klasa 8d 2021/2022

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO I WYCIECZKA DO POZNANIA

Rok szkolny , nasz ostatni rok w murach SP nr 1 zaczął się szczęśliwie , ponieważ rozpoczęliśmy ponownie nauczanie stacjonarne. Niestety z powodu pandemii klasa 8d nie uczestniczyła w żadnej wycieczce , tak więc z przyjemnością pojechaliśmy na jednodniową wyprawę do Poznania.

Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej i z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy stałą i czasową ekspozycję w Muzeum Narodowym.

Ponieważ pogoda bardzo nam w tym dniu sprzyjała – typowa polska „Złota Jesień”, droga powrotna na Śródkę zmieniła się w urokliwy jesienny spacer po poznańskiej Starówce i okolicznych terenach rekreacyjnych z placami zabaw włącznie.

Miło było już na początku roku szkolnego trochę się zrelaksować , a jednocześnie zdobyć spory zasób wiedzy z dziedziny historii i historii sztuki w tak nietypowy, niekonwencjonalny sposób. Oby jak najczęściej…

POWRÓT DO NAUCZANIA ZDALNEGO.

Po radosnym powrocie do nauczania stacjonarnego we wrześniu 2021 już 20 grudnia w związku z nową falą pandemii musieliśmy wrócić do nauczania zdalnego.

Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z tej konieczności , ale zmartwiła nas ponowna utrata kontaktu z kolegami , przyjaciółmi i nauczycielami.

Podczas wigilii klasowej online mimo wszystko staraliśmy się zachować dobry nastrój i nadzieję na to, że po feriach zimowych uda nam się powrócić do szkoły. W lutym ten wyczekiwany powrót, ku radości większości z nas , okazał się możliwy !!!

BAL KLAS ÓSMYCH – CZERWIEC 2022 R.

Nikt z nas nie zauważył kiedy to się stało i oto rok szkolny 2021/22 zmierza już ku szczęśliwemu zakończeniu. Dzięki staraniom Rodziców uczniowie klasy 8d mieli możliwość uczestniczenia w uroczystym balu klas ósmych , uroczystości , która towarzyszy zakończeniu pierwszego etapu edukacji. Na uroczystości byli obecni wychowawcy i część rodziców. Oprawa wydarzenia i stroje uczestników były eleganckie i gustowne , a dobra zabawa w Eurohotelu trwała długo. Nawet pogoda okazała się w tym dniu sprzyjająca.

WYCIECZKA DO GDAŃSKA I SOPOTU.

W poniedziałek 20.06 2022 r. wyruszyliśmy autokarem na długo planowaną i wyczekiwaną wycieczkę do Gdańska i Sopotu.

Ranek nie zaczął się sprzyjająco ponieważ wyjechaliśmy w strugach deszczu i tak też przebyliśmy większą część drogi. Całe szczęście , że pogoda nad morzem jest nieprzewidywalna i wbrew wcześniejszym prognozom przywitała nas tylko zachmurzonym niebem , a nie deszczem ! Nie musieliśmy modyfikować programu wycieczki i udało nam się zwiedzić wszystkie wcześniej zaplanowane miejsca.

Słuchając interesujących wyjaśnień przewodnika zwiedziliśmy gdańską starówkę – Długi Targ , port nad Motławą . Ogólne zainteresowanie wzbudził Dwór Artusa i największy ceglany kościół na świecie. Mogliśmy podziwiać w nim niesamowity , zabytkowy zegar z ruchomymi figurami oraz kopię obrazu Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny” ( oryginał znajduje się także w Gdańsku w Muzeum Narodowym ).

Następnie na galeonie „Czarna Perła pożeglowaliśmy na Westerplatte. Tutaj zwiedziliśmy miejsca , w których bohatersko walczyła polska załoga na początku II wojny światowej , a na końcu zasiedliśmy u stóp Pomnika Obrońców Westerplatte.

Z Gdańska wyruszyliśmy do Sopotu, gdzie po godzinnym spacerze po słynnym deptaku przeszliśmy się po długim molo , wypatrując najpiękniejsze z zacumowanych tam jachtów.

W tym miejscu dopiero dogonił nas deszcz, ale był to już ostatni punkt naszego zwiedzania.

Zgodnie z planem wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Czas się nie dłużył , a niektórzy uczestnicy wycieczki okazali się niezwykle utalentowani pod względem muzycznym… Jednym słowem było wesoło !

ZAKOŃCZENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ – 23.06.2022 R.

W dniu 23.06.22r odbyło się uroczyste zakończenie szkoły podstawowej.

Obecni byli goście z Urzędu Miasta i Gminy , dyrekcja naszej szkoły, rodzice , nauczyciele oraz uczniowie klas : 8a, 8b, 8c i 8 d.

Uczniowie klas ósmych przekazali uroczyście sztandar swoim następcom z klasy siódmej . Następnie zostały wręczone nagrody i wyróżnienia uczniom z najwyższymi średnimi oraz zwycięzcom konkursów i zawodów sportowych.

Po wyprowadzeniu sztandaru obejrzeliśmy jeszcze dowcipną część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem p.Anny Szymczak.

Następnego dnia absolwenci przyszli do szkoły aby odebrać świadectwa i pożegnać się . Był to jednocześnie uroczysty i smutny moment, trudno było się rozstać z kolegami i koleżankami, prawdziwe przyjaźnie będą jednak z pewnością trwać dalej.. Mamy nadzieję , że uda nam się spotkać we wrześniu , posiedzieć w „starej” klasie i opowiedzieć o pierwszych doświadczeniach w „nowej „szkole.

Teraz nadszedł czas wakacji , a wiec cieszmy się w całej pełni wypoczynkiem i słoneczną pogodą !!!