klasa 3a 2022/2023

01.09.2022

Wspomnienie z drugiej klasy

Technologie technologiami, ale nic tak nie cieszy, jak zwykła kreda i tradycyjna tablica 🙂 Oto prawdziwe dzieła, które powstały podczas przerw w drugiej klasie – wszystko według ustalonych dyżurów tablicowych!

DZIEŃ KROPKI

15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. 

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. 

W tym roku w naszej klasie powstały „Kropki szczęścia” – każdy wykonał taką kropkę dla wylosowanej koleżanki lub kolegi. Każda kropka była wyjątkowa, szczera i podarowana od serca!

Dzień Chłopca

30.09.2022

POLSKA – moja ojczyzna.

W Polsce jest wiele pięknych i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Można się odnieść do własnych przeżyć lub skorzystać z pomocy Internetu. Jeśli to wszystko wzmocnimy pracą zespołową – dobrą pracą zespołową, to efekty mogą nas naprawdę zaskoczyć! Umiejętność pracy w zespole to niełatwa sztuka, trzeba się jej nieustająco uczyć, ale na pewno warto 🙂 Dzięki takiej pracy powstały piękne plakaty, które zainspirowałaby niejednego podróżnika!

06.10.2022

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

No i ruszyliśmy! To nasz kolejny rok z niezwykłym cyklem, jaki oferują NHEF. Remonty w Poznaniu, wszystko rozkopane, ale my i tak daliśmy radę 🙂 Cudownie jest gościć w kinie Muza – rozpoczęliśmy od filmu „Halvdan – prawie wiking”. Polecamy każdemu, komu z sąsiadami nie po drodze…

17.10.2022

Film przedstawia w dość zabawny sposób historię przyjaźni ponad granicami oraz pokazuje jak budować harmonię w relacjach dzięki współpracy i dobrej woli. Jego akcja toczy się w epoce wikingów, dawno temu, gdy bracia Alarik i Ragnar po śmierci ojca dzielą w gniewie swoją wioskę i tworzą dwie osady: na wschodzie i na zachodzie, które już nigdy nie będą miały ze sobą do czynienia.

Halvdan ma jedenaście lat, jest sierotą i mieszka w Östbyn z kowalem Björnem. Nie jest on jednak „prawdziwym” wikingiem, utyka, ma słabą pewność siebie i nie ma żadnego oddanego przyjaciela. Pewnego dnia idzie na długi spacer i spotyka nieustraszoną Meię, córkę króla z wrogiej wioski Västbyn, której nigdy wcześniej nie widział. Oboje szybko stają się bliskimi przyjaciółmi, chociaż rozumieją, że pochodzą z rywalizujących ze sobą obozów. Wspólnie planują przewrót, który pozwoli braciom się pogodzić, aby wszyscy mogli znów żyć razem. Ale tak naprawdę nie wszystko idzie zgodnie z planem, jak zamierzali. 

Bohaterowie napotykają szereg trudności w osiągnięciu zamierzonego celu. Ich siła przyjaźni i mądrość żon braci spowoduje, że wszystko znajdzie szczęśliwy finał.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego!

Kolejny ważny dzień w życiu młodego człowieka – samodzielne podejmowanie decyzji. To doskonała lekcja odpowiedzialności, decyzyjności i bycia w centrum ważnego wydarzenia. Głosujemy 🙂

20.10.2022

Matematyka w sztuce

Co roku to robimy, co roku do tego wracamy i za każdym razem wychodzi! Linie krzywe, proste i łamane to nasi ulubieńcy – z nich powstają dzieła 🙂

Jesień

Bardzo lubimy jesień – jest kolorowa, różnorodna i niezwykła. Dzięki naszym cotygodniowym spacerom na basen, możemy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Zawsze coś wypatrzymy 😉

Wycieczka do Wrocławia

W poniedziałek 7 listopada klasy 3a i 3b odwiedziły Wrocław. Główną rozrywką była wizyta w Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie. Batyskaf, drukarka wodna i rekin tygrysi w skali 1:1 to tylko wybrane atrakcje, na które warto rzucić okiem. Zobaczyliśmy także wiele ciekawych miejsc we Wrocławiu, chociaż nasze serca niezaprzeczalnie skradły Krasnale! To był bardzo miło spędzony czas 🚌😁

07.11.2022

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

10.11.2022

Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie wspaniałe przygody spotkają małych bohaterów tym razem?

KREATYWNOŚĆ

Zajęcia z kreatywności dostarczają nam ostatnio wielu wrażeń, nawet nieudane doświadczenie chemiczne 😁 Na szczęście kalka była dla nas bardziej łaskawa, dzięki czemu uczniowie klasy 3a mogli trochę się nią pobawić 🖍🎨

Wycieczka do Gniezna

W poniedziałek 21 listopada klasa 3a oraz nasi kochani Wolontariusze wybrali się do Gniezna. W programie znalazło się: Muzeum Początków Państwa Polskiego, spacer nad jeziorem Jelonek, przejście do Katedry, wizyta w fabryce bombek, pyszny obiad – no i oczywiście najważniejsza część wycieczki, czyli pamiątki 😁 Uczestnicy wrócili zadowoleni, wiemy jak powstaje bombka, całkiem sporo zostało kupionych, chociaż każdy wrócił z własną bombką – taka miła niespodzianka 😊
Wycieczka została zrealizowana w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku, obchodziliśmy „Święto Pluszowego Misia” – święto uwielbiane przez wszystkie dzieci i dorosłych. Każdy miał albo ma swojego Misia. To milusi dzień, który warto hucznie obchodzić!

25.11.2022

ANDRZEJKI

W tym roku czekała na nas niespodzianka! Samorząd Uczniowski zorganizował wróżby andrzejkowe w szkole. Dzieci dowiedziały się, kim zostaną w przyszłości, usłyszały co powiedziała „kula” i kupiły pyszne ciasteczka – oczywiście z wróżbami w środku 🙂

Dla Tosi ♥️

Nasza Tosia złamała niedawno nogę 🙈 Cała klasa bardzo tęskni za Tosią 😔 Tosiu! Chcielibyśmy, żebyś wiedziała, że bardzo nam Ciebie brakuje, myślimy o Tobie, mówimy o Tobie i mino, że nie ma Ciebie w klasie – to i tak jesteś z NAMI ♥️ Czekamy na Ciebie! Wracaj szybko do zdrowia 😊 Twoja 3a 😁

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

To druga część przygód Klary, młodej krowy miejskiej i jej przyjaciół z Cattle Hill. Bohaterka jest podekscytowana możliwością spędzenia pierwszych świąt Bożego Narodzenia na farmie swojego ojca.

Klara Muu, która zamierza spędzić pierwsze święta Bożego Narodzenia na farmie swojego ojca, odkrywa, że nie przywiązuje on wagi do zwyczajów i obrzędów świątecznych. Z pomocą sprytnego Elfa Klara wprowadza w Cattle Hill świąteczny nastrój, który udziela się wszystkim mieszkańcom. Przy okazji główna bohaterka dowiaduje się, co tak naprawdę jest ważne w świętowaniu Bożego Narodzenia.

Warsztaty świąteczne

12 grudnia klasa 1a i 3a gościły w Art Zagrodzie w Dymaczewie Starym na warsztatach świątecznych. Było oczywiście magicznie, bo to miejsce po prostu takie jest…Dzieci uczestniczyły w warsztatach stolarskich, podczas których wykonały piękne drewniane choinki, malowały eko torby, piekły i ozdabiały pierniczki 🎄Dziękujemy za wspólnie spędzony czas ⭐️

12.12.2022

Warsztaty krawieckie w klasie

Przedświąteczny czas to wyjątkowe urocze chwile 🌲Lubimy mieć swój mały wkład w świąteczną atmosferę. Moje dzielne Zuchy samodzielnie uszyły ozdoby świąteczne 🧵🪡 Była prawdziwa igła, nitka, materiały i wypełniacze – i ani jednego skaleczenia 😁 Wspaniale sobie poradziliście, a ozdoby są jedyne i niepowtarzalne 😊 Wiem też, że co niektórym szycie bardzo przypadło do gustu i już działacie – sama przecież zamówiłam u Was poduszeczkę – i dostałam taką, o jakiej nawet nie śniłam! Dziękujemy także naszym kochanym Mamom oraz Aurelii – naszej cudownej praktykantce za pomoc w warsztatach krawieckich 😘

08.12.2022

TĘCZOWY ŚWIAT POEZJI

W tym roku odbył się (po blisko dwuletniej przerwie) konkurs recytatorski dla klas 1-3. Z naszej klasy wzięli w nim udział: Natalka, Tosia (ze złamaną nogą), Stasiu i Ignacy. Natalce udało się zdobyć trzecie miejsce, a Ignacy otrzymał wyróżnienie! Gratulacje jednak należą się Wam WSZYSTKIM, ponieważ każdy z Was wspaniale się zaprezentował i jestem z Was ogromnie, gigantycznie wręcz DUMNA 💜 Brawo!!!!!

20.12.2022

PIECZENIE PIERNICZKÓW

Pieczenie pierniczków to wielka frajda! Szczególnie, jak ma się w zasięgu zgraną i sprawdzoną ekipę. Udało nam się upiec blisko 250 tych pyszności – a najwspanialsze jest to, że wszystko zrobiliście sami!!! Dziękujemy rodzicom za ciasto i zorganizowanie piekarnika – cioci Huberta dziękujemy szczególnie 🤎 W naszej klasie już kwitnie mały słodki biznes, ale wszystkie zgromadzone środki zostają przekazane na cele charytatywne. Tak trzymać! Jesteście NIESAMOWICI ❤❤❤

22.12.2022

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Kino w klasie? Dlaczego nie 😁 Dzisiaj wyjątkowo nie w kinie Muza i film pt.: „Jak ocalić smoka?”.

W spokojnym miasteczku w Norwegii trwają przygotowania do świąt. Za oknem pada śnieg, w domach błyszczą światełka choinkowe, a niebo przecina latający smok. Zaraz, smok?

Nadchodząca przerwa świąteczna wcale nie cieszy Mortimera, który każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem. Ziejący ogniem maluch tylko na pierwszy rzut oka wydaje się groźny. Pod zielonymi łuskami kryje się zagubione stworzenie, któremu Mortimer i Sara postanawiają pomóc. Sytuacji nie ułatwia fakt, że smok coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy walecznej dwójce uda się wyjść cało z nadciągających kłopotów? „Jak ocalić smoka” zabiera widzów w sam środek magicznej przygody, podczas której przyjaźń i otwartość na innych okażą się najskuteczniejszym zaklęciem!