klasa 3a 2021/2022

Witamy w klasie trzeciej!

Na początek życzę wszystkim moim uczniom samych dobrych dni w szkole, bardzo dobrych ocen, wielu kolegów i koleżanek oraz uśmiechu każdego dnia.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 – Szkoła Podstawowa w Kupnie

Wychowawczyni

Nowa koleżanka

W nowym roku szkolnym do naszej klasy doszła nowa koleżanka. Ma na imię Natalia. Jest niskiego wzrostu. Ma długie, jasne włosy. Szybko zaprzyjaźniła się z dziewczynami z klasy. Jest uśmiechnięta. Przeprowadziła się do Polski z Niemiec. Uważam, że jest fajną koleżanką. Dobrze, że jest w naszej klasie.

Dominik

W tym roku szkolnym do naszej klasy przyszła nowa uczennica. Natalia szybko zaprzyjaźniła się ze wszystkimi. Nawet miała najwięcej głosów w wyborach na przewodniczącego. Została przewodniczącą naszej klasy.

Mateusz

Nowy kolega

W nowym roku szkolnym dołączył do nas również nowy kolega. Ma na imię Mikołaj. Jest średniego wzrostu, ma ciemne włosy. Jest fajny, razem bawimy się z nim na przerwach. Jest wygadany i uśmiechnięty. Mam nadzieję, ze będzie się dobrze czuł w naszej klasie.

Dominik

Do naszej klasy dołączył także Mikołaj. Wszyscy chłopcy go polubili. Bawimy się razem w różne fajne zabawy. Mikołaj został pomocnikiem przewodniczącej.

Mateusz

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

W tym dniu przypomnieliśmy sobie historię dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie tworzyliśmy z kropek różne ciekawe prace plastyczne.

Międzynarodowy Dzień Kropki 2019 | Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

30 września – Dzień Chłopca

Wszystkim chłopcom złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy upominki. Każdy dodatkowo otrzymał bon, który zwalniał z odpowiedzi, z zadania domowego lub dawał możliwość otrzymania dodatkowego punktu na sprawdzianie lub skorzystania z pomocy nauczyciela. Pani miała przygotowane dla każdego śmieszne logiczne zagadki. Nasi chłopcy są SUPER!!!

Magda, Natalia, Nikola, Jaśmina, Oliwia

Dzień Chłopaka - Szkolne Blogi

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W środę 6 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Z naszej klasy kandydował Wojtek Hutek, który wykonał piękny plakat wyborczy. Większość kibicowała Wojtkowi. No i stało się ….. Wojtek zdobył największą liczbę punktów i został wybrany do Samorządu Uczniowskiego. Wojtkowi gratulujemy i bardzo się cieszymy.

Mamy samorząd w Publicznym Gimnazjum w Jedlni. – Publiczna Szkoła  Podstawowa w Jedlni

Czytanie na śniadanie.

Podczas przerwy śniadaniowej, słuchamy jak pani nam czyta książkę. Lubimy w ten sposób spożywać drugie śniadanie. Obecnie słuchamy książki Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”. Bardzo ciekawa lektura, która opowiada o losach psa ze schroniska.

Sposób na Elfa - audiobook - mp3 - Marcin Pałasz - UpolujEbooka.pl

291,041 Bukiet Kwiatów Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

„Nauczyciel widzi więcej, niż tylko twarze dzieci. Stara się zobaczyć ich dusze”

B.Coge

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela

życzą uczniowie kl. IIIa

291,041 Bukiet Kwiatów Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

Będziemy pamiętać!!!

1 listopada obchodzimy Wszystkich Świętych, a 2 listopada przypadają Zaduszki. W tych dniach szczególnie pochylamy się nad grobami naszych bliskich osób i zapalamy znicze. Wielu z nas pamiętało też o naszym koledze z klasy – Piotrusiu, który odszedł od nas tak niedawno.

Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa o nim pamięć.

