Laboratoria Przyszłości galeria

Wrzesień 2022

W ramach programu Laboratoria Przyszłości grupa nauczycieli wzięła udział w szkoleniu „Nagrywanie i montaż w szkole dla nauczyciela”. Celem szkolenia była organizacja planu filmowego, obsługa sprzętu oraz montaż filmu w programie Adobe Premiere Elements.

Podczas szkolenia wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu-  aparat NIKON Z50 z gimbalem i oświetleniem do realizacji nagrań, kamera Sony. Dzięki uzyskanej wiedzy i umiejętnościom nauczyciele napisali scenariusz, opracowali sceny, przygotowali plan zdjęciowy, nagrali poszczególne ujęcia i zmontowali nagrany materiał. Tak powstał debiut filmowy.

Październik 2022

W ramach programu Laboratoria Przyszłości  szkoła zakupiła żelazka i deski do prasowania. Podczas lekcji techniki uczniowie klas V-tych uczyli się zasad prasowania odzież i samodzielnie prasowali przyniesione ubrania.

_______________________________________________________________________

Dla nauczycieli SP1 w Swarzędzu opinie uczniów zajmują ważną pozycje. Głos dzieci i młodzieży nie jest lekceważony. Szczególnie na zajęciach kształtujących kreatywność uczniowie mają możliwość skorzystania z innowacyjnych sposobów i metod kształcenia. Dzięki wykorzystaniu elementów multimedialnych, otrzymanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, można w sposób przyjazny przedstawić materiał sprawiający trudność.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu pt.: „Jak rozwiązać zadanie tekstowe?”, przygotowanego pod okiem p. Karoliny Gruszczyńskiej przez uczniów klasy VI b.

Listopad

Dzięki udziałowi naszej szkoły w programie rządowym Laboratoria Przyszłości uczniowie SP1 w Swarzędzu mają możliwość korzystania z długopisów 3D. Długopis 3D to nowoczesny i zaawansowany technologicznie sprzęt, który zamienia rysunki w przestrzenne obiekty. Przekonała się o tym klasa VIb, która po raz pierwszy w szkole wykorzystała je podczas zajęć kształtujących kreatywność.

Grudzień

Uczniowie klas VI-tych wykonywali lampiony świąteczne korzystając z pistoletów na gorący klej pozyskanych przez szkołę w ramach programu ” Laboratoria przyszłości”.

Styczeń

Długopisy 3d zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” wykorzystywane są regularnie przez uczniów klasy Vb i Vc podczas zajęć kształtujących kreatywność.