Klasa 3a

Rok szkolny 2019/2020

Wrzesień


Witajcie Kochani!
Wszystko co dobre szybko się kończy, ale to wcale nie oznacza, że będziemy się nudzić. Rok szkolny 2019/2020 uważam za otwarty!
Kto nie wierzy, niech sam się przekona:
https://starwarsintrocreator.kassellabs.io/#!/BLn-B1H0JSuKsI0915R7
p. Hania

Pamiętniki z wakacji!

Wszystkim uczniom,którzy znaleźli czas i zrobili tak piękne pamiętniki serdecznie gratuluję!!!! Dzięki Wam mogliśmy się dowiedzieć, jak spędziliście wakacje – a dla Was samych, za kilka lat będzie to cudowna pamiątka!!!
p. Hania

Plantie, czyli przyjemne z pożytecznym!

Czytamy i sadzimy drzewa!!! 15 minut cichego czytania i małe drzewko posadzone! Staramy się codziennie, ale niestety nie zawsze na się udaje… Kilka drzewek w każdym razie już posadziliśmy – z myślą o płonących lasach amazońskich i wszystkich bezsensownie wyciętych drzewach.p. Hania

Basenowa przygoda w klasie trzeciej!

Klasa trzecia to cotygodniowe zajęcia na basenie – klasa ogólnie jest bardzo zadowolona!

„Czytam z klasą lekturki spod chmurki” – projekt ogólnopolski.

„Czytam z klasą” to ogólnopolski projekt czytelniczy, którego celem jest upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. „Czytusie” z plasteliny to pierwsze zadanie do projektu. Zapraszam do obejrzenia filmu powitalnego:
https://biteable.com/watch/czytam-z-klas-2340770?fbclid=IwAR2qKcv0QJ7riQ1mIjhdxGJLVABkoqsSJfn8sAlpb9MqPRbrbs0ATaQAPIQ p. Hania

Dzień KROPKI!!!!

„Dzień Kropki” to cudowny, wesoły i kolorowy dzień w naszej szkole! W tym roku przyłączyło się naprawdę wielu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Nasza niesamowita kropkowa pracownia i tak zwane „handmade” – zostały rozdane w szkole przez delegację klasową. Pani Ala z dyżurki nie mogła się już doczekać 😉 Gościliśmy także grupę przedszkolaków z Przedszkola „Żołędziowe Skrzaty”, którzy bardzo chętnie rysowali kolorowe kropki na boisk. Oczywiście na pamiątkę otrzymali „Kroki na szczęście”!

p. Hania

Kolorowy Uniwersytet UAM

Nasza klasa dostała się na Kolorowy Uniwersytet Adama Mickiewicza w roku akademickim 2019/2020. Uroczysta inauguracja odbyła się 25 września o godz. 15.00 w auli UAM przy ul. Wieniawskiego w Poznaniu.
Było bardzo uroczyście!!! Było MEGA!!!!!! Serio!
p. Hania

Nauka przez zabawę!


Ortografia zakodowana w aplikacji QR Reader – trzeba się tu wykazać bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych, ale też niezwykłą precyzją. Wymaga dużego skupienia! Oj, nie było łatwo….

Inna zabawa to „Kaboom” i służy do utrwalania znajomości tabliczki mnożenia. Każdy wylosowany patyczek to działanie, które należy wykonać – jeśli podamy dobry wynik zachowujemy patyczek. Wygrywa ten, któremu uda się zebrać najwięcej patyczków. Cała zabawa polega jednak na tym, że jeżeli wylosujemy patyczek z napisem KABOOM, to niestety musimy oddać wszystkie nasze patyczki!!!!

Żeby być „cool” i „na czasie” lubię zaskakiwać swoich uczniów! I jak się okazuje, nawet zwykła kolorowanka może stać się niezwykła… Wystarczy aplikacja Quiver i świat nagle ożywa!!!!

Tradycja też jednak ma swój urok i mimo wielu ćwiczeń, aplikacji i powszechnie dostępnych narzędzi dobrze prowadzony zeszyt to prawdziwy skarb!

p. Hania

Jesienne nastroje!

Jesień to przepiękna, barwna i nostalgiczna pora roku….Niezależnie od tego, czy robimy mandale do projektu eTwinnig, czy zamieniamy klasę w pracownię florystyczną, czy Helenka przynosi piękny jesienny bukiet – jedno jest pewne: Wiewiórka na drzewie w drodze na basen i tak zawsze będzie BEZKONKURENCYJNA 😉

p. Hania

Dzień Chłopca!

Dla naszych wspaniałych, jedynych i niepowtarzalnych Chłopaków wszystkiego najlepszego, najwspanialszego i najpiękniejszego!!!!!!
Chłopaki jesteście The Best!
Dziewczyny i p. Hania

Październik

Pierwszy wykład na Kolorowym Uniwersytecie

Wykład nr 1 „Złudzenia optyczne — prawda czy fałsz?” poprowadzony przez p.dr hab. Aleksandrę Parobkiewicz-​Jasielską na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki zaliczony!
p. Hania

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Pierwszy seans w odremontowanym kinie Muza – szkoda tylko, że kawiarenka jest nieczynna….?
„Halvdan – prawie wiking” to film, który przedstawia w dość zabawny sposób historię przyjaźni ponad granicami oraz pokazuje jak budować harmonię w relacjach dzięki współpracy i dobrej woli. Jego akcja toczy się w epoce wikingów, dawno temu, gdy bracia Alarik i Ragnar, po śmierci ojca dzielą w gniewie swoją wioskę i tworzą dwie osady: na wschodzie i na zachodzie, które mają już nigdy nie mieć ze sobą do czynienia.
Halvdan ma jedenaście lat, jest sierotą i mieszka w Östbyn z kowalem Björnem. Nie jest on jednak „prawdziwym” wikingiem – utyka, ma słabą pewność siebie i nie ma żadnego oddanego przyjaciela. Pewnego dnia idzie na długi spacer i spotyka nieustraszoną Meię – córkę króla z wrogiej wioski Västbyn, której nigdy wcześniej nie widział. Oboje szybko stają się bliskimi przyjaciółmi, chociaż rozumieją, że pochodzą z rywalizujących ze sobą obozów. Wspólnie planują przewrót, który pozwoli braciom się pogodzić, aby wszyscy mogli znów żyć razem. Ale tak naprawdę nie wszystko idzie zgodnie z planem. Bohaterowie napotykają szereg trudności w osiągnięciu zamierzonego celu. Siła ich przyjaźni i mądrość żon braci spowoduje, że wszystko znajdzie szczęśliwy finał.

p. Hania

Nasi mali przyjaciele 😉

Od jakiegoś czasu zaczął nam zaglądać przez okno bardzo sympatyczny wróbelek 😉 potem pojawił się drugi i od razu te małe puchate kulki skradły nasze serca!!!! Moje kochane dzieciaczki przyniosły ziarenka dla ptaków i kumpli mamy już trzech! Jesteśmy ciekawi,co będzie dalej…?
p. Hania

Koncert w stylu orientalnym

W środę 30 października czekała na nas muzyczna niespodzianka. Artyści zabrali nas do dalekiej Persji! Poznaliśmy bardzo trudne słowa, np.: darbuka, lezginka oraz saggaty. To było bardzo ciekawe spotkanie! Liczymy na więcej!

Klasowe Halloween i urodziny Tosi!

Zabawa była przednia, Pani Asia upiekła przepyszny tort!!!!!! I ogólnie było STRASZNIE sympatycznie 😉
p. Hania

„Czytam, z klasą” – projekt czytelniczy

Zadanie w module pierwszym, czyli zakładki do książki z motywem „Dzieci z Bullerbyn” oraz przepiękna gazetka -plakat. Ja jestem zachwycona, zakochana i oczarowana – jak zwykle zresztą..

„To zadanie było bardzo ekscytujące, ponieważ książka „Dzieci z Bullerbyn” jest bardzo ciekawa – zresztą, sami ją przeczytajcie 😉 Paweł Czerwiński

„The Teddy Bear Day”

Warsztaty krawieckie w ramach projektu eTwinning „The Teddy Bear Day”, które odbyły się w naszej klasie i były naprawdę czymś niezwykłym! Nie ukrywam, że nabraliśmy ogromnych chęci do szycia i już nawet mamy coś w planach……Dziękuje Paniom: Ani, Agacie, Karolinie i Ilonie – mam nadzieję, że dobrze się bawiłyście. Była też z nami Ala – praktykantka – cieszę się, że mogła zobaczyć szkołę z innej strony.

„Ja i mój kolega Piotrek nauczyliśmy się szyć, było bardzo wesoło i wszyscy w szkole powiedzieli, że uszyliśmy bardzo ładne misie”. Emil