Klasa IV B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym 2020/2021

WITAMY W NASZEJ ROZTAŃCZONEJ I WYGIMNASTYKOWANEJ GRUPIE

Jesteśmy już w klasie IV – jak ten czas szybko leci.

Razem się dobrze bawimy, rozwijamy i wzajemnie wspieramy.

Tworzymy wspaniały Team.

Zapraszamy Was do zwiedzania naszej galerii, w której to będziecie mogli na bieżąco oglądać nasze postępy.

A będzie się działo!!!!

PROJEKT KARNAWAŁ DANCE ONLINE 2021 r.

Uczennice klasy IV b gr. gimnastyczno – taneczna wzięła udział w Projekcie tanecznym

pt: „Karnawał Dance Online 2021 r.

Jak widzicie dla nas nie ma rzeczy niemożliwych…najważniejsze, to dobra zabawa, wsparcie

i radość jaką czerpiemy z naszych projektów.

W okresie od 01 do 05 lutego 2021 r. brałyśmy udział w kolejnym roztańczonym projekcie zorganizowanym przez Panią Asię.

Zadania jakie sobie założyłyśmy na ten tydzień pracy były następujące:

Wspólnie na lekcjach pod okiem nauczyciela tworzyłyśmy układy taneczne solo przygotowując się do pokazu tanecznego online na żywo. Przedstawiałyśmy też swoje pomysły taneczne.

W ramach lekcji pracowałyśmy nad projektowaniem plakatów promujących nasz Taneczny Karnawał Online w formie tradycyjnej np. blok rysunkowy, pisaki, kredki itp.

oraz z wykorzystaniem TIK aplikacji Canva.

Pracowałyśmy również nad przygotowaniem strojów do pokazu oraz nad pomysłami na makijaż karnawałowy.

Efekty całej naszej pracy projektowej zostały uwiecznione na filmikach oraz zdjęciach… zresztą zobaczcie poniżej:

Joanna Kunkel

PROJEKT „TANECZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA

Projekt „Taneczna kartka świąteczna” to już „9” edycja roztańczonej, świątecznej kartki przygotowanej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przez grupę „Tańczące Jedynki”. W tym roku została przygotowana podczas kształcenia na odległość z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

Nasza grupa gimnastyczno – taneczna wraz z uczniami kl. III b gr. gimnastyczno – tanecznej oraz dziewczętami z klasy VIII a i kl. VIII b wzięła udział w projekcie świątecznym

pt:” „Taneczna Kartka Świąteczna”, którego opiekunem zespołu jest Pani Joanna Kunkel

Do projektu przygotowywałyśmy się podczas zdalnych lekcji online, uczyłyśmy się układu przygotowanego przez Panią Asię oraz opracowaliśmy również swoje układy taneczne w domu.

Następnie Pani ze wszystkich nadesłanych naszych filmików tanecznych stworzyła mix świąteczny „Taneczną kartkę świąteczną”, która wyszła wspaniale.

Było dużo pozytywnych emocji, wzruszeń oraz wspomnień, które nam zawsze towarzyszą przy tworzeniu naszych projektów.

Całym projektem tanecznym podzieliłyśmy się z nauczycielami naszej szkoły , rodzicami oraz na grupach klasowych online.

WSZYSTKO WYSZŁO WSPANIALE

MAGICZNYCH, ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH

Przesyłamy WAM nasze świąteczne życzenia:

Magdalena Taterka
Oliwia Książkiewicz
Laura Sarnikowska
Pani Asia
Natalia Smakowska
Zosia Lewanowska
Zosia Sosnowska

KONKURS WYZWANIE „ZDROWIE NA TALERZU”

W dniach od 09.12.2020 r. do 16.12.2020 r. w naszej szkole podczas nauki kształcenia na odległość został zorganizowany konkurs na zdrowe i smaczne wyzwanie „Zdrowie na talerzu”, którego organizatorem była Pani Asia we współpracy z innymi nauczycielami wychowania fizycznego. Cała nasza grupa gimnastyczno – taneczna wzięła udział w konkursie.

Konkurs skierowany był dla uczniów kl. I- III oraz kl. IV -VIII.

Celem konkursu było: promowanie wśród uczniów nawyków zdrowego żywienia.

Konkurs składał się z dwóch kategorii:

I – wyzwanie na zdrowe śniadanie w domu

II – wyzwanie na zdrowy lunchbox do szkoły.

Nasza koleżanka z grupy Natalia Smakowska zajęła II miejsce na II etapie edukacyjnym w II kategorii wyzwanie na zdrowy lunchbox do szkoły.

Gratulujemy!!!

Zapraszamy Was do zwiedzania naszej galerii smacznych i zdrowych posiłków:

Natalia Smakowska
Magdalena Taterka
Paulina Hoedt
Marta Kiszka
Laura Sarnikowska
Nikola Kotlarczyk
Oliwia Książkiewicz
Zosia Lewanowska
Zosia Sosnowska
Oliwia Knade

BRAWO DZIEWCZĘTA

WSPANIAŁE I SMACZNE POSIŁKI!!!

MIKOŁAJKOWE DANCE SHOW ONLINE NA ŻYWO

Mikołajkowe Dance Show-to roztańczony projekt taneczny zorganizowany przez Panią Asię Kunkel.
Jest świątecznie, magicznie, wesoło i bardzo dynamicznie.
Pomimo że online, to każda z nas włożyła w swój taniec dużo serca i miłości.
Mam nadzieję, że wam się podoba.

Paulina Hoed

PROJEKT TANECZNY #niepodległa

Dziewczęta z grupy gimnastyczno – tanecznej wzięły udział w projekcie tanecznym #niepodległo i wykonały układ taneczny z pomponami do utworu „Co to jest niepodległość„?

Efekt wyszedł naprawdę super.

Podczas lekcji online uczennice poznały różne zestawy ćwiczeń z pomponami jakie można wykonać do muzyki. Następnie każda uczennica miała za zadanie w domu przygotować własny przybór „pompony” wg. swojego pomysłu.

Kolejno wybierałyśmy razem na lekcjach utwór, do którego każda uczennica miała za zadanie stworzyć układ na bazie ćwiczeń opracowanych przez nauczyciela oraz mogła wykazać się własnym kreatywnym pomysłem na nowe kroki taneczne do choreografii.

Układy choreograficzne dziewczęta tworzyły do utworu „Co to jest niepodległość”.

Podczas projektu uczennice pracowały również nad przygotowaniem stroju do pokazu.

BRAWO DZIEWCZĘTA!!!

Powrót do szkoły w dobie panującej pandemi – Covid -19 nie jest łatwy ale my sobie dzielnie dajemy radę i wykorzystujemy każdą wspólną chwilę na wychowaniu fizycznym.

POZNAJEMY KROKI TANECZNE TAŃCÓW Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA – DZIŚ BAWIMY SIĘ JAK DZIECI W CHINACH

DOSKONALIMY ĆWICZENIA KSZTAŁTUJĄCE Z LASKĄ GIMNASTYCZNĄ DO MUZYKI.

ROZCIĄGANIE WAŻNA SPRAWA

Magda Taterka