Świetlica szkolna

SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W roku szkolnym 2021/2022

świetlica szkolna

czynna jest

w godzinach     6.30-16.30

Posiadamy certyfikat „Świetlica przyjazna uczniowi”
Katarzyna Nadulicz- koordynator
Danuta Wróbel
  Anna Rosalska
  Ilona Pieczyńska
Anna Gibek

Wakacje, Wakacje….

Wszystkim dzieciom oraz rodzicom życzymy bezpiecznego i udanego odpoczynku

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego „W świecie baśni”

Dnia 11.05 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego, którego celem było propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań literaturą oraz rozbudzanie stałego kontaktu z książką.
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy.
I miejsce Wojtek kl. 3 b
II miejsce Marcel kl. 3 b
III miejsce Lena kl. 3 b, Jasiu kl. 3b, Klaudia kl. 2b

Wiosna, wiosna…

Wiosna wreszcie nadeszła. Ciepło, miło, słoneczko świeci, ptaki śpiewają, wszystko kwitnie. W przyrodzie stale coś się dzieje! I my w świetlicy nie próżnujemy. Poznajemy tajemnice natury na różne sposoby. Wykorzystując tablicę interaktywną,  dzieci miały możliwość oglądania filmów przyrodniczych, ukazujących życie ptaków, rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty, śpiewaliśmy wiosenne piosenki, rozwiązywaliśmy zagadki, quizy, dobrze bawiliśmy się przy wykreślankach literowych i układaniu puzzli. Wykonaliśmy gazetki tematyczne związane z wiosną.

Rozstrzygnięcie konkursu

pt. „Zwierzaki – cudaki w zimowej scenerii”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Jury w składzie Anna Gibek i Danuta Wróbel postanowiło przyznać 
I miejsce Wiktorii Łenc.
Gratulujemy!!

UWAGA! UWAGA !

Świetlica szkolna zaprasza na konkurs plastyczny

pt. „Zwierzaki – cudaki w zimowej scenerii”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III naszej szkoły. Zadaniem jest stworzenie za pomocą kredek lub pasteli na kartce formatu A4 „Zwierzaka – cudaka w zimowej scenerii”, który ma powstać z trzech wybranych spośród wymienionych stworzeń: krokodyl, żyrafa, słoń, kot, motyl, ślimak, żaba, pies. Uczeń może stworzyć tylko jedną pracę, która powinna być na odwrocie podpisana imieniem, nazwiskiem oraz klasą.
Jury będzie oceniało: zgodność z tematyką, samodzielność wykonania bez dołączania gotowych elementów, estetykę pracy oraz oryginalność.
Prace proszę składać do 14.01.2022 r. w świetlicy szkolnej lub przesłać zdjęcie pracy na adres e-mail: aszczodrowskasp1@wp.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 stycznia 2022r. Nagrody zostaną wręczone na najbliższej uroczystości szkolnej.

Święta tuż, tuż…

W naszej świetlicy rozpoczęły się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonały świąteczne dekoracje, które ozdobiły świetlicę oraz gazetkę na szkolnym korytarzu. Wspólnie ubieraliśmy też choinki w holu szkoły i w świetlicy. Teraz pozostaje już tylko czekać na prezenty!!

 

Święto Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci-Pluszowy Miś. Na zajęciach w świetlicy dzieci uczyły się piosenek o misiach, każdy miał okazję opowiedzieć o swoim misiu, a także go narysować. Dzieci wykazały się dużą aktywnością, pomysłowością i kreatywnością, a efekty ich pracy można zobaczyć w świetlicy oraz na tablicy dekorującej korytarz szkoły. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o historii powstania tego święta, zapoznały się z najbardziej znanymi postaciami misiów. Wszyscy obecni uczniowie zgodnie stwierdzili, że miś jest najlepszym przyjacielem dzieci.

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości rozpoczęliśmy już
3 listopada.  Poznaliśmy wybrane fakty historyczne przybliżające to święto.  Dzieci z zainteresowaniem  obejrzały film o polskich symbolach narodowych. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami historycznymi, postanowiliśmy  uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć plastycznych.  Uczniowie wykonali flagi i godła Polski,   wykonali również biało – czerwone serduszka oraz liście, którymi udekorowano okna w całej szkole. Zwieńczeniem tych wszystkich działań było stworzenie w świetlicy kącika patriotycznego, do którego wykorzystano prace wykonane  przez dzieci.

 

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w naszej świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten był okazją aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów oraz zwrócić  uwagę na rolę wychowawczą i edukacyjną bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła, chęci niesienia pomocy innym oraz koleżeństwa. Na zakończenie zajęć  uczniowie podzieleni na grupy wykonali plakaty z ulubionymi postaciami.

Spotkanie z jesienią

W naszej świetlicy rozpoczęliśmy pierwsze rozmowy o jesieni. Dzieci zauważyły, że na placu zabaw słońce coraz częściej chowa się za chmurami, a drzewa powoli przybierają złote kolory. Zainspirowani obserwacją przyrody wykonaliśmy prace plastyczne. Podczas zajęć świetlicowych wykorzystaliśmy także niektóre dary jesieni. Z jarzębiny wykonaliśmy korale, a z kasztanów ludziki i zwierzątka.  Na gazetkach ściennych pojawiły się kolorowe drzewa wykonane przez dzieci oraz liście mieniące się wszystkimi kolorami jesieni.

 

Nasza świetlica

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy od przywitania pierwszoklasistów, zapoznania wszystkich dzieci z akcjami,  konkursami, które chcemy zorganizować, rodzajem zajęć odbywających się w świetlicy  oraz od  przypomnienia obowiązujących zasad . Dzieci przy pomocy ilustracji samodzielnie opowiadały o regułach zachowania podczas zabawy w świetlicy , na placu zabaw, przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa związane z COVID-19. Utrwaliliśmy sobie jak należy właściwie zachowywać się jako uczestnik ruchu drogowego. Obejrzeliśmy film, a także rozwiązaliśmy quiz dotyczący zasad przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drodze. Jesteśmy przygotowani do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta i pasażer.