Biblioteka ciekawe materiały

Od 8 do 15 maja w całej Polsce organizowany był Tydzień Bibliotek. Zapraszamy do czytania, oglądania i słuchania. Kliknijcie w obrazek.

Z okazji obchodzonego w Polsce 22 maja Dnia Praw Zwierząt powstał padlet, będący owocem pracy wielu osób. Uczniowie naszej szkoły stworzyli rysunki, prace i filmy o swoich pupilach. Nadesłano bardzo dużo zdjęć zwierzaków. W akcję zaangażowali się wyjątkowi ludzie: Ewa Zgrabczyńska (Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu), Izabella Odojewska (właścicielka ZOO Canpol w Człuchowie), Tomasz Dembski (pracownik Schroniska dla Zwierząt w Skałowie), Małgorzata Biegańska-Hendryk (kocia behawiorystka i zoodietetyk psów i kotów), Dorota Sumińska (lekarz weterynarii, autorka książek), Tomasz Samojlik (biolog, popularyzator przyrody, rysownik i twórca komiksów) oraz Katarzyna Ryrych i Justyna Drzewicka (autorki książek dla dzieci i młodzieży). Dużo materiałów, dzięki którym mógł powstać ten padlet, przysłali nauczyciele i rodzice. Kliknijcie w obrazek.

Padlet przygotowany z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Specjalnie dla Was bibliotekarze z różnych stron świata opowiedzieli o swoich niezwykłych bibliotekach. Dzięki Pani Tatianie zobaczycie najstarszą książkę dla młodzieży i wystawę dotyczącą Harrye’go Pottera. Pani Iza z Biblioteki Głównej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oprowadzi Was po jednej z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Do tego książki z biblioteką w tle i możliwość obejrzenia jednego z odcinków serii Magiczne drzewo. Zobaczcie koniecznie. Kliknijcie w obrazek.

Padlet przygotowany z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W nim książkowe rekordy, ciekawe quizy,materiały na temat praw autorskich. Polecamy! Kliknijcie w obrazek.