klasa 3a 2022/2023

01.09.2022

Wspomnienie z drugiej klasy

Technologie technologiami, ale nic tak nie cieszy, jak zwykła kreda i tradycyjna tablica 🙂 Oto prawdziwe dzieła, które powstały podczas przerw w drugiej klasie – wszystko według ustalonych dyżurów tablicowych!

DZIEŃ KROPKI

15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. 

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. 

W tym roku w naszej klasie powstały „Kropki szczęścia” – każdy wykonał taką kropkę dla wylosowanej koleżanki lub kolegi. Każda kropka była wyjątkowa, szczera i podarowana od serca!

Dzień Chłopca

30.09.2022

POLSKA – moja ojczyzna.

W Polsce jest wiele pięknych i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Można się odnieść do własnych przeżyć lub skorzystać z pomocy Internetu. Jeśli to wszystko wzmocnimy pracą zespołową – dobrą pracą zespołową, to efekty mogą nas naprawdę zaskoczyć! Umiejętność pracy w zespole to niełatwa sztuka, trzeba się jej nieustająco uczyć, ale na pewno warto 🙂 Dzięki takiej pracy powstały piękne plakaty, które zainspirowałaby niejednego podróżnika!

06.10.2022

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

No i ruszyliśmy! To nasz kolejny rok z niezwykłym cyklem, jaki oferują NHEF. Remonty w Poznaniu, wszystko rozkopane, ale my i tak daliśmy radę 🙂 Cudownie jest gościć w kinie Muza – rozpoczęliśmy od filmu „Halvdan – prawie wiking”. Polecamy każdemu, komu z sąsiadami nie po drodze…

17.10.2022

Film przedstawia w dość zabawny sposób historię przyjaźni ponad granicami oraz pokazuje jak budować harmonię w relacjach dzięki współpracy i dobrej woli. Jego akcja toczy się w epoce wikingów, dawno temu, gdy bracia Alarik i Ragnar po śmierci ojca dzielą w gniewie swoją wioskę i tworzą dwie osady: na wschodzie i na zachodzie, które już nigdy nie będą miały ze sobą do czynienia.

Halvdan ma jedenaście lat, jest sierotą i mieszka w Östbyn z kowalem Björnem. Nie jest on jednak „prawdziwym” wikingiem, utyka, ma słabą pewność siebie i nie ma żadnego oddanego przyjaciela. Pewnego dnia idzie na długi spacer i spotyka nieustraszoną Meię, córkę króla z wrogiej wioski Västbyn, której nigdy wcześniej nie widział. Oboje szybko stają się bliskimi przyjaciółmi, chociaż rozumieją, że pochodzą z rywalizujących ze sobą obozów. Wspólnie planują przewrót, który pozwoli braciom się pogodzić, aby wszyscy mogli znów żyć razem. Ale tak naprawdę nie wszystko idzie zgodnie z planem, jak zamierzali. 

Bohaterowie napotykają szereg trudności w osiągnięciu zamierzonego celu. Ich siła przyjaźni i mądrość żon braci spowoduje, że wszystko znajdzie szczęśliwy finał.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego!

Kolejny ważny dzień w życiu młodego człowieka – samodzielne podejmowanie decyzji. To doskonała lekcja odpowiedzialności, decyzyjności i bycia w centrum ważnego wydarzenia. Głosujemy 🙂

20.10.2022

Matematyka w sztuce

Co roku to robimy, co roku do tego wracamy i za każdym razem wychodzi! Linie krzywe, proste i łamane to nasi ulubieńcy – z nich powstają dzieła 🙂

Jesień

Bardzo lubimy jesień – jest kolorowa, różnorodna i niezwykła. Dzięki naszym cotygodniowym spacerom na basen, możemy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Zawsze coś wypatrzymy 😉

Wycieczka do Wrocławia

W poniedziałek 7 listopada klasy 3a i 3b odwiedziły Wrocław. Główną rozrywką była wizyta w Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie. Batyskaf, drukarka wodna i rekin tygrysi w skali 1:1 to tylko wybrane atrakcje, na które warto rzucić okiem. Zobaczyliśmy także wiele ciekawych miejsc we Wrocławiu, chociaż nasze serca niezaprzeczalnie skradły Krasnale! To był bardzo miło spędzony czas 🚌😁

07.11.2022

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

10.11.2022

Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie wspaniałe przygody spotkają małych bohaterów tym razem?

KREATYWNOŚĆ

Zajęcia z kreatywności dostarczają nam ostatnio wielu wrażeń, nawet nieudane doświadczenie chemiczne 😁 Na szczęście kalka była dla nas bardziej łaskawa, dzięki czemu uczniowie klasy 3a mogli trochę się nią pobawić 🖍🎨

Wycieczka do Gniezna

W poniedziałek 21 listopada klasa 3a oraz nasi kochani Wolontariusze wybrali się do Gniezna. W programie znalazło się: Muzeum Początków Państwa Polskiego, spacer nad jeziorem Jelonek, przejście do Katedry, wizyta w fabryce bombek, pyszny obiad – no i oczywiście najważniejsza część wycieczki, czyli pamiątki 😁 Uczestnicy wrócili zadowoleni, wiemy jak powstaje bombka, całkiem sporo zostało kupionych, chociaż każdy wrócił z własną bombką – taka miła niespodzianka 😊
Wycieczka została zrealizowana w ramach programu „Poznaj Polskę”.