Klasa VI B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym

ROK SZKOLNY 2022-2023

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022 – 2023

PO WSPANIAŁYCH WAKACJACH SPĘDZONYCH W GRONIE NAJBLIŻSZYCH,

NAŁADOWANI POZYTYWNĄ ENERGIĄ,

WRACAMY DO NASZEJ WSPÓLNEJ PASJI ❤️

PRZED NAMI KOLEJNA WSPANIAŁA ,ROZTAŃCZONA I GIMNASTYCZNA PRZYGODA.

JESTEŚMY JUŻ W KLASIE VI… JAK TEN CZAS SZYBKO UCIEKA.

JUŻ NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ NASZYCH NOWYCH WYZWAŃ,KTÓRE SĄ PRZED NAMI.


ZAPRASZAMY WAS DO ŚLEDZENIA NASZEJ ZAKŁADKI, W KTÓREJ TO BĘDZIEMY PREZENTOWALI WAM NASZE POSTĘPY GIMNASTYCZNO – TANECZNE
.

A BĘDZIE SIĘ DZIAŁO:)

WRZESIEŃ TRENINGI ROZPOCZYNAMY OD PRZYGOTOWAŃ DO POKAZU AEROBIKU GRUPOWEGO

POKAZ AEROBIKU SPORTOWEGO ORAZ TAŃCA Z POMPONAMI  

PODCZAS ZAWODÓW SPORTOWYCH III BIEG SZTAFETOWY IM.ROMANA FIRLIKA

Dnia 23 września 2022 r. na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz po raz kolejny na zaproszenie organizatorów UMiG Swarzędz, Koła Przyjaciół „Unia 100” Swarzędz oraz Klubu Sportowego Unia Swarzędz wzięliśmy udział w pokazie taneczno – aerobikowym przygotowanym przez klasy sportowe o profilu gimnastyczno – tanecznym (kl. V b oraz kl. VI b).

Po przywitaniu wszystkich gości oraz przed rozpoczęciem startów w zawodach biegowych swoimi pokazami taneczno – aerobikowymi uświetniliśmy całą uroczystość.

Jako pierwsza wystąpiła grupa z klasy V b, która zaprezentowała się w układzie tanecznym w formie Cheerleadingu do utworu Sara Perche Ti Amo, a zaraz po niej wystąpiły dziewczęta z klasy VI b, które zaprezentowały swoje umiejętności w pokazie Aerobiku sportowego do utworu Nightcore – Timmy Trmpet&Kashmir.

klasa V b gr. gimnastyczno – taneczna

Jagoda Bandosz, Natasza Gąsior, Stefania Dziczek, Amelia Knade, Natasha Mierzejewska, Natasza Piekarska, Vanessa Myćka oraz Martyna Świgoniak.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pokaz-z-pomp-1024x768.jpg

klasa VI b gr. gimnastyczno – taneczna

Uczniowie zostali przygotowani do pokazów taneczno – aerobikowych pod okiem trenerki Pani Joanny Kunkel.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy byli na miejscu razem z nami za wsparcie oraz tym , którzy nas duchowo wspierali!!!

Dziękujemy po raz kolejny organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnych roztańczonych wyzwań, które są jeszcze przed nami.

Brawo MY! BRAWO „Tańczące Jedynki”.

Poniżej zapraszamy Was do obejrzenia naszej  foto – relacji z dzisiejszych pokazów:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220923_103341-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220923_115855-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220923_115909-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220923_115822-1024x768.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20220923_120457-1024x768.jpg

LEKCJE GIMNASTYKI W KL. V B ORAZ KL.VI B

O PROFILU -GIMNASTYCZNO – TANECZNYM

W ostatnim czasie podczas lekcji wychowania fizycznego dzięwczęta tworzyły układy gimnastyczne na bazie wcześniej poznanych ćwiczeń gimnastycznych np.stanie na rękach, mostek gimnastyczny, stanie na głowie, przerzut bokiem, fiflak, przewrót w przód, przewrót w tył, szpagat damski i inne. Grupy gimnastyczno – taneczne kolejny rok szkolny rozwijają swoje umiejętności nie tylko w tańcu ale i również w gimnastyce.
Taka wideo prezentacja pozwala nam zauważyć efekty naszej pracy oraz niwelować błędy by dążyć do uzyskania postawionych celów.
Poniżej efekty naszej pracy:

Poniżej przedstawiamy efekty naszej wspólnej pracy:

ANDRZEJKOWE DANCE SHOW


Uczniowie kl.VI b, V b oraz IV b gr. gimnastyczno – taneczna podczas lekcji wychowania fizycznego brali udział w tanecznym Dance Show z okazji Andrzejek.
W czasie lekcji grupy doskonaliły
poczucie rytmu, synchronizację ruchu z muzyką, umiejętność wykorzystania przestrzeni w tańcu oraz umiejętność rozliczania kroków do muzyki jak i również współpracę w zespole. Uczniowie poznali zabawy taneczne przy muzyce.
Wszystkie klasy zadbały również o wesołe stroje taneczne.
Lekcje przebiegły w miłej i wesołej atmosferze.
Było dużooo fajnej zabawy
.

PONIŻEJ EFEKTY NASZEJ WSPÓLNEJ PRACY:

TWORZYMY UKŁAD ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH Z MACZUGAMI

Dziś podczas lekcji wychowania fizycznego pracowałyśmy w grupach 2 -3 i 4 -osobowych tworząc układy gimnastyczna z maczugą do muzyki.

Maczugi są kolejnym przyborem do wyboru, z którym wykonuje się ćwiczenia w gimnastyce artystycznej.

Maczugi – są jednym z obowiązkowych przyborów, z jakimi występują zawodniczki w gimnastyce artystycznej. Sprzęt ten wykorzystywany jest zarówno w wyczynie jak i w rekreacji. Występuje się z nimi indywidualnie lub w układzie zbiorowym. Zawodniczki zawsze występują z dwiema maczugami. Ćwiczenia z maczugami wiążą się głównie z rzucaniem  nimi, przy jednoczesnym wykonywaniu wag, skoków oraz piruetów

MACZUGI – są wykonane z tworzywa sztucznego i twardej gumy. Mają od 36 do 50 cm długości i ważą min. 150 g. Ich końcówki są zaokrąglone, co ułatwia chwytanie i operowanie nimi. Ich kolor jest dowolny, zwykle dopasowany do stroju zawodniczki. Dwie maczugi, z którymi ćwiczy się równocześnie, określa się jako jeden przybór.

MIKOŁAJKOWE DANCE SHOW

MIKOŁAJKI 2022 r. kl.VI b, V b oraz IV b
gr. gimnastyczno – taneczna???
*Mikołajkowy Team *???
Roztańczonym krokiem weszliśmy dziś w klimat świąteczny??Wesołe i kolorowe stroje sprawiły dziś wszystkim wiele radości. W tle na lekcjach wychowania fizycznego pojawiła się dziś świąteczna muzyka, do której tworzyłyśmy układy taneczne. Niech Mikołajkowa moc towarzyszy nam każdego dnia a uśmiech dzieci niech rozwesela zawsze nas??⭐??

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

???
Zapraszamy do obejrzenia Tanecznej Kartki Świątecznej przygotowanej przez zespół taneczny „Tańczące Jedynki” ( kl.IV b, kl.V b, kl. VI b gr.gimnastyczno – taneczna oraz grupa taneczna SKS kl.I – VI).??⭐??

POZNAJEMY PODSTAWOWE POZYCJE JOGI

W czasie lekcji wychowania fizycznego dziewczęta poznały podstawowe pozycje ćwiczeń jogi.

Joga uczy dzieci w każdym wieku technik relaksacji, zdrowia i uważności. Zachęca też do poczucia własnej wartości.

WOJOWNIK I

WOJOWNIK II

PIES Z GŁOWĄ DO GÓRY

OKRĘT

PIES Z GŁOWĄ W DÓŁ

POZYCJA SIEDZĄCA ZE SKŁONEM W PRZÓD

DESKA

Korzyści płynących z jogi dla dzieci jest wiele.

Asany pomagają zachować elastyczność, poprawiają równowagę i koordynację oraz rozwijają koncentrację i skupienie.

ŁUK

TRÓJNOGI PIES

STANIE NA GŁOWIE

POKAZ AEROBIKU GRUPOWEGO, CHEERLEADINGU ORAZ STEP AEROBIKU PODCZAS DRZWI OTWARTYCH W NASZEJ SZKOLE DLA PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 23 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte Szkoły dla przyszłych uczniów klas pierwszych.

W tym dniu dziewczęta z klas sportowych o profilu gimnastyczno – tanecznym zaprezentowali swoje umiejętności: gimnastyczne, cheerleadingustep aerobiku przed szerszą publicznością.

Dziewczęta spisały się na medal a przedstawiony program artystyczny został nagrodzony wielkimi brawami.

Poniżej nasza pamiątkowa foto – relacja:

POZNAJEMY RÓŻNE FORMY AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA PRZYKŁADZIE NORDIC WALKING

W poszukiwaniu WIOSNY?

Nordic walking to aktywność polegająca na marszu z kijkami.

Podczas uprawiania nordic walkingu istotna jest prawidłowa technika chodu, w tym odpowiednie ustawienie kijków. W czasie treningu kończyny trenującego powinny zachowywać się jak w trakcie chodu, czyli poruszać się naprzemiennie. Kij w czasie treningu powinno wbijać się w połowie długości między jedną a drugą stopą. Od razu po wbiciu kija, staw łokciowy powinien być prostowany, a kij puszczany od razu po odepchnięciu.

Ciekawostka:

Nordic walking – forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Znany był tam pod nazwą Sauvakävely, co oznacza „marsz z kijkami

Korzyści uprawiania nordic walking:

Badania wykazały, że dobry trening techniki nordic walkingu pozwala osiągnąć takie korzyści zdrowotne jak: usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, odciążenie stawów w tym dolnego odcinka kręgosłupa, zwiększenie poboru tlenu przeciętnie o 20 do 58%, w zależności od intensywności wbijania kijków. Rozwija też wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowników kończyn górnych, wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków. Niewielkie obciążenie stawów u osób ćwiczących nordic walking sprawia, że jest zalecany osobom otyłym. Nie pogarsza także stanu obolałych stawów, zwłaszcza kolanowych. Ponadto w porównaniu ze zwykłym chodem, uprawiający nordic walking spala przeciętnie od 20 do 40% więcej kalorii. Kijki pomagają również w utrzymaniu lepszej postawy, równowagi i stabilności podczas chodu.

źródło: wikipedia.pl

DOSKONALIMY TECHNIKĘ WYKONANIA ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH.

21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

OD LAT JESTEŚMY Z WAMI I PAMIĘTAMY

„Tańczące Jedynki”

21 marca jest nie tylko pierwszym Dniem Wiosny, ale także Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa, Dzień osób z dodatkowym Chromosomem Miłości, Dzień Kolorowej Skarpetki!
Święto zostało ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Wiecie dlaczego poprzez założenie dwóch różnych skarpetek okazujecie solidarność z osobami z zespołem Downa, ich rodzinami i wszystkimi, którym są oni bliscy? Te skarpetki to symbol chromosomu nie do pary.
Jak co roku jesteśmy w tym dniu razem!
Trzy lata temu przyszliśmy do szkoły w kolorowych skarpetkach, dwa lata temu świetowaliśmy zdalnie a w tym roku szkolnym ponownie świętujemy stacjonarnie.
Zawsze pamiętamy o osobach z zespołem Downa oraz ich najbliższych i dużo kolorowej mocy przesyłamy…”Tańczