klasa 3a 2021/2022

Witamy w klasie trzeciej!

Na początek życzę wszystkim moim uczniom samych dobrych dni w szkole, bardzo dobrych ocen, wielu kolegów i koleżanek oraz uśmiechu każdego dnia.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 – Szkoła Podstawowa w Kupnie

Wychowawczyni

Nowa koleżanka

W nowym roku szkolnym do naszej klasy doszła nowa koleżanka. Ma na imię Natalia. Jest niskiego wzrostu. Ma długie, jasne włosy. Szybko zaprzyjaźniła się z dziewczynami z klasy. Jest uśmiechnięta. Przeprowadziła się do Polski z Niemiec. Uważam, że jest fajną koleżanką. Dobrze, że jest w naszej klasie.

Dominik

W tym roku szkolnym do naszej klasy przyszła nowa uczennica. Natalia szybko zaprzyjaźniła się ze wszystkimi. Nawet miała najwięcej głosów w wyborach na przewodniczącego. Została przewodniczącą naszej klasy.

Mateusz

Nowy kolega

W nowym roku szkolnym dołączył do nas również nowy kolega. Ma na imię Mikołaj. Jest średniego wzrostu, ma ciemne włosy. Jest fajny, razem bawimy się z nim na przerwach. Jest wygadany i uśmiechnięty. Mam nadzieję, ze będzie się dobrze czuł w naszej klasie.

Dominik

Do naszej klasy dołączył także Mikołaj. Wszyscy chłopcy go polubili. Bawimy się razem w różne fajne zabawy. Mikołaj został pomocnikiem przewodniczącej.

Mateusz

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

W tym dniu przypomnieliśmy sobie historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie tworzyliśmy z kropek różne ciekawe prace plastyczne.

Międzynarodowy Dzień Kropki 2019 | Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

30 września – Dzień Chłopca

Wszystkim chłopcom złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy upominki. Każdy dodatkowo otrzymał bon, który zwalniał z odpowiedzi, z zadania domowego lub dawał możliwość otrzymania dodatkowego punktu na sprawdzianie lub skorzystania z pomocy nauczyciela. Pani miała przygotowane dla każdego śmieszne logiczne zagadki. Nasi chłopcy są SUPER!!!

Magda, Natalia, Nikola, Jaśmina, Oliwia

Dzień Chłopaka - Szkolne Blogi

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W środę 6 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Z naszej klasy kandydował Wojtek Hutek, który wykonał piękny plakat wyborczy. Większość kibicowała Wojtkowi. No i stało się ….. Wojtek zdobył największą liczbę punktów i został wybrany do Samorządu Uczniowskiego. Wojtkowi gratulujemy i bardzo się cieszymy.

Mamy samorząd w Publicznym Gimnazjum w Jedlni. – Publiczna Szkoła  Podstawowa w Jedlni

Czytanie na śniadanie.

Podczas przerwy śniadaniowej, słuchamy jak pani nam czyta książkę. Lubimy w ten sposób spożywać drugie śniadanie. Obecnie słuchamy książki Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”. Bardzo ciekawa lektura, która opowiada o losach psa ze schroniska.

Sposób na Elfa - audiobook - mp3 - Marcin Pałasz - UpolujEbooka.pl

291,041 Bukiet Kwiatów Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

„Nauczyciel widzi więcej, niż tylko twarze dzieci. Stara się zobaczyć ich dusze”

B.Coge

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela

życzą uczniowie kl. IIIa

291,041 Bukiet Kwiatów Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

Będziemy pamiętać!!!

1 listopada obchodzimy Wszystkich Świętych, a 2 listopada przypadają Zaduszki. W tych dniach szczególnie pochylamy się nad grobami naszych bliskich osób i zapalamy znicze. Wielu z nas pamiętało też o naszym koledze z klasy – Piotrusiu, który odszedł od nas tak niedawno.

Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa o nim pamięć.

Fototapeta Znicz, doodle styl, szkic ilustracji na wymiar • sztuka,  projekt, stary • REDRO.pl

Z okazji Dnia Zmarłych poszedłem z rodzicami do Piotra. Chociaż już Go nie ma na tym świecie, nie zapomniałem o Nim i wiem, że jest w lepszej krainie.

Mateusz

Święto Zmarłych obchodzimy 1 listopada. Pamiętamy o swoich bliskich, którzy już odeszli. Odwiedzamy ich groby i zapalamy znicze. Pamiętamy o naszym koledze Piotrku i odwiedzamy go na cmentarzu, zapalamy znicze na jego grobie. Pamięć o nim jest wciąż żywa.

Magda

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku szkolnym, ze względu na trwającą pandemię, wraz z klasą 3b nagraliśmy występ z okazji Dnia Niepodległości. Mówiliśmy wiersze i śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Było to dla nas duże przeżycie. Później na lekcji z panią obejrzeliśmy nagranie.

Mateusz

Dekoracja 11 listopada Święto Niepodległości - 22,50 zł - Allegro.pl - Raty  0%, Darmowa dostawa ze Smart! - Warszawa - Stan: nowy - ID oferty:  11482064693
291,041 Bukiet Kwiatów Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

Mikołajki w naszej klasie.

211,319 Mikołaj Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

Tego niezwykłego dnia na zajęciach zapoznaliśmy się z legendą o św. Mikołaju, śpiewaliśmy piosenki i pisaliśmy listy.

Oto niektóre z nich:

Drogi Święty Mikołaju!

Na początku pragnę Cię serdecznie pozdrowić i podziękować za wszystkie rzeczy, które dostałem od Ciebie w zeszłym roku. Niezależnie, co mi przyniesiesz wszystko mi się spodoba. Pozdrów ode mnie Rudolfa i wszystkie elfy. Czekam na Ciebie przy choince.

Mateusz

Drogi Święty Mikołaju!

Święty Mikołaju, od ostatnich świat minęło trochę czasu, ale nie zapomniałem o Tobie. Trochę się u mnie działo, robiliśmy pierniki, mieliśmy wyjazd na trzy dni itd. W tym roku prosiłbym Cię o kamerę do nagrywania, taką działającą. Dziękuję za wszystko. Czekam na Ciebie w wigilię. Pozdrawiam serdecznie Rudolfa i elfy.

Darek

Drogi Mikołaju!

Dziękuję za prezenty, które dostałam w zeszłym roku. Chciałabym konia, na którym mogłabym jeździć konno i lego friends. Piekłam już pierniczki, będą czekać na Ciebie w wigilię. Czekam przy choince.

Madzia

Drogi Mikołaju!

Bardzo dziękuję Tobie za to , że w zeszłym roku dostałem prezent. A w tym roku chciałbym dostać przykręcaną lampkę do łóżka. Pozdrawiam Cię i liczę, że dostanę prezent.

Michał

Drogi Święty Mikołaju!

Jeszcze nigdy do Ciebie nie pisałem, ale to nie znaczy, że nigdy o Tobie nie pamiętałem. I marzę o nerf fornite scar. Pozdrawiam serdecznie.

Łukasz

paczka prezent - Sklep ePraktyk.pl

NARESZCIE ŚWIĘTA

Moi Kochani!!

Życzę Wam cudownych Świąt Bożego Narodzenia, wiele radości , zdrowia, wypoczynku, oraz wymarzonych prezentów pod choinką. Niech spełnią się Wasze marzenia.

Wychowawczyni

Darmowe grafiki wektorowe Boże Narodzenie, Pobierz darmowe cliparty,  darmowe cliparty - Inny

JESTEŚMY KREATYWNI

Na zajęciach kształtujących kreatywność układaliśmy wspólnie (online) wiersz o zimie. Wszyscy aktywnie włączyli się i oto efekt naszej pracy:

ZIMA

Przyszła do nas zima biała

i okna nam zasypała.

Jacuś, Hanka już na sanki

lepią nam wesołe bałwanki.

Tatuś i Wacuś idą na narty,

stok od rana jest otwarty.

Dzisiaj śniegiem sypie

i chodnik nam zasypie.

Kulki ze śniegu ugniatamy

i w tarcze nimi rzucamy.

Cieszymy się i radujemy,

rzadko przecież śnieg widujemy.

Zimowe zabawy - lepienie bałwana. Wersja czarno-biała - Printoteka.pl