klasa 1b 2022/2023

Witajcie

Kochani, rozpoczął się nowy rok szkolny:)

Życzę Wam, aby był dla Was

radosny i pełen miłych chwil.

Pamiętajcie, że każdy ma prawo

do popełniania błędów,

posiadania własnego zdania,

a przede wszystkim do szacunku.

Mierzcie wysoko i bądźcie sobą !

p. Magda

Oto My

Nasze aktywności na świeżym powietrzu

Matematyka nie musi być nudna

Przekonała się o tym 1 b, kiedy przeniosła się w ŚWIAT FIGUR GEOMETRYCZNYCH.

Wrześniowe aktywności

Odwiedzamy panią pielęgniarkę.

Poznajemy przepisy ruchu drogowego.

Tworzymy patyczki OK.

Bierzemy udział w akcji Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych.

Uczymy się z pomocą TIK.

Ćwiczymy rękę.

Robiliśmy jeszcze duuużo ciekawych rzeczy, ale nie będziemy wszystkiego od razu zdradzać 🙂 ZAPRASZAMY NIEBAWEM

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

życzą koleżanki z klasy i p. Magda

Odkrywamy jesień

W jesiennym klimacie podczas lekcji i podczas zabawy.

Kontakt z przyrodą, wrażliwość na piękno natury, uczenie się w naturalnych warunkach.

Dużo ruchu, radość, uważność.

Gry uczą, kształcą i są fenomenalną zabawą

Doskonaliliśmy spostrzegawczość, kreatywność, współpracę i cierpliwość. Dowiedzieliśmy się przy tym, że zasady fair play nie obowiązują tylko w sporcie czy w trakcie gry, ale również w życiu codziennym. Polecamy każdemu.

Jaśkowa Dolina – Alpaki i Lawenda

Nasz pobyt w gospodarstwie z alpakami w roli głównej i lawendą w tle. 

Po dotarciu na miejsce przywitał nas Gospodarz tego miejsca. Na nasze pytanie, jak to się wszystko zaczęło odpowiedział, że wraz z żoną kochają zwierzęta. Szukali połączenia „przyjemnego z pożytecznym”. Pierwotnie myśleli o hodowli kóz, ale gdy tylko spojrzeli alpakom w oczy – zakochali się. To prawda, sami się o tym przekonaliśmy;)

Dobrze poznaliśmy alpaki, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z ich życia i… doznaliśmy niewątpliwej przyjemności karmienia tych zwierząt. To czynność, którą lubią nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Zapraszamy do naszej fotorelacji:

Bezpieczny pierwszoklasista

Uczestniczyliśmy dziś w akcji prowadzonej przez Starostwo Powiatowe we współpracy z Komendą Miejską Policji i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi na troskę o własne bezpieczeństwo, między innymi poprzez noszenie elementów odblaskowych – co w zblizającym się okresie jesienno – zimowym jest szczególnie ważne.

Spotkanie autorskie

28 listopada uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z p. Agatą Widzowską. Spotkanie odbyło się w szkolnej bibliotece. Autorka krótko opowiedziała o kilku swoich ostatnich książkach i bohaterach, którzy ogromnie nas zaciekawili. Pojawiły się językowe łamańce oraz quiz. Śmiechu było co niemiara. Wyszliśmy zadowoleni ze spotkania z planami przeczytania książek autorki.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to ulubiona zabawka niejednego dziecka. To przyjaciel najmłodszych, powiernik sekretów, radości i trosk. Na sali gimnastycznej wraz z pozostałymi uczniami klas I-III świętowaliśmy ten SUPEROWY DZIEŃ – dzień, który krążył koło tego sympatycznego bohatera wielu bajek. 

Szpak Fryderyk

Ach, cóż to był za dzień…

Odbyliśmy kolejną wycieczkę, tym razem do Teatru w Gnieźnie. Przedstawienie pt. ,, Szpak Fryderyk” to opowieść o ludzkich uprzedzeniach, ale przezde wszystkim o poszukiwaniu dobra, które w każdym z nas drzemie. Pamiętajcie, by nie oceniać niczego i nikogo po pozorach.

Andrzejki

Magiczny dzień wróżb w 1 b – dziękujemy naszym starszym koleżankom za wspaniałą atmosferę i przygotowanie andrzejkowych wróżb.

Zajęcia komputerowe

to nie tylko pracownia komputerowa, ale również nauka programowania.

Zbiórka monet

Pomagamy, bo dobre serduszko mamy;)

Serce, Karta, Pastele, Postać

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

6 grudnia – dzień, w którym przybywa Święty Mikołaj…

Święty Mikołaj, Boże Narodzenie Motyw

To był bardzo wesoły dzień ! Odwiedziliśmy dziś władze naszego miasta. Z okazji Mikołajek przedstawiliśmy świąteczny program artystyczny, wypełniając poranek piosenką, muzyką i uśmiechami! Było mnóstwo radości! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Warsztaty piernikowe

Wzór, Bezszwowy, Piernik

Udział w warsztatach piernikowych wprowadził nas w nastrój bożonarodzeniowy. Z dużym zaangażowaniem dekorowaliśmy korzenne ciasteczka. Użyliśmy do tego lukrów- które samodzielnie każdy z nas przygotował oraz posypek w magicznych kolorach. Każdy z nas udekorował choinki dla swojej rodziny, a potem nasza Pani pięknie je zapakowała. Zapach pieczonych pierników unosił się po całej szkole.

Wesołych Świąt !!!

Boże Narodzenie, Kartka Świąteczna

Niech te Święta będą czasem życzliwości, wyrozumiałości i troski o siebie nawzajem, a Nowy Rok niech przyniesie spokój i harmonię, których tak bardzo potrzebujemy!

To my, przed wspólnym kolędowaniem i…przed…pewnie się domyślacie, co mamy na myśli 😉

Mamy to – Dziękujemy Gwiazdorku 🙂

Podziękowania należą się również dla Pomocników Gwiazdora – Naszych Kochanych Rodziców 😀

Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki.

Przede wszystkim jest jednak okazja o wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzania czasu – ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą bez telewizora czy komputera.

Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy.

Pamiętajcie o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze przy sobie noście elementy odblaskowe.

Pamiętajcie o bezpiecznych zabawach zimowych !

Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.

Bawcie się dobrze

i odpoczywajcie,

udanych i bezpiecznych ferii !!!

p. Magda

Walentynki

Miłość niejedno ma imię, czyli Walentynki w naszej klasie

Chociaż walentynki kojarzą się przede wszystkim jako święto dla par, to przecież co roku 14 lutego świętują nie tylko zakochani. Dzień św. Walentego równie chętnie obchodzą także najmłodsi. I bardzo słusznie! W końcu każda okazja do celebrowania miłości i bliskich relacji jest dobra i warto ją wykorzystywać.

Dnia 14 lutego obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni.

Poznaliśmy historię św. Walentego. Pani Magda wytłumaczyła nam, dlaczego właśnie ten święty wybrany został na patrona zakochanych. Niektórzy spośród Nas chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom i własnoręcznie wykonali serduszka i kartki walentynkowe. Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i naszej wychowawczyni. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni, gdy wymieniliśmy się drobnymi upominkami.

Gminny konkurs na logo i hasło promocyjne dotyczące selektywnej zbiórki odpadów

Hana – nasz Ekobohater !!!

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH PLASTYCZNYCH PRZYGÓD !!!

Pasowanie na Czytelnika

Książka, Kobieta, Biblioteka

Dnia 6 marca 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Nadszedł dla nas kolejny ważny dzień, wszyscy staliśmy się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Odgadywaliśmy bajkowe zagadki, które sprawdziły naszą znajomość bohaterów baśni i bajek. Następnie złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie, że będziemy kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, które będą nam przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie nam kojarzyła się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.