w wycieczkach do gospodarstw rolnych i sadów.

W klasach odbywają się zajęcia plastyczne dotyczące ulubionych owoców, dzieci przygotowują sałatki owocowe i warzywne, robią kolorowe, zdrowe kanapki, które wspólnie degustują.

W  tym roku wystawa prac plastycznych pt. „Owoce i warzywa w szkole” została zorganizowana w dniach 22-31 października. Uczniowie wykonali prace plastyczne i  techniczne, które wyeksponowane zostały w holu szkoły. Dodatkową atrakcją była gazetka, którą wykonały najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego- ilustracja poniżej.

Organizatorzy: Mariola Malicka, Beata Patryas