Klasa VI B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym

ROK SZKOLNY 2022-2023

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022 – 2023

PO WSPANIAŁYCH WAKACJACH SPĘDZONYCH W GRONIE NAJBLIŻSZYCH,

NAŁADOWANI POZYTYWNĄ ENERGIĄ,

WRACAMY DO NASZEJ WSPÓLNEJ PASJI ❤️

PRZED NAMI KOLEJNA WSPANIAŁA ,ROZTAŃCZONA I GIMNASTYCZNA PRZYGODA.

JESTEŚMY JUŻ W KLASIE VI… JAK TEN CZAS SZYBKO UCIEKA.

JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ NASZYCH NOWYCH WYZWAŃ,KTÓRE SĄ PRZED NAMI.


ZAPRASZAMY WAS DO ŚLEDZENIA NASZEJ ZAKŁADKI, W KTÓREJ TO BĘDZIEMY PREZENTOWALI WAM NASZE POSTĘPY GIMNASTYCZNO – TANECZNE
.

A BĘDZIE SIĘ DZIAŁO:)

WRZESIEŃ TRENINGI ROZPOCZYNAMY OD PRZYGOTOWAŃ DO POKAZU AEROBIKU GRUPOWEGO

POKAZ AEROBIKU SPORTOWEGO ORAZ TAŃCA Z POMPONAMI  

PODCZAS ZAWODÓW SPORTOWYCH III BIEG SZTAFETOWY IM.ROMANA FIRLIKA

Dnia 23 września 2022 r. na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz po raz kolejny na zaproszenie organizatorów UMiG Swarzędz, Koła Przyjaciół „Unia 100” Swarzędz oraz Klubu Sportowego Unia Swarzędz wzięliśmy udział w pokazie taneczno – aerobikowym przygotowanym przez klasy sportowe o profilu gimnastyczno – tanecznym (kl. V b oraz kl. VI b).

Po przywitaniu wszystkich gości oraz przed rozpoczęciem startów w zawodach biegowych swoimi pokazami taneczno – aerobikowymi uświetniliśmy całą uroczystość.

Jako pierwsza wystąpiła grupa z klasy V b, która zaprezentowała się w układzie tanecznym w formie Cheerleadingu do utworu Sara Perche Ti Amo, a zaraz po niej wystąpiły dziewczęta z klasy VI b, które zaprezentowały swoje umiejętności w pokazie Aerobiku sportowego do utworu Nightcore – Timmy Trmpet&Kashmir.

klasa V b gr. gimnastyczno – taneczna

Jagoda Bandosz, Natasza Gąsior, Stefania Dziczek, Amelia Knade, Natasha Mierzejewska, Natasza Piekarska, Vanessa Myćka oraz Martyna Świgoniak.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pokaz-z-pomp-1024x768.jpg

klasa VI b gr. gimnastyczno – taneczna

Uczniowie zostali przygotowani do pokazów taneczno – aerobikowych pod okiem trenerki Pani Joanny Kunkel.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy byli na miejscu razem z nami za wsparcie oraz tym , którzy nas duchowo wspierali!!!

Dziękujemy po raz kolejny organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnych roztańczonych wyzwań, które są jeszcze przed nami.

Brawo MY! BRAWO „Tańczące Jedynki”.

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej  foto – relacji z dzisiejszych pokazów:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220923_103341-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220923_115855-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220923_115909-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220923_115822-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220923_120457-1024x768.jpg

LEKCJE GIMNASTYKI W KL. V B ORAZ KL.VI B

O PROFILU -GIMNASTYCZNO – TANECZNYM

🤸‍♀️💃🤸‍♀️

W ostatnim czasie podczas lekcji wychowania fizycznego dzięwczęta tworzyły układy gimnastyczne na bazie wcześniej poznanych ćwiczeń gimnastycznych np.stanie na rękach, mostek gimnastyczny, stanie na głowie, przerzut bokiem, fiflak, przewrót w przód, przewrót w tył, szpagat damski i inne. Grupy gimnastyczno – taneczne kolejny rok szkolny rozwijają swoje umiejętności nie tylko w tańcu ale i również w gimnastyce.
Taka wideo prezentacja pozwala nam zauważyć efekty naszej pracy oraz niwelować błędy by dążyć do uzyskania postawionych celów.
Poniżej efekty naszej pracy🤸‍♀️💃😊📷🎥

Poniżej przedstawiamy efekty naszej wspólnej pracy:

ANDRZEJKOWE DANCE SHOW


Uczniowie kl.VI b, V b oraz IV b gr. gimnastyczno – taneczna podczas lekcji wychowania fizycznego brali udział w tanecznym Dance Show z okazji Andrzejek.
W czasie lekcji grupy doskonaliły
poczucie rytmu, synchronizację ruchu z muzyką, umiejętność wykorzystania przestrzeni w tańcu oraz umiejętność rozliczania kroków do muzyki jak i również współpracę w zespole. Uczniowie poznali zabawy taneczne przy muzyce.
Wszystkie klasy zadbały również o wesołe stroje taneczne.
Lekcje przebiegły w miłej i wesołej atmosferze.
Było dużooo fajnej zabawy
.

PONIŻEJ EFEKTY NASZEJ WSPÓLNEJ PRACY:

TWORZYMY UKŁAD ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH Z MACZUGAMI

Dziś podczas lekcji wychowania fizycznego pracowałyśmy w grupach 2 -3 i 4 -osobowych tworząc układy gimnastyczna z maczugą do muzyki.

Maczugi są kolejnym przyborem do wyboru, z którym wykonuje się ćwiczenia w gimnastyce artystycznej.

Maczugi – są jednym z obowiązkowych przyborów, z jakimi występują zawodniczki w gimnastyce artystycznej. Sprzęt ten wykorzystywany jest zarówno w wyczynie jak i w rekreacji. Występuje się z nimi indywidualnie lub w układzie zbiorowym. Zawodniczki zawsze występują z dwiema maczugami. Ćwiczenia z maczugami wiążą się głównie z rzucaniem  nimi, przy jednoczesnym wykonywaniu wag, skoków oraz piruetów

MACZUGI – są wykonane z tworzywa sztucznego i twardej gumy. Mają od 36 do 50 cm długości i ważą min. 150 g. Ich końcówki są zaokrąglone, co ułatwia chwytanie i operowanie nimi. Ich kolor jest dowolny, zwykle dopasowany do stroju zawodniczki. Dwie maczugi, z którymi ćwiczy się równocześnie, określa się jako jeden przybór.

MIKOŁAJKOWE DANCE SHOW

MIKOŁAJKI 2022 r. kl.VI b, V b oraz IV b
gr. gimnastyczno – taneczna🎅🎅🎅
*Mikołajkowy Team *💃💙💃
Roztańczonym krokiem weszliśmy dziś w klimat świąteczny🎄🎁Wesołe i kolorowe stroje sprawiły dziś wszystkim wiele radości. W tle na lekcjach wychowania fizycznego pojawiła się dziś świąteczna muzyka, do której tworzyłyśmy układy taneczne. Niech Mikołajkowa moc towarzyszy nam każdego dnia a uśmiech dzieci niech rozwesela zawsze nas💃🙂⭐🙂💃

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

🎄💙🎄
Zapraszamy do obejrzenia Tanecznej Kartki Świątecznej przygotowanej przez zespół taneczny „Tańczące Jedynki” ( kl.IV b, kl.V b, kl. VI b gr.gimnastyczno – taneczna oraz grupa taneczna SKS kl.I – VI).💃🎅⭐🎅💃

Joanna Kunkel