klasa 3b 2020/2021

Serdecznie witamy

i

do naszej klasy

ZA PRA SZA MY15.09.2020r.
Święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Odkodowaliśmy obrazek i powstał nam napis DAY DOT, który po polsku znaczy DZIEŃ KROPKI. Następnie słuchaliśmy historii o Vashti, nieśmiałej dziewczynce, która mówiła, że nie ma talentu i nie wierzyła w swoje możliwości. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vasthi podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „ Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła.  Następnego dnia Vasthi zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę wiszącą w złotej ramce. Potem Vashti stwierdziła, że narysuje więcej takich kropek w różnych kolorach. Zauważyła małego chłopca, który z zachwytem podziwiał kolorowe kropki na obrazach. Powiedział zasmucony, że Vashti tak pięknie maluje, a on nie potrafi narysować nawet prostej kreski. Vashti długo się nie zastanawiała, podała chłopcu kartkę i poprosiła, by coś szybko narysował.  Vashti popatrzyła na obrazek z takim samym zachwytem, z jakim nauczycielka popatrzyła na jej pierwszą kropkę i poprosiła, by chłopiec podpisał swoje dzieło. 

Na macie do kodowania utworzyliśmy z kolorowych kubeczków wspólną, ogromną kropkę i zaczęliśmy szukać swoich talentów…

Jagoda

W Dniu Kropki słuchaliśmy historii Vashti, która była super !!! Opowiadaliśmy o naszych talentach i o tym, co lubimy robić.

Pamiętajcie z jednej kropki można zrobić wszystko !

Żeby coś zrobić, musisz uwierzyć w siebie.

Vanessa

24.09.2020r.
W tym dniu jako zadanie domowe było trzeba przynieść : podkładkę , ołówek , kartkę z bloku rysunkowego i gumkę do mazania
Zastanawialiśmy się co będziemy robić ?
Niespodzianką było to, że poszliśmy nad jezioro i tam szkicowaliśmy pejzaż ????
Nikt z nas nie spodziewał się takich lekcji .
Było super , a przy okazji tak minęły nam dwie godziny lekcyjne .
Takie zajęcia to my bardzo lubimy ????????????

Wiki Ł.

Podczas dzisiejszej lekcji byłam z klasą nad jeziorem. Zabraliśmy ze sobą: podkładki, kartki, ołówki, gumki i temperówki. Szkicowaliśmy krajobraz, który mieliśmy przed sobą, tzn. każdy z Nas miał wybrać sobie jakiś widok natury i go przedstawić na kartce papieru.

Wiktoria G.

To my podczas wykonywania zadania.
Pracowaliśmy na siedząco i stojąco…
… niektórzy z Nas mieli lepszy punkt spojrzenia – leżąc.
Każdy wybrał pozycję odpowiednią dla siebie.
I taki gość przylatywał do nas 🙂 Upatrzył sobie Kacpra i to do niego najchętniej wracał ( a raczej wracała;) )
Martynka
Wiktoria Ł.

15.10.2020r.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

15.10., czwartek, w tym dniu odbyły się Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego .
Było dużo propozycji , nam jednak najbardziej podobał się program naszej koleżanki z klasy, Jagody .
Zrobiła ona plakat, na którym były takie propozycje jak :
Kolorowy tydzień
Najładniejszy strój
Tydzień bez kartkówek ????????????
Dzień ciastka i wiele innych fajnych rzeczy ????
Mamy nadzieję ze Jagoda wygra !!????????????

Wiktoria Ł.

W czwartek odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Każdy wziął swój długopis i poszliśmy do biblioteki. Następnie wszyscy zagłosowali na wybranego przez siebie kandydata. Teraz czekamy na wyniki wyborów. Ciekawe kto wygra?

Jagoda

15 października 2020r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach do SU wybieramy jednego kandydata z klas 3 i wrzucamy kartę do urny. Wybory odbyły się w bibliotece. Z naszej klasy kandydowała jedna koleżanka – Jagoda Bandosz.

Martynka

15.10.2020r.

Nie – Typowe Święta z Code Week


Program eTwinning to europejska społeczność szkolna z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Co roku uczestniczymy w projektach i wydarzeniach tego programu.

Tym razem p. Magda zaproponowała nam udział w wydarzeniu Nie – Typowe Święta z Code Week – WYBIERZ ŚWIĘTO, STWÓRZ DZIAŁANIE, ZAKODUJ.

Naszym świętem był …no właśnie, nie od razu wiedzieliśmy, którym świętem będziemy się zajmować. Musieliśmy wykonać zadanie, które było wprowadzeniem do tej lekcji.

Po wysłuchaniu piosenki „Mydło lubi zabawę”, przystąpiliśmy do wykonania pierwszego zadania. W zadaniu tym brały udział 4 pary. Jedna osoba z pary układała kod, druga natomiast poruszała się według usłyszanego skryptu. Jej zadaniem było dotrzeć do koperty, ponumerowanej kolejno od 1 do 4.

Koledzy i koleżanki kierowali nami za pomocą kodów: do góry, do dołu, w lewo, w prawo, weź. Osoba, która dotarła do swojej koperty, odczytywała wyraz w niej schowany. I tak udało nam się ułożyć zdanie: ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK.

Zaczęliśmy od rozmowy opartej na naszych doświadczeniach. Wymienialiśmy wszystkie możliwe sytuacje, kiedy powinniśmy myć ręce. Dyskutowaliśmy o prawidłowej technice mycia rąk, zasadach dbania o ich czystość, konsekwencjach zdrowotnych związanych z brudnymi rękami.


Czekało na nas jeszcze jedno zadanie. Tym razem musieliśmy indywidualnie już stworzyć kod, który poprowadzi nas przez wszystkie bakterie i zarazki, tak, by je skutecznie usunąć.

Tego dnia dowiedzieliśmy się dużo na temat higieny rąk. Podczas zajęć musieliśmy wypełnić karty pracy. Trzeba było tak kierować strzałki, żeby dojść do wszystkich wirusów i do mety. Nasza Pani ustawiła krzesła, na których były koperty z numerami od 1 do 4. W każdej z kopert było jedno słowo, które składało się w zdanie : ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK. Dowiedzieliśmy się ile wirusów, bakterii jest na dłoniach i jak ważne jest, by je często myć. Nie tylko przed jedzeniem, ale zaraz po powrocie do domu, a teraz nawet przed i w trakcie lekcji.

Konrad

W Światowy Dzień Mycia Rąk bawiliśmy się w zabawę z krzesłami. Polegała ona na tym, że jedna osoba kontroluje drugą osobę i wyszedł nam kod Światowy Dzień Mycia Rąk.

Vanessa

Portret koleżanki/kolegi z ławki

Gdy usłyszeliśmy od naszej pani, że mamy uważnie przypatrzeć się naszemu sąsiadowi z ławki, nie przyszło nam jeszcze na myśl, co będziemy robić ? No to przyglądaliśmy się od stóp do głów i odwrotnie 🙂 I kiedy usłyszeliśmy, jakie mamy zadanie…WOW ! Ucieszyliśmy się bardzo. To zadanie bardzo nam się spodobało. Oceńcie sami efekty naszej pracy.

klasa 3b

Tabliczka mnożenia inaczej…czyli gry, w których mnożymy, mnożymy i jeszcze raz mnożymy…a przy okazji logicznie myślimy, szukamy różnych możliwości i rozwiązań.

klasa 3b

Ogólnopolski Tydzień Kariery – BRAWO JA !

Prezentacja naszych talentów, marzeń związanych z przyszłym zawodem.

klasa 3 b

21.11.2020r.

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości, radości i szczęścia. Kojarzy się on  najczęściej z bycia miłym.  

W tym dniu można zrobić dobry uczynek, jak nasza klasa, która zrobiła kartki świąteczne dla podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu.

Idea święta wywodzi się ze Stanów  Zjednoczonych, a oryginalnie brzmi HELLO WORD DAY, co symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello do przynajmniej 10 osób dziennie. 

 Obecnie ten dzień obchodzony jest w 180 państwach, w POLSCE OD 2006 ROKU. Jego celem jest uszczęśliwianie ludzi wzajemną życzliwością. 

Jagoda 

06.12.2020r.

Mikołajki


Grudzień

Nad Betlejem gwiazdka
pulchna i odświętna
już umyła w chmurkach
rączki i oczęta.
Żeby tam w żłóbeczku
malec jak okruszek
spojrzał na nią pierwszy
jak na bratnią duszę.

(„Aniołek najładniejszy”)

Drogie Uczennice! Drodzy Uczniowie!

Z pewnością i Wy oczekujecie pierwszej gwiazdki, która jest dla nas wszystkich symbolem świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji chcę Wam życzyć, żeby razem z tą gwiazdką zajaśniały Wasze twarze i serca w świątecznym czasie, żebyście mogli cieszyć się odpoczynkiem wśród swoich bliskich oraz chwilami wolnymi od zajęć szkolnych. Niech ten świąteczny okres będzie dla Was wyjątkowo radosny!

Pani Magda

WESOŁYCH ŚWIĄT

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia,

życzę dużo zdrowia i szczęścia ????,

dużo prezentów i ciepełka

w domu

Stefania

Styczeń

Przygoda na pływalni

W środę, jak co tydzień, poszliśmy z naszą panią na basen, na zajęcia pływania. W tym roku mamy nowego trenera,jest całkiem fajny,ale karze nam dużo pływać.
Poszliśmy się przebrać do szatni i wtedy okazało się,że mamy zastęptwo z naszym
poprzednim trenerem. Bardzo się ucieszyliśmy. Nasz trener pozwolił nam przez
całą lekcję bawić się w mniejszym basenie. Ten dzień minął nam bardzo miło,szkoda,że nie możemy tak się bawić zawsze.

Konrad

Przygoda na pływalni

W środę, jak co tydzień, poszliśmy z naszą panią na basen na zajęcia pływania. Tego dnia dużo pływaliśmy i pierwszy raz nasz trener pozwolił nam zjechać ze zjeżdżalni.
Byliśmy bardzo zadowoleni,ale i zdziwieni. Część z nas bała się zjechać.
Bawiliśmy się także w małym basenie,a to najbardziej lubimy. Godziny na basenie minęły nam bardzo szybko. To był bardzo fajny dzień i bardzo fajne zajęcia.

Kryspian

Luty

Pewnego razu nasza nauczycielka kazała nam przynieść pudełka, kilka kartek w niebieskim odcieniu i farby. Pani Magda powiedziała, że będziemy robić krainę wiecznej zimy. Prace wyszły nam pięknie, każda z nich była inna. Niektóre wykonane były z wielu kartonów, miały błyszczące elementy lub różne dodatki. Takiej lekcji jeszcze nie było. Ta praca wzbudziła w nas wiele emocji. Lubimy takie lekcje:)

Stenia

Nasze przerwy to wspólna zabawa

Marzec

Wszystkich prace są przepiękne, dlaczego? Bo Pani Magda ma zawsze fajne pomysły, a jak ktoś nie ma czegoś, to nam zawsze pomoże kolega lub koleżanka. Współpraca jest najważniejsza, tego się nauczyliśmy juz w pierwszej klasie;)

Vanessa

Na jednej lekcji bawiliśmy się w bardzo fajną zabawę, która nazywa się wędrujący obrazek. Chodzi w niej o to, że jedna osoba rysuje to, co chce, a następne osoby muszą dorysować coś do tego obrazka, co jest o tej samej tematyce.

Martyna

Ruch na świeżym powietrzu

Dzisiaj poszliśmy na siłownię. Oglądaliśmy różne przyrządy do ćwiczeń, a potem na nich ćwiczyliśmy, aby poprawić swoją kondycję i sprawność fizyczną. Bardzo mi się podobało. Lubię sport.

Krystian

Pewnego dnia podczas przejścia na basen nauczyciele powiedzieli, że najpierw pójdziemy na siłownię. Na początku bardzo długo jechałem na rowerku, mój kolega też bardzo chciał spróbować, więc zszedłem i chwilę posiedziałem na ławce. Potem Pani powiedziała, że idziemy na besen.

Patryk

Kwiecień

Wielkanoc

Najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta Wielkiejnocy. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku !

Pani Magda

Maj

Dni majowe, czyli 1, 2 i 3 maja to jedne z najważniejszych dni. Obchodzimy wtedy Międzynarodowe Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja.

Wiktoria G.

Pierwszego maja jest Świeto Pracy. W tym dniu wszyscy mamy wolne. Zwraca się wtedy uwagę, jak ważna jest praca i dbałość o ludzi wykonujących tę pracę.

Stefania

MINECRAFT

4 maja 2021roku graliśmy w minecfrata podczas zajęć z informatyki. Nie był to minecraft jakiego znam z mojego PlayStation, trochę się od niego różnił. Przechodziliśmy różne poziomy, niektóre były dla mnie trudne, np. ten z ławą, gdzie byłem w kopalni. Udało mi się jednak osiągnąć ostatni, najwyższy poziom w tej grze. Bardzo mi się podobały te zajęcia.

Kryspian

Czerwiec

WSZYSTKIM DZIECIOM ŻYCZĘ UŚMIECHU OD UCHA DO UCHA I SPEŁNIENIA MARZEŃ !

Bryły

Dzisiaj robiliśmy prace przestrzenne, z figurami praca była łatwa, ale irytująca, np., gdy odpadały patyczki od plasteliny. Najważniejsze, że się nie poddaliśmy i daliśmy radę.

Bartek

ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI, INTERESUJĄCYCH PODRÓŻY, UŚMIECHU NA CO DZIEŃ ORAZ SZCZĘŚLIWEGO POWROTU DO SZKOŁY.