SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W roku szkolnym 2020/2021

świetlica czynna jest

w godzinach     6.30-16.30

Posiadamy certyfikat „Świetlica przyjazna uczniowi”
Katarzyna Nadulicz- koordynator
Monika Tynecka
Danuta Wróbel
  Anna Rosalska
  Ilona Pieczyńska

Wszystkim ósmoklasistom na egzaminach życzymy powodzenia i wiary we własne możliwości.

Pamiętamy o Was i trzymamy kciuki!!!

Wiosna w świetlicy

Wraz z nastaniem wiosny, nasza świetlica zapełniła się znowu dziećmi. Wróciły one z radością, pomysłami i różnymi emocjami. Z wielkim zapałem i energią przystąpiły do wiosennych działań artystycznych. Z wykorzystaniem farb, kolorowego papieru oraz bibuły wykonywały prace plastyczne „Co w trawie piszczy”, „Kwitnąca gałązka jabłoni”, „Wiosenne bukieciki”. W trakcie tworzenia kącika przyrodniczego śpiewały piosenki” Kle, kle boćku”, „W zieleni łąka majowa”, „Maszeruje wiosna”, „Maj, maj jest na Ziemi „,”Bal na łące”. Wykorzystując tablicę interaktywną prowadziłyśmy zajęcia czytelnicze, dzieci miały możliwość oglądania filmów przyrodniczych rozwiązywania zagadek, quizów, wykreślanek literowych, układania puzzli literowych.

Skarby z przeszłości w świetlicy

W czasie zajęć  przygotowanych przez p. Ilonę, uczniowie zapoznali się z wybranymi faktami z historii z początków państwa polskiego. Zajęcia zostały uatrakcyjnione poprzez możliwość zobaczenia kopii zabytków pożyczonych z MPP na Lednicy. Dzieci w przystępny sposób dowiedziały się nie tylko jak wyglądało życie w średniowieczu, ale również jak ważne były w tamtym czasie kwestie sprawności fizycznej.

Konkurs świetlicowy

W kwietniu, pod kierunkiem  p. Ani i p. Kasi  został zorganizowany konkurs czytelniczy pt. „W świecie baśni”. Konkurs miał na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowań czytelniczych, mobilizowanie uczniów do zdobywania wiedzy i wdrażania do samodzielnej pracy oraz poprzez zabawę sprawdzenie znajomości niektórych baśni J.Ch. Andersena. Dzieci z wielkim entuzjazmem rozwiązywały test wiedzy o najsłynniejszych baśniach. Wyłoniliśmy laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. Oto wyniki:
W kategorii klas 2-3
I miejsce Natasza kl. III b
II miejsce Nikola kl. III a
III miejsce Wiktoria kl. III b

Szancer Jan Marcin, Brzydkie kaczątko - Encyklopedia PWN - źródło  wiarygodnej i rzetelnej wiedzyFelietion: Paulina Kołodziej - Teatr Nowy

W kategorii klas 4-7
I miejsce Natalia z kl. 7d
II miejsce Piotr z kl. 4 a
III miejsce Małgosia z kl. 4 a
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Nagrody zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej.

Spacer po Jedynce

W miesiącu marcu, w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły Stanisława Staszica. Ze względu na trwającą pandemię,  w tym roku obchody nie mogły przybrać tradycyjnej formy.
W naszej świetlicy klasy 1-3, które w tym czasie odbywały naukę w trybie stacjonarnym, współtworzyły kącik tematyczny, przybliżający sylwetkę Stanisława Staszica. Uczniowie mieli możliwość udziału w zajęciach plastycznych ukazujących „kadry z życia szkoły”. Na zajęciach muzycznych dzieci uczyły się śpiewać hymn szkoły. Uczniowie współtworzyli także gazetki znajdujące się na korytarzu szkoły. Efekty działalności dzieci można obejrzeć w nagranym filmie „Wirtualny spacer po Jedynce.
Nasza świetlicowa galeria:

Święta tuż, tuż…

W naszej świetlicy, mimo ograniczonego funkcjonowania szkoły rozpoczęły się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Aby w szkole wprowadzić trochę świątecznego nastroju, wychowawcy świetlicy ozdobili szkolny korytarz, hol  i świetlicę. Teraz pozostaje już tylko czekać na prezenty!!

Październik pod parasolem!

Kiedy za oknem robi się ponuro, a na dworze pada deszcz- dzieci w świetlicy potrafią radzić sobie z jesienną szarugą, biorąc udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez p. Anię i p. Kasię „Parasol na każdą pogodę”. Dziękujemy wszystkim za przepiękne prace i za udział w konkursie. Mimo ograniczonego funkcjonowania szkoły konkurs został rozstrzygnięty, nagrody zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej.
I miejsce Maia  kl. I b
II miejsce Stefania kl. III b
III miejsce Jagoda kl. III b oraz Weronika kl. I b
Wszystkim serdecznie gratulujemy !!

UWAGA ! UWAGA !

KONKURS  „EKO-ŚWIAT”   ROZSTRZYGNIĘTY

I miejsce Jacek kl. III c
II miejsce Estera   kl. II c
III miejsce Barbara kl. III a
WYRÓŻNIENIE
Stefania  kl. III b
Lena  kl. II b
Maja  kl. VI d
Inga  kl. I a
Olin  kl. IV b

UWAGA!!     KONKURS !!

Świetlicowy konkurs plastyczny „Eko – świat”.

Zapraszamy młodych twórców do udziału w konkursie, którego ideą jest stworzenie plakatu (forma dowolna). Prace dzieci wrażliwych na piękno świata i ekologię zbieramy do 09.10.2020r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 października, będący dniem drzewa. Liczymy na waszą wyobraźnię!
Więcej informacji w świetlicy szkolnej. ZAPRASZAMY.
Cele konkursu:
  • rozwijanie kreatywności i wyobraźni;
  • uświadomienie dzieciom w jaki sposób mogą dbać o środowisko;
  • rozwijanie umiejętności dostrzegania piękna przyrody, wyrażanie się w sposób twórczy;

J