Klasa V B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym

ROK SZKOLNY 2022-2023

WITAMY W NASZEJ GIMNASTYCZNO – TANECZNEJ GRUPIE

TO JUŻ 5 LAT JAK JESTEŚMY RAZEM… ❤️

RAZEM SIĘ DOBRZE BAWIMY, ROZWIJAMY I WZAJEMNIE SIĘ WSPIETRAMY.

TWORZYMY SUPER TEAM;)

ZAPRASZAMY WAS DO ZWIEDZANIA NASZEJ ZAKŁADKI, W KTÓREJ TO BEDZIEMY SIĘ NA BIEŻĄCO Z WAMI DZIELIĆ NASZYMI POSTĘPAMI.

BĘDZIE TANECZNIE, BĘDZIĘ GIMNASTYCZNIE, BĘDZIĘ AEROBIKOWO!!!

LEKCJE GIMNASTYKI W KL. V B ORAZ KL.VI B

O PROFILU -GIMNASTYCZNO – TANECZNYM

W ostatnim czasie podczas lekcji wychowania fizycznego dzięwczęta tworzyły układy gimnastyczne na bazie wcześniej poznanych ćwiczeń gimnastycznych np.stanie na rękach, mostek gimnastyczny, stanie na głowie, przerzut bokiem, fiflak, przewrót w przód, przewrót w tył, szpagat damski i inne. Grupy gimnastyczno – taneczne kolejny rok szkolny rozwijają swoje umiejętności nie tylko w tańcu ale i również w gimnastyce.
Taka wideo prezentacja pozwala nam zauważyć efekty naszej pracy oraz niwelować błędy by dążyć do uzyskania postawionych celów.
Poniżej przedstawiamy efekty naszej wspólnej pracy
:

ANDRZEJKOWE DANCE SHOW

Uczniowie kl.VI b, V b oraz IV b gr. gimnastyczno – taneczna podczas lekcji wychowania fizycznego brali udział w tanecznym Dance Show z okazji Andrzejek.
W czasie lekcji grupy doskonaliły
poczucie rytmu, synchronizację ruchu z muzyką, umiejętność wykorzystania przestrzeni w tańcu oraz umiejętność rozliczania kroków do muzyki jak i również współpracę w zespole. Uczniowie poznali zabawy taneczne przy muzyce.
Wszystkie klasy zadbały również o wesołe stroje taneczne.
Lekcje przebiegły w miłej i wesołej atmosferze.
Było dużooo fajnej zabawy
.

PONIŻEJ EFEKTY NASZEJ WSPÓLNEJ PRACY:

POZNAJEMY ZESTAW ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH

Z PIŁKAMI GIMNASTYCZNYMI „GYM BALL”

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną to świetny sposób na kompleksowe wzmocnienie naszego ciała oraz poprawę koordynacji ruchowej. Wykonywanie ćwiczeń z piłkami angażuje wszystkie partie mięśni, w tym mięśni głębokich – odpowiedzialnych za stabilizację ciała. Wzmacnianie mięśni stabilizacyjnych pomaga zachować prawidłową sylwetkę, zmniejszyć ryzyko kontuzji oraz odciążyć kręgosłup. Dlatego ćwiczenia z piłką gym ball to znakomite uzupełnienie planu treningowego dla sportowców jak i również dla osób aktywnych fizycznie.

DOSKONALIMY WSPÓŁPRACĘ W ZESPOLE W CZASIE WYKONYWANIA ĆWICZEŃ Z WYKORZYSTANIEM PIŁEK GYM BALL.

MIKOŁAJKOWE DANCE SHOW

MIKOŁAJKI 2022 r. kl.VI b, V b oraz IV b
gr. gimnastyczno – taneczna

*Mikołajkowy Team *
Roztańczonym krokiem weszliśmy dziś w klimat świątecznyWesołe i kolorowe stroje sprawiły dziś wszystkim wiele radości. W tle na lekcjach wychowania fizycznego pojawiła się dziś świąteczna muzyka, do której tworzyłyśmy układy taneczne. Niech Mikołajkowa moc towarzyszy nam każdego dnia a uśmiech dzieci niech rozwesela zawsze nas

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Zapraszamy do obejrzenia Tanecznej Kartki Świątecznej przygotowanej przez zespół taneczny „Tańczące Jedynki” ( kl.IV b, kl.V b, kl. VI b gr.gimnastyczno – taneczna oraz grupa taneczna SKS kl.I – VI).

DOSKONALIMY TECHNIKĘ WYKONANIA ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH NP. STANIE NA RĘKACH, STANIE NA GŁOWIE, MOSTEK GIMNASTYCZNY I INNE.

21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

OD LAT JESTEŚMY Z WAMI I PAMIĘTAMY

„Tańczące Jedynki”

21 marca jest nie tylko pierwszym Dniem Wiosny, ale także Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa, Dzień osób z dodatkowym Chromosomem Miłości, Dzień Kolorowej Skarpetki!
Święto zostało ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Wiecie dlaczego poprzez założenie dwóch różnych skarpetek okazujecie solidarność z osobami z zespołem Downa, ich rodzinami i wszystkimi, którym są oni bliscy? Te skarpetki to symbol chromosomu nie do pary.
Jak co roku jesteśmy w tym dniu razem!
Trzy lata temu przyszliśmy do szkoły w kolorowych skarpetkach, dwa lata temu świetowaliśmy zdalnie a w tym roku szkolnym ponownie świętujemy stacjonarnie.
Zawsze pamiętamy o osobach z zespołem Downa oraz ich najbliższych i dużo kolorowej mocy przesyłamy…”Tańczące Jedynki” Team.

Joanna Kunkel

POKAZ TANECZNY Z POMPONAMI ORAZ POKAZ CHEERLEADINGU GRUPOWEGO PODCZAS ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

POKAZ CHEERLEADINGU GRUPOWEGO

NIECH ŻYJĄ WAKACJE!!!

WSPANIAŁYCH WAKACJI DLA WSZYSTKICH

WYPOCZYWAJCIE, ZWIEDZAJCIE, BAWCIE SIĘ

I Z UŚMIECHEM DO SZKOŁY WE WRZEŚNIU WRACAJCIE.

BEZPIECZNYCH WAKACJI DLA WSZYSTKICH!!!

Joanna Kunkel