Fototapeta Znicz, doodle styl, szkic ilustracji na wymiar • sztuka,  projekt, stary • REDRO.pl

Z okazji Dnia Zmarłych poszedłem z rodzicami do Piotra. Chociaż już Go nie ma na tym świecie, nie zapomniałem o Nim i wiem, że jest w lepszej krainie.

Mateusz

Święto Zmarłych obchodzimy 1 listopada. Pamiętamy o swoich bliskich, którzy już odeszli. Odwiedzamy ich groby i zapalamy znicze. Pamiętamy o naszym koledze Piotrku i odwiedzamy go na cmentarzu, zapalamy znicze na jego grobie. Pamięć o nim jest wciąż żywa.

Magda

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku szkolnym, ze względu na trwającą pandemię, wraz z klasą 3b nagraliśmy występ z okazji Dnia Niepodległości. Mówiliśmy wiersze i śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Było to dla nas duże przeżycie. Później na lekcji z panią obejrzeliśmy nagranie.

Mateusz

Dekoracja 11 listopada Święto Niepodległości - 22,50 zł - Allegro.pl - Raty  0%, Darmowa dostawa ze Smart! - Warszawa - Stan: nowy - ID oferty:  11482064693
291,041 Bukiet Kwiatów Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

Mikołajki w naszej klasie.

211,319 Mikołaj Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

Tego niezwykłego dnia na zajęciach zapoznaliśmy się z legendą o św. Mikołaju, śpiewaliśmy piosenki i pisaliśmy listy.

Oto niektóre z nich:

Drogi Święty Mikołaju!

Na początku pragnę Cię serdecznie pozdrowić i podziękować za wszystkie rzeczy, które dostałem od Ciebie w zeszłym roku. Niezależnie, co mi przyniesiesz wszystko mi się spodoba. Pozdrów ode mnie Rudolfa i wszystkie elfy. Czekam na Ciebie przy choince.

Mateusz

Drogi Święty Mikołaju!

Święty Mikołaju, od ostatnich świat minęło trochę czasu, ale nie zapomniałem o Tobie. Trochę się u mnie działo, robiliśmy pierniki, mieliśmy wyjazd na trzy dni itd. W tym roku prosiłbym Cię o kamerę do nagrywania, taką działającą. Dziękuję za wszystko. Czekam na Ciebie w wigilię. Pozdrawiam serdecznie Rudolfa i elfy.

Darek

Drogi Mikołaju!

Dziękuję za prezenty, które dostałam w zeszłym roku. Chciałabym konia, na którym mogłabym jeździć konno i lego friends. Piekłam już pierniczki, będą czekać na Ciebie w wigilię. Czekam przy choince.

Madzia

Drogi Mikołaju!

Bardzo dziękuję Tobie za to , że w zeszłym roku dostałem prezent. A w tym roku chciałbym dostać przykręcaną lampkę do łóżka. Pozdrawiam Cię i liczę, że dostanę prezent.

Michał

Drogi Święty Mikołaju!

Jeszcze nigdy do Ciebie nie pisałem, ale to nie znaczy, że nigdy o Tobie nie pamiętałem. I marzę o nerf fornite scar. Pozdrawiam serdecznie.

Łukasz

paczka prezent - Sklep ePraktyk.pl

NARESZCIE ŚWIĘTA

Moi Kochani!!

Życzę Wam cudownych Świąt Bożego Narodzenia, wiele radości , zdrowia, wypoczynku, oraz wymarzonych prezentów pod choinką. Niech spełnią się Wasze marzenia.

Wychowawczyni

Darmowe grafiki wektorowe Boże Narodzenie, Pobierz darmowe cliparty,  darmowe cliparty - Inny

JESTEŚMY KREATYWNI

Na zajęciach kształtujących kreatywność układaliśmy wspólnie (online) wiersz o zimie. Wszyscy aktywnie włączyli się i oto efekt naszej pracy:

ZIMA

Przyszła do nas zima biała

i okna nam zasypała.

Jacuś, Hanka już na sanki

lepią nam wesołe bałwanki.

Tatuś i Wacuś idą na narty,

stok od rana jest otwarty.

Dzisiaj śniegiem sypie

i chodnik nam zasypie.

Kulki ze śniegu ugniatamy

i w tarcze nimi rzucamy.

Cieszymy się i radujemy,

rzadko przecież śnieg widujemy.

Zimowe zabawy - lepienie bałwana. Wersja czarno-biała - Printoteka.pl

Łukasz Wierzbicki – „Afryka Kazika”

Dlaczego warto przeczytać książkę „Afryka Kazika”

Polecam przeczytać książkę „Afryka Kazika”, ponieważ opowiada ona o młodym, polskim podróżniku Kazimierzu Nowaku. Książka jest ciekawa i łatwo się ją czyta. Kaziu tak jak ja pochodził z Wielkopolski.

Mateusz

W książce pt. „Afryka Kazika” są pokazane wspaniałe ilustracje z Afryki. Autor pięknie opisuje podróż Kazika po Afryce. Bardzo polecam wszystkim, aby przeczytali tę książkę. Chciałabym tam kiedyś pojechać.

Magda

Zachęcam do przeczytania lektury „Afryka Kazika” młodszych i starszych. Można się dowiedzieć o historii podróży Kazimierza Nowaka. Książka opowiada o ciekawych przygodach bohatera, który rowerem podróżował 5 lat po całej Afryce poznając zwyczaje i kulturę jej mieszkańców. Nawet spędził Boże Narodzenie na pustyni Kalahari. Podróżując napotykał na zabawne spotkania z mieszkańcami Afryki jak i dzikimi zwierzętami. Bardzo interesująca książka i długa.

Mikołaj

Warto przeczytać książkę „Afryka Kazika” ponieważ jest bardzo ciekawa. Opowiada o wspaniałych przygodach podróżnika.

Jaśmina

Serdecznie polecam przeczytać książkę pt. „Afryka Kazika”. Autorem książki jest Łukasz Wierzbicki. Opowiada on o znanym podróżniku Kazimierzu Nowaku. Kazik postanawia przejechać rowerem całą Afrykę. Podczas swojej afrykańskiej wyprawy przemierza przez dziką dżunglę, obszary sawanny i gorące piaski pustyni. Oprócz roweru Kazik porusza się również konno, na wielbłądzie oraz łodzią. Na swojej drodze spotka nie tylko ludzi, ale i dzikie zwierzęta. Do książki dołączona jest mapa, dzięki której możemy razem z podróżnikiem prześledzić trasę wyprawy. Warto przeczytać tę książkę, ponieważ możemy przeżyć wspaniałe przygody na afrykańskim kontynencie nie wychodząc z domu

Dominik

Bardzo polecam lekturę „Afryka Kazika” dlatego, że to chyba jedyna lektura, która łączy akcje z podróżami. Najbardziej polecam rozdział „Król zwierząt”. Jeżeli lubicie jak coś się dzieje, to polecam.

Michał

Książka napisana przez Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika” to bardzo ciekawa opowieść. Jest oparta na faktach, bardzo przyjemnie mi się czytało. Kazimierz Nowak podróżował po Afryce przez ponad pięć lat. Wyruszył w 1031 roku, a wrócił w 1936. Napotkał on po drodze liczne plemiona i różnorodną naturę, a także zwierzęta. Wyruszył jedynie z rowerem, ale zmieniał transport niejednokrotnie. Dopadały go różne choroby i utrudnienia lecz dał radę. Sama książka jest napisana w przyjazny sposób. Serdecznie polecam.

Darek

Afryka Kazika - Księgarnia Bullerbyn

WARSZTATY EDUKACYJNO-KULINARNE

Dzisiaj 24 marca 2022r.w naszej klasie były warsztaty kulinarne. Uczyliśmy się robić pizze. Bardzo dużo się nauczyliśmy. To fantastyczna praca połączona z dobrą nauką i zabawą. Nauka zdrowego żywienia przyda się wszystkim dzieciom. Bardzo się cieszę, że mogłam w nich uczestniczyć.

Magda

W czwartek 24 marca odbyły się zajęcia kulinarne. Piekliśmy na nich pizzę. Każdy mógł położyć wszystko co lubi, aby jego pizza była najsmaczniejsza. Po zajęciach Pani dała nam przepisy żebyśmy mogli upiec pizzę w domu. Bardzo podobały mi się zajęcia.

Mateusz

Dzisiaj mieliśmy świetne warsztaty, które odbyły się w sali numer 8. Wchodząc zobaczyliśmy długi stół z warzywami i serami oraz wszystkim co może być do pizzy. Ciasto ugniataliśmy rękoma dosypując mąki. Następnie rozwałkowaliśmy ciasto, smarowaliśmy je sosem i dodawaliśmy ulubione dodatki. Podczas, gdy pizze się piekły, pani pozwoliła nam robić mąkę z ziaren. Na końcu przyszedł czas na zjedzenie pysznej pizzy.

Mikołaj

Free Pizza Cliparts, Download Free Pizza Cliparts png images, Free ClipArts  on Clipart Library

SADZIMY ROŚLINY

Dzisiaj na lekcji sadziliśmy roślinki. Każdy wybrał sobie doniczkę i roślinkę, którą chciał przesadzić. Na dnie doniczki położyliśmy warstwę drenażu z keramzytu. Następnie po włożeniu roślinki dokładaliśmy ziemi i paluszkami ugniataliśmy. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Każdy swojego kwiatka zabrał do domu. Dziękujemy mamie Jaśminki za zorganizowanie w naszej klasie akcji sadzenia roślinek.

11 kwietnia 2022r.

Wielkanoc 2020 | PSRiBS

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych życzą uczniowie kl. 3a

22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI

Na zajęciach oglądaliśmy filmy edukacyjne o ochronie środowiska, o zmianach klimatu i o tym, jak należy dbać o naszą planetę. Zauważyliśmy, że prawdziwą plagą są śmieci. Codziennie wytwarzamy ogromne ilości. Żeby lepiej sobie z nimi radzić, powinniśmy je segregować. Ochrona środowiska jest w dzisiejszych czasach koniecznością.

Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy plakat – Dbamy o naszą planetę.

Zielony Dzień Ziemi Ręce Trzymaj Ziemię Chroń Ziemię, Dzień Ziemi Clipart,  Zielony Dzień Ziemi Ręce Trzymaj Ziemię Chroń Ziemię, W Dniu Ziemi PNG i  plik PSD do pobrania za darmo

DZIEŃ DZIECKA

Życzę Wam wiele radości i uśmiechu każdego dnia. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz bezpiecznych zabaw.

Życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Dziecka –  Kuratorium Oświaty w Kielcach

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się na pyszne lody.

Wycieczka do Torunia

Toruń. Atrakcje miasta nie tylko na weekend. Zabytki i co warto zobaczyć

WAKACJE! WAKACJE! NARESZCIE WAKACJE!!

Moi Kochani!

Dziękuję Wam za trzy wspólne lata. Spędziliśmy ze sobą mnóstwo czasu, poznawaliśmy się wzajemnie. Litery w zeszytach stawały się coraz wyraźniejsze, czytanie płynniejsze. To była wielka satysfakcja patrzeć na Waszą „przemianę”. Przed Wami dalsze lata zdobywania wiedzy, lata wspólnych klasowych trosk i radości. Życzę Wam, aby ten czas minął w jak najlepszej atmosferze, abyście służyli sobie pomocą i abyście otrzymali tę pomoc od wszystkich, do których się po nią zgłosicie. A nowi nauczyciele pomogą Wam uczyć się życia – nie tylko z książek, ale również obcowania z innymi ludźmi.

Życzę Wam wspaniałych, bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia ( na szkolnych korytarzach)

Wychowawczyni Mariola Malicka

24 czerwca 2022r.

Dyżur Wakacyjny - Przedszkole Niepubliczne Sióstr Rodziny Maryi