Uczymy dzieci programować rok szkolny 2023/2024

Wrzesień to czas powrotu do szkoły. Czas radości i czas obaw. Z jednej strony spotkania z kolegami i koleżankami, z drugiej nowe sytuacje i wyzwania. Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o tym, co nas czeka w nowym roku szkolnym. Wykonaliśmy pierwsze zakodowane zadania oraz układaliśmy wzór na podstawie słownej instrukcji.

Zachowanie bezpieczeństwa na drodze jest kluczowe, bo od niego zależy nasze życie. 

Przypominaliśmy sobie o tym, jak bezpiecznie
poruszać się po drodze.
Na zajęciach o bezpieczeństwie
uczyliśmy się z robotami edukacyjnymi. Przy jednym z odcinków trasy mieliśmy znak „zakaz wjazdu”. Tam robot nie mógł wjechać. W miejscach gdzie znajdowały się czerwone
światła musiał się zatrzymać, a przy świetle zielonym mógł jechać szybko. Należało uzupełnić trasę kodami w taki sposób,
żeby robot przejechał od startu (niebieska kropka) do mety (grafika symbolizująca szkołę), trzymając się określonych wcześniej warunków. Nie było łatwo, ale daliśmy radę i przy tym bawiliśmy się fantastycznie.

Jesień w lesie, jesień w parku…

Co niesie pani Jesień w swoim koszyku? Jakie dary zostawia w parku, a jakie w lesie? Do czego możemy te dary wykorzystać? Czy wszystkie z jesiennych darów są dla nas bezpieczne? Odpowiedzi na powyższe pytania już znaleźliśmy. A przy tym:
• Poszerzaliśmy wiadomości o jesieni
• Rozwijaliśmy miękkie kompetencje (umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów)
• Rozwijaliśmy myślenie przyczynowo-skutkowe
• Rozwijaliśmy wyobraźnię i kreatywność.

Dobrze znam mój piękny kraj

Polska to różnorodny i piękny kraj. Mamy się czym chwalić, mamy być z czego dumni. Na zajęciach rozmawialiśmy o Polsce. Chętnie o niej opowiemy komuś, kto Polski dobrze nie zna…

Nasi Dziadkowie

Kochanym Babciom🧡 Kochanym Dziadkom🧡

Jacy są nasi dziadkowie, co lubią robić, w jaki sposób spędzają czas z wnukami?

Na te i wiele innych pytań udało się Nam odpowiedzieć przy realizacji kolejnych zadań w ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować.

Tym razem były to zadania w wersji Genially 💻🕹🤖

XII edycja programu EduSense – Uczymy Dzieci Programować za nami !

Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. 

Poprzez naukę kodowania rozwinęliśmy wiele umiejętności w twórczy i atrakcyjny sposób. Nauka programowania była dla nas wartościową i wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą.