Trzymaj Formę 2022/2023

ROK SZKOLNY 2022/2023

Już poraz kolejny przystąpiliśmy do udziału w Programie „Trzymaj Formę”.

W roku szkolnym 2022/2023 program będzie realizowany w kl. V a, b, c , kl. VI a, b.

ZAPRASZAMY WAS DO ŚLEDZENIA NASZEJ ZAKŁADKI, W KTÓREJ TO BĘDZIEMY SIĘ Z WAMI DZIELIĆ ZDROWYM STYLEM ŻYCIA.

Trzymaj Formę!”  to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Program oparty jest na założeniu, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej.

Jak „Trzymaj Formę!” może ci pomóc?
Odżywianie się według zbilansowanej diety zarówno pod kątem odżywczym, jak i energetycznym  jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Pomaga nam czuć się lepiej i faktycznie zapobiega niektórym poważnym chorobom. Dobrą wiadomością jest to, że możesz jeść zdrowo i nadal cieszyć się Twoim ulubionym jedzeniem.

Zdrowy styl życia łączy zbilansowane odżywianie z aktywnym trybem życia. Czy wiesz, że tylko 30% ludzi dorosłych jest na tyle aktywnych by cieszyć się swoim zdrowiem? U większości z nas wprowadzenie kilku niewielkich zmian może spowodować ogromną różnicę. Informacje jak to zrobić znajdziesz właśnie na naszym portalu.

Dlaczego aktywność fizyczna?

Gdy jesteś aktywny fizycznie, Twój mózg jest też bardziej aktywny. Liczne badania medyczne wykazały, że mózg ludzi uprawiających aktywność fizyczną ma większe możliwości poznawcze, bo jest lepiej dotleniony. Więc gdy się ruszasz, pomagasz sobie w nauce.

Jeśli chcesz osiągnąć swoje marzenia zawodowe – ćwicz! Naukowcy udowodnili, że osoby regularnie aktywne fizycznie skuteczniej osiągają swoje cele zawodowe, jednocześnie w mniejszym stopniu ulegając stresowi.

Aktywność, która sprawia Ci przyjemność, poprawia stan Twojego zdrowia i wygląd ciała.

Pamiętaj! Bądź aktywny fizycznie, utrzymuj masę ciała w normie.

Ruszaj się! Codziennie!

Bycie aktywnym fizycznie nie oznacza od razu wyczynowego uprawiania sportu. Nie musisz biegać maratonów, startować w wyścigach kolarskich czy bić rekordów sportowych. Aktywnością jest każda forma ruchu – również chodzenie po schodach, spacer czy sprzątanie. Najważniejsze, żeby dążyć do 60 minut aktywności każdego dnia.

Pamiętaj, że im wcześniej zadbasz o dobry wygląd i kondycję, tym łatwiej będzie Ci to kontynuować w przyszłości.

Źródło: www.trzymajforme.pl

ZAPOZNANIE UCZNIÓW KL. VI B

Z PROGRAMEM EDUKACYJNYM

„Trzymaj formę”

PRZYGOTOWANIE GAZETKI SZKOLNEJ

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ GRY W RINGO

Ringo (od ang. ring, pierścień, obręcz) – gra sportowa polegająca na rzucaniu gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku drużyny przeciwnej.

Gra została podobno wymyślona przez znanego szermierza i dziennikarza Włodzimierza Strzyżewskiego w 1959, natomiast jako polski sport o charakterze indywidualnym i zespołowym istnieje od 1973, kiedy to zaczęto organizować otwarte mistrzostwa Polski w ringo.

Gra w ringo, podobnie jak wiele innych dyscyplin sportowych przebyła dość długą drogę ewolucyjną. Najpierw, dla jego twórcy była elementem treningu szermierczego, później przekształciła się w zabawę i sport rekreacyjny możliwy do uprawiania przez niemal każdego i w każdych warunkach bez względu na porę roku. Drugim nurtem ewolucyjnym była gra w ringo jako sportu wyczynowego. Wraz z rozwojem techniki i taktyki zmieniano przepisy zawodów. Obecnie ringo jest grą sportową o bogatej technice i taktyce. Jest znana głównie w Europie. Powstałe w 1989 Polskie Towarzystwo Ringo i nieco później 1993 Międzynarodowa Federacja Ringo (International Ringo Federation) organizują międzynarodowe zawody takie jak mistrzostwa Europy i świata.

Dziś podczas wspólnych lekcji wychowania fizycznego uczniowie kl. VI b rozegrali MIKOŁAJKOWY TURNIEJ GRY W RINGO.

Klasa została podzielona na 3 zespoły. Każdy zespół miał swojego kapitana, który prowadził swoją drużynę.

Uczniowie rozegrali turniej sposobem „każdy z każdym.

źródło: www.wikipedia.pl

Wspólna aktywność fizyczna przyniosła wszystkim dużo pozytywnej energii i zabawy.

Na lekcji panowała przedświąteczna atmosfera.

DZIĘKUJEMY MAMIE KRZYSIA ZA PRZYGOTOWANIE DLA NAS MIKOŁAJKOWYCH UPOMINKÓW NA TURNIEJ GRY W RINGO.

Joanna Kunkel