Uczniowie klasy IVa podczas kwarantanny – bawimy się i uczymy!

Nawet w obliczu obecnej sytuacji, jaką jest zamknięcie szkół z powodu kwarantanny, uczniowie klasy IVa nie tracą zapału do nauki! Podczas ostatniej lekcji języka polskiego dzieci ćwiczyły zapisywanie przepisu kulinarnego. Była to doskonała okazja do przyrządzenia swojego popisowego dania oraz wspólnego gotowania z rodzicami. Efektami swojej pracy uczniowie mogli podzielić się ze swoją polonistką/wychowawczynią, poprzez wysłanie zdjęć. Sami przyznajcie – wygląda smakowicie!

Dzień Dziewczyny, Dzień Mężczyzny – Dzień klasy IVa!

Z okazji Dnia Dziewczyny oraz Dnia Mężczyzny wszyscy uczniowie klasy IVa obchodzili swoje święto. Zgodnie z tradycją nie obyło się bez upominków. Jednak była to również okazja do poznania zasad savoir vivre. Podczas poczęstunku poznaliśmy zasady kulturalnego zachowania się przy stole. Na końcu odbyła się krótka rywalizacja – dziewczynki i chłopcy rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach – przysiady, zagadki oraz siłowanie na rękę. Okazało się, że lepiej z zadaniami poradziły sobie dziewczynki, które wygrały 3:0. Był to niezwykle cenny czas, który wykorzystaliśmy na zabawę i naukę.

Akcja – integracja!!

Kilka ostatnich zajęć z wychowawcą poświęciliśmy na gry i zabawy integracyjny. Uczyliśmy się takich pojęć jak zaufanie, asertywność, odpowiedzialność. Musieliśmy w pełni zaufać naszym kolegom, którzy stawali się naszymi oczyma, kiedy my mieliśmy je zawiązane. Ćwiczyliśmy, jak kulturalnie ale stanowczo odmawiać. Ostatnią częścią cyklu lekcji były gry planszowe. Spędzaliśmy wspólnie czas, musieliśmy przestrzegać ustalonych reguł, a jednocześnie mogliśmy poznać się lepiej. Był to jednocześnie wspaniały czas bez telefonów komórkowych.

Wigilia klasowa w klasie IVa

Ostatniego dnia przed Bożym Narodzeniem w naszej szkole odbyły się wigilie klasowe. Najpierw braliśmy udział w szkolnym kolędowaniu połączonym z jasełkami. Następnie udaliśmy się na spotkanie klasowe, podczas którego obdarowaliśmy się prezentami, a nasze koleżanki uczestniczące w kółku tanecznym, pokazały nam swój układ.

Wycieczka do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie

18.12.2019r udaliśmy się na wycieczkę do Gniezna. Najpierw poszliśmy do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie na spektakl pt. „Wigilijna opowieść”. Poznaliśmy tam historię człowieka, który pod wpływem świąt zmienił swoje nastawienie do innych ludzi. Dowiedzieliśmy się, że trzeba być dobrym dla innych. Następnie odwiedziliśmy gnieźnieńską katedrę, gdzie podziwialiśmy jej wnętrze. Na końcu udaliśmy się na rynek, kupiliśmy pamiątki i mogliśmy odpocząć na wielkim fotelu św. Mikołaja.

Piramida zdrowego odżywiania

22 października uczniowie klasy IVa podczas zajęć z wychowawcą poznawali zasady zdrowego odżywiania. Wspólnie tworzyliśmy piramidę zdrowego odżywiania z wycinków z gazet. Podczas tej lekcji nie tylko rozwijaliśmy swoje zdolności manualne, ale także dowiedzieliśmy się, na co warto zwrócić uwagę podczas codziennego planowania swojej diety.