Klasa IV b rok szkolny 2022/2023

Klasa sportowa o profilach:

karate oraz gimnastyczno-tanecznym.

Wychowawca klasy – pani Ania Szymczak.

Nauczyciel gimnastyki i tańca – pani Asia Kunkel.

Trener karate – pan Maciej Kowalczyk.

Samorząd klasowy:

Wojtek – przewodniczący, Lena – zastępca przewodniczącego,

Kornelia – skarbnik.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

WYBORY DO SAMORZĄDU KLASOWEGO!

21.09.2022 roku w naszej klasie odbyły się wybory do Samorządu Klasowego. Było naprawdę dużo emocji! Wojtek otrzymał największą ilość głosów, dlatego został przewodniczącym klasy. Natomiast ja – Lena 😉 jestem jego zastępczynią. Kornelia będzie skarbnikiem klasy. LENA

Wybory w naszej klasie trwały czterdzieści pięć minut, ciągnęły się i ciągnęły … W końcu po przeliczeniu głosów wygrał Wojtek. Jego zastępca będzie Lena, a skarbnikiem została Kornelia. MAJA

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Savoir-vivre w życiu szkolnym!

2 listopada na zajęciach z wychowawcą pracowaliśmy w pięciu grupach, zgłębiając tajniki kultury osobistej w życiu szkolnym. Opracowaliśmy katalogi zasad, mieszczących się pod pojęciami: a) kultura zdrowotna i fizyczna, b) kultura słowa, c) kultura zachowania się, d) kultura ubioru i wyglądu, e) kultura spożywania posiłków. Każda grupa prezentowała swoją pracę na forum klasy.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

LISTOPAD – MIESIĄCEM TOLERANCJI

Listopad to miesiąc tolerancji, dlatego nasza klasa wykonała wspólnie trzy litery T, U, O. Dzięki temu mogliśmy utworzyć razem z innymi koleżankami i kolegami ze szkoły ważny napis, który brzmiał:

,,Tolerancja to umiejętność bycia razem pomimo różnic”.

Chcemy być tolerancyjni, chcemy traktować innych dobrze, tak jak sami chcielibyśmy być traktowani!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Narodowe Święto Niepodległości

– 11 listopada.

Tego dnia wraz z całą społecznością szkolną poszliśmy na rynek w Swarzędzu , aby wspólnie odśpiewać hymn Polski. Była to naprawdę podniosła chwila. W dłoniach trzymaliśmy biało-czerwone chorągiewki oraz balony białe i czerwone. Byliśmy klasą , która miała zaszczyt śpiewać u boku p. Haliny Modrzyńskiej – akompaniatorki i naszej nauczycielki muzyki. Mieliśmy tremę przed publicznością, ale w grupie zawsze jest raźniej, dlatego zaśpiewaliśmy bardzo dobrze. Następnie wspólnie z innymi klasami oraz nauczycielami i władzami naszego miasta ustawiliśmy się do zdjęcia, aby uwiecznić tę chwilę. Natomiast podczas lekcji z naszą wychowawczynią panią Anią każdy napisał list do Polski, dziękując za to , że m.in. jest ciekawa, ma góry, morze, piękne krajobrazy i ciągle się rozwija.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

OGÓLNOPOLSKI TUNIEJ KARATE KYOKUSHIN POLISH FIGHTER CUP

W niedzielę 13.11.2022r. w miejscowości Koło odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin „POLISH FIGHTER CUP”. Wystartowało w nim 250 zawodników z 17 klubów. Poznańską Szkołę Kyokushin Karate reprezentowało 25 fighterów, w tym aż 7 chłopców z naszej klasy IVb. Rywalizacja odbyła się w dwóch dyscyplinach: kata i kumite. Zawodnicy startowali w swojej kategorii wagowej. Ostatecznie Poznańska Szkoła Kyokushin Karate zdobyła w sumie aż 15 medali. Z klasy IVb jako jedyny Kuba Zloch zajął III miejsce zdobywając brązowy medal.  Jestem szczególnie zadowolony   z zajęcia III miejsca, gdyż był to mój pierwszy ogólnopolski turniej karate Kyokushin, w którym brałem udział. KUBA

Gratulujemy Kubie oraz wszystkim kolegom z naszej klasy! BRAWO BRAWO !!!

   >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Warsztaty piernikowe 🙂

7 grudnia nasza klasa wzięła udział w warsztatach, na których wypiekaliśmy pierniki. Każdy z nas wycinał różne ich kształty, a później lukrował i ozdabiał np. kolorowymi gwiazdeczkami lub koralikami. Była naprawdę niezła zabawa. Wykonywaliśmy również choinki, które składały się z różnej wielkości pierników. Następnie nasza pani zapakowała każdemu piernikową choineczkę, którą mogliśmy zabrać do domu wraz z innymi piernikami. Chcieliśmy również sprawić przyjemność innym i podarowaliśmy nasze piernikowe dzieła Pani Dyrektor i Pani wicedyrektor 🙂 Były to smakowite warsztaty 🙂 Nasze brzuszki były pełne pierników, mniam !

***************************************************************************

Wycieczka do kina Helios.

16 grudnia pojechaliśmy do kina Helios, które mieści się w centrum handlowym Posnania, na film pt. ,,Świąteczny cud”. Fabuła adaptacji wprowadziła nas w świąteczną atmosferę. Wycieczka była prezentem z okazji Mikołajek od naszych kochanych Rodziców, którym bardzo dziękujemy! :*

*****************************************

Spotkanie świąteczno-zimowe.

W naszej klasie 7 grudnia odbyło się spotkanie świąteczno-zimowe. Przygotowaliśmy wspólnie stół, nakrywając go dwoma dużymi obrusami. Każdy przyniósł coś do zjedzenia. Dzięki temu mieliśmy baaardzo dużo pyszności m.in.  pierniki,  ciasteczka, paluszki, mandarynki, napoje, a nawet świąteczną babkę z migdałami domowej roboty. Następnie przyszedł czas na przedstawienie obyczajów związanych z Bożym Narodzeniem i Sylwestrem, które panują w innych krajach. Pałaszując nasze smakołyki, oglądaliśmy film, w którym kustosz Muzeum Etnograficznego z Krakowa opowiedział, jak dawniej świętowano Boże Narodzenie.  Niedługo potem przyszedł czas na upragnione prezenty, które znajdowały się pod naszą choinką. Chłopacy pomagali Pani w ich  rozdawaniu. Szkoda, że nie było całej klasy, niestety dużo z nas chorowało. Miejmy nadzieję, że za rok będą wszyscy!

Życzymy wszystkim pięknych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia , a w Nowym Roku 2023 spełnienia najskrytszych marzeń!

*****************************************