klasa 3a 2023/2024

ROZPOCZYNAMY NAUKĘ W KLASIE TRZECIEJ

„Znowu cię witamy, szkoło,

bo nauki nigdy dość.

W szkole zawsze jest wesoło

i ciekawych rzeczy moc.”

Witam wszystkich moich uczniów i życzę samych sukcesów oraz dużo radości. Niech uśmiech towarzyszy Wam każdego dnia.

p. Mariola

DZIEŃ KROPKI

DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym dniu złożyliśmy naszym wspaniałym chłopcom najlepsze życzenia.

Dziewczynki z panią

Zajęcia na pływalni

Lubię chodzić na basen, ponieważ uczę się pływać i jest to mój ulubiony sport. Oprócz pływania bardzo lubię w wodzie ćwiczyć gimnastykę i aerobik. Środa to mój ulubiony dzień tygodnia, ponieważ mam w tym dniu w szkole basen. Pod okiem instruktora czuję się bezpiecznie w wodzie i uczę się nowych technik pływania.

Amelka

Na basenie uczymy się pływać i nurkować. Nasz instruktor oswaja nas z wodą.

Oliwier

Lubię basen dlatego, że mam szansę nauczyć się pływać. Lubię nie tylko basen, ale też środę, bo mam tańce i akrobatykę. I jeszcze lubię środę, bo mamy 4 lekcje i basen.

Patrycja

JESIENNY SPACER

Dlaczego lubię jesień?

Jesień lubię dlatego, że jest piękna. Za jesienne kolory, za liście szeleszczące pod butami. Za to, że w lesie zakwita wrzos i rosną grzyby. Za wyprawy do lasu w poszukiwaniu żołędzi i kasztanów, z których robię ludziki.

Amelka

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SWARZĘDZU

Pewnego dnia podczas lekcji odwiedziłam z klasą Bibliotekę Publiczną. Spodobała mi się duża ilość książek, którą można wypożyczyć do przeczytania. W tym dniu odbył się teatrzyk komisihibai „O tym jak diabły chciały zatopić Poznań”, który był bardzo ciekawy i z dużym zaciekawieniem go obejrzałam. Na końcu spotkania Pani bibliotekarka zrobiła nam niespodziankę i przedstawiła nam kotka, który przebywa w bibliotece. To był super dzień, na pewno wrócę tam po książki.

Amelia

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt wzięliśmy udział w akcji. Tym razem niesiemy pomoc dla schroniska w Kobylimpolu.

Na zdjęciu Dominika, która przyniosła dużą ilość karmy dla piesków. Gratulacje!!

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

Chleb należy szanować, gdyż jest wytworem ciężkiej pracy człowieka. W procesie jego wytwarzania zaangażowani są ludzie wielu zawodów, stanowi podstawę wyżywienia dla ludzi całego świata.

„EKO PLAKAT 2023”

Bierzemy udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Swarzędz. W małych grupach przygotowujemy plakat dotyczący prawidłowego postępowania z odpadami.

Oto efekty naszej pracy.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W związku z obchodami 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaliśmy wraz z klasą 3b apel, aby uczcić to narodowe święto, a jednocześnie przypomnieć wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne.

Co to jest niepodległość

Teraz wiem już na pewno

Każde dziecko dziś woła

To polski dom, polska szkoła.

Jedenasty listopada 1918 – zapamiętamy już na zawsze.

SWARZĘDZKIE CENTRUM HISTORII I SZTUKI

Historii ciąg dalszy ……

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Na zajęciach każdy opisywał swojego misia. Później czytaliśmy swoje prace. Wyszło nam całkiem nieźle.

Gry i zabawy matematyczne – lekcja otwarta.

Wykonujemy kartki dla Hospicjum.

SPOTKANIE ZIMOWO – ŚWIĄTECZNE

„NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK”

A to nasze skarpetki, które zgubiły parę 🙂

Po przeczytaniu lektury najbardziej spodobała mi się dziewiąta seledynowa skarpetka. Podoba mi się dlatego, że miała super pomysł żeby złapać złodzieja. Miała też piękny kolor i była energiczna. Myślę, że zostanie taką skarpetką, byłoby super fajne!

Dominika

Chciałabym zostać skarpetką w czerwone kropeczki. Skarpetka ta rozśmiesza wszystkie dzieci ze szpitala i próbuje odzyskać dobry humor. Zajęła bardzo ważne stanowisko w szpitalu.

Patrycja

Po przeczytaniu lektury, chcę zostać czerwoną skarpetką. Ta skarpetka jest bardzo ładna i ma fajny kolor. Podoba mi się, że pomogła pani w konkursie na najpiękniejszą różę. Całkiem ładna jest jako różyczka.

Emilka

21 STYCZNIA – DZIEŃ BABCI

Moja babcia ma na imię Asia. Mieszka w Kobylnicy. Babcia lubi jak do niej przyjeżdżam. Bardzo lubi ze mną spędzać czas. Dziękuję babci za wspólne chwile. Kocham moją babcię.

Emilka

Moja babcia ma na imię Basia. Spotykam się z nią zazwyczaj we wtorki. Robi piękne sweterki na drutach i zawsze zabiera mnie na super wakacje. Mieszka w Kórniku, robi pyszne obiady. Dziękuję jej za sweterek i za super czas. Kocham moją babcię.

Dominika

Moja babcia ma na imię Natalia. Mieszka w Ukrainie i ma 56 lat. Bardzo często rozmawiam z Nią przez telefon. Babcia ma dwa kotki i psa. Bardzo lubię spędzać czas z babcią. Kocham swoją babcię.

Ilonka

Moja babcia ma na imię Basia. Mieszka razem ze mną. Często zaprowadza mnie do szkoły. Po szkole babcia mnie odbiera i wracamy razem do domu. Moja babcia pracowała w urzędzie, a teraz jest już na emeryturze. Z babcią Basią chodzimy na spacery, odwiedzamy plac zabaw, a potem babcia częstuje mnie pysznym obiadem. Za to właśnie kocham moją babcię.

Amelia

PROJEKT LIPDUB

Cała społeczność naszej szkoły włącza się w nagrywanie teledysku promującego szkołę. Świetnie się przy tej okazji bawiliśmy.

KINO W KLASIE

W ostatni dzień przed feriami urządziliśmy w naszej klasie kino 🙂

Zobaczcie sami …. 🙂

ŚWIĘTO SZKOŁY!!!

Szkoła Podstawowa nr1 w Swarzędzu ma już 190 lat.

Jest najstarszą szkołą w mieście. 6 marca obchodziliśmy Jubileusz.

11 marca – Spotkanie z panem Łukaszem Wierzbickim – autorem książki „Afryka Kazika”

Oto nasze prace …..

WITAMY WIOSNĘ

Zabawa w nauczyciela – prowadzimy lekcje 🙂

Jak się okazało, nie było łatwo ….