Klasa I B – grupa o profilu karate 2019/2020

Wręczenie certyfikatów z egzaminu.

Potwierdzeniem zdania egzaminu na wyższe stopnie szkoleniowe są certyfikaty wydane przez Polską Federację Karate Shinkyokushin.

Rozmowy o zawodach, medalach, zwyciężaniu i porażkach.

Kiedyś przyjdzie taki czas, że chłopaki będą się chwalić swoimi osiągnięciami, swoimi medalami i pucharami. Należy tylko pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie: „Prawdziwymi zwycięzcami są Ci, którzy zwyciężają w pojedynkach dnia codziennego”.

Pomarańczowy pas – 10.1 kyu

Pierwszy stopień szkoleniowy, pomarańczowy pas w końcu zawiązany na biodrach naszych karateków. Chłopcy mega dumni, sensei Maciej jeszcze bardziej. Tak trzymać, oby tak dalej. OSU !!!!!

Egzamin Karate Kyokushin.

Po kilku miesiącach treningów cała super 12 naszych karateków przystąpiła do egzaminu na pierwszy stopień szkoleniowy w Karate Kyokushin. Zmiana białego pasa na pas pomarańczowy to dla wszystkich adeptów karate wielkie wydarzenie, wielkie emocje i strach. Wszyscy karatecy trenujący na co dzień w klasie sportowej w naszej szkole zaliczyli egzamin pozytywnie. GRATULACJE !!! Pierwszy egzamin to dopiero początek długiej, ciężkiej , mozolnej ale ciekawej i pięknej drogi w doskonaleniu swojego karate. POWODZENIA !!!!

Trening czyni Mistrza.

Nasze dojo – piękna, profesjonalna sala do treningów sportów walki, sprzęt w postaci worków i tarcz treningowych, kasków ochronnych i wiele innych niezbędnych przyborów potrzebnych do treningu karate. Super !!!!!! Ale najważniejsze to pamiętać, że mistrzowie nie rodzą się w salach treningowych. Mistrzowie rodzą się z tego, co mają głęboko w sobie – z pragnień, marzeń, wizji. OSU !!!!!!

Lokomotywa o nazwie KARATE ruszyła !!!!!!!

Z początkiem tego roku szkolnego w naszej szkole ruszyła klasa sportowa o profilu Karate. Dwunastu bardzo odważnych i ciekawych czegoś nowego chłopców podjęło naukę, żeby nie powiedzieć „walkę” w Szkole Podstawowej nr 1. Z każdym dniem mali karatecy poznają nowe techniki, słownictwo oraz zwyczaje kultury japońskiej. Białe stroje do karate (karate-gi), treningi na boso, dużo głośnych komend japońskich i okrzyków podczas wykonywanych ćwiczeń powoduje, że stajemy się z każdym dniem, tygodniem, miesiącem coraz bardziej widoczni w naszej szkole. Warto wspomnieć, że nasza Dwunastka Wspaniałych Karateków pisze historię na skalę ogólnopolską jeżeli chodzi o klasy sportowe o profilu Karate. Niedługo usłyszy o Nas cała POLSKA !!!!!

Medytacja przed rozpoczęciem treningu.
W oczekiwaniu na trening.
Pozycja walki.
Rozgrzewka – rozciąganie.
Przed walkami (zabawa w sumo).