klasa 1b 2023/2024

Kochani Pierwszoklasiści,

Serdecznie witam Was w naszej szkole w dniu, który jest wyjątkowy dla nas wszystkich. Dziś rozpoczynamy wspaniałą przygodę z nauką. Przygodę, która będzie pełna odkryć, zabawy i nowych znajomości.

Kochane Dzieci, przed Wami wiele ciekawych wyzwań i wspaniałych chwil, które razem spędzimy w tej klasie. Będziemy się uczyć, bawić, śmiać i pomagać sobie nawzajem. Wierzę, że każde z Was będzie się tutaj dobrze czuło i że razem stworzymy wyjątkową społeczność.

Cieszę się, że mogę być częścią tej niezwykłej przygody, jaką jest początek edukacji szkolnej. Mam nadzieję, że ten rok będzie pełen radości, sukcesów i że wspólnie odkryjemy wiele wspaniałych rzeczy.

Życzę nam wszystkim owocnego i radosnego roku szkolnego!

Wychowawczyni Małgorzata Kruszona

Ole ,ole, ola – szkołę lubić się da

Poznajemy się , wspólnie zgodnie się bawimy, współpracujemy …dziś zadanie – budujemy zamki z piasku.

Świetnie się bawimy!!!!

15 września Dzień Kropki

Dziś królowały kropki na bluzach , czapeczkach , skarpetkach, plecakach. Zainspirowały nas do wykonania kropkowych prac…zobaczcie nasze efekty…pozdrawiamy kropkowo….

MATEMATYKA NIE MUSI BYĆ NUDNA

Przenieśliśmy się w świat figur geometrycznych- który bardzo nam się spodobał,…poznaliśmy nazwy figur, naszym zadaniem było ułożenie kompozycji …..zabawy nie było końca…mamy na prawdę wspaniałą wyobraźnię. …….zobaczcie sami.

PIERWSZA WYCIECZKA

Wycieczka to wspaniała zabawa… Wybraliśmy się do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki na wystawę lalek. Na chwilę przenieśliśmy się do świata lalek z różnych epok i krajów. Zachwyciły nas piękne stroje .Lalki wyglądały jak żywe. Teraz wszyscy lepiej zapamiętamy literkę L,l która poznaliśmy. Będzie nam się kojarzyła z tymi ślicznymi lalkami.

Zobaczcie fotorelację.

Dzień Chłopaka – 29 września

Cała społeczność SP1 przeniosła się do świata Barbie i Kena….przebrania były bardzo pomysłowe…..wszyscy świetnie się bawili.

Dziewczynki złożyły życzenia i wręczyły drobne upominki.

Wycieczka do lasuTropiciele przyrody

11 października wybraliśmy się do lasu na wycieczkę. Pilnie obserwowaliśmy otoczenie . Dostrzegliśmy 2 wiewiórki , które dały popis zręczności i szybkości w poruszaniu się po drzewach. Widzieliśmy dużo ptaków .Potem nazbieraliśmy piękne dary jesieni- kasztany i kolorowe liście , z których zrobiliśmy piękne bukiety.

Las wygląda przepięknie w jesiennych barwach.

Zainspirował nas do pięknych prac popatrzcie sami : jesienne drzewa , muchomory , zwierzątka z liści …..i mini las w naszej sali

KLasowy kącik przyrody

12.10.2023R.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 

Po raz pierwszy w życiu braliśmy udział w wyborach. Dziś głosowaliśmy na kandydatów do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

I znów wycieczka do Centrum Historii i Sztuki w Swarzędzu

24 października

Dziś lekcja muzealna.

Poznaliśmy historię naszego miasta.

Poznaliśmy pracę strażaka .Każdy z nas gasił pożar na szczęście tylko wirtualny.

Poznaliśmy też pracę stolarza i warsztat stolarski,oraz narzędzia.

Przenieśliśmy się w dawne czasy dzięki zaczarowanym goglom

Bawiliśmy się fantastycznie …jak to na wycieczce .

27.10.2023r.

Udział w imprezie – Odblaski -dotyczącej nauki zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dziś gościła nas Szkoła Podstawowa nr 2 w Swarzędzu, która zorganizowała imprezę o bezpieczeństwie na drodze dla pierwszoklasistów . Podczas imprezy obejrzeliśmy pouczające przedstawienie o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. W spotkaniu udział wzięli też policjanci i strażacy, którzy przekazali nam cenne rady.

A po drodze spotkaliśmy przedstawiciela firmy Bridgestone..ten dziwny ludzik wręczył nam odblaskowe opaski.. dziękujemy.

Każdy pierwszoklasista otrzymał odblaskową kamizelkę , którą na pewno będziemy nosić. Te kamizelki mogą uratować nam życie .

DZIĘKUJEMY!!!!

30.10.2023 r.

Spacer na pobliski cmentarz – obserwacja przygotowań do święta zmarłych. 

6.11.2023r.

Dzień postaci z bajek- wspólna zabawa – przebraliśmy się za postaci z bajki.

Tygryski , smoki , królewny , rycerze, Minionki …………..i wiele innych postaci!!!

Niektórych kolegów nie mogliśmy poznać!!!

Odwiedziliśmy panią vice dyrektor

Szukaliśmy postaci z bajek w bibliotece szkolnej.

6.11.2023r.

Pieczemy świętomarcińskie rogalewarsztaty kulinarne

To dzień pełen atrakcji. Dziś pieczemy przepyszne rogale .Dowiedzieliśmy się skąd wzięła się tradycja pieczenia rogali w Poznaniu. Poznaliśmy legendę o św. Marcinie.

Rogale czyli -podkowy , smakują wspaniale , szczególnie gdy zrobi się je samemu!!! i mają zdrowe składniki – miód , orzechy, kakao.

Zajadamy się, pycha!!!!

7.11.2023 wybory do Samorządu Klasowego

Już się poznaliśmy na tyle , że mogliśmy wybrać naszego przewodniczącego klasy .

Nasze zaufanie zdobyli Stasiu i Ola . Staś został przewodniczącym klasy , Ola jego zastępcą .

GRATULUJEMY !!!!!!!!

11 listopada święto Niepodległości

To święto to ważny dla nas dzień. My młodzi patrioci bardzo pilnie przygotowywaliśmy się do tego święta. Poznaliśmy historię Polski, nauczyliśmy się śpiewać hymn państwowy, wykonaliśmy flagi.

Uroczystość z okazji 11 listopada

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Nasza klasa wystąpiła z piosenką -Polska to mój kraj. Bardzo się stresowaliśmy bo to nasz pierwszy występ przed całą szkoła

O godzinie 11.11 cała społeczność SP1 zaśpiewała hymn państwowy. Chętnie włączyliśmy w projekt ogólnopolski – „Szkoła do hymnu”.

17.11 .2023

Oglądanie wystawy broni – Centrum Historii i Sztuki w Swarzędzu 

Znów wybraliśmy się do Centrum Historii i Sztuki w Swarzędzu . Chcieliśmy zobaczyć różne rodzaje broni , którymi nasi przodkowie walczyli o wolność Polski – naszej ojczyzny. Wystawa okazała się bardzo interesująca.

Zmień 

ŚWIETO PLUSZOWEGO MISIA -25 listopada

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Pluszowy miś to symbol miłości, ciepła, poczucia bezpieczeństwa i niejednokrotnie wielu ważnych wspomnień.

W naszej szkole od ponad 20 lat obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji odbył się konkurs plastyczny pt. ” PORTRET MISIA”. Chętnie wzięliśmy udział i wykonaliśmy piękne prace. Nasza koleżanka Varvara zdobyła 1 miejsce , a Nikodem 3 miejsce na poziomie klas 1 .

Gratulujemy Ci Basiu i Nikodemie .

24 listopada obchodziliśmy w szkole misiowe święto .

W tym dniu w szkole towarzyszyły nam nasze ukochane misie . śpiewały z nami piosenki o misiach i recytowały wiersze o misiach i tańczyły misiowy taniec.

Misie pomagały nam w nauce czytania ,rysowania .

książki o misiach są zabawne.

Misie chętnie bawiły się z nami na placu zabaw.

śpiewały z nami piosenki o misiach i recytowały wiersze o misiach i tańczyły z nami misiowy taniec.

Matematyka z misiami jest bardzo łatwa, szybko nauczyły nas posługiwania się wagą i ważenia .

To był naprawdę misiowy dzień !!!!

ANDRZEJKI

Andrzejki – wróżby , tańce , zabawy , konkursy, słodkości. 

Oj działo się dziś , działo…..na długo zapamiętamy naszą pierwszą dyskotekę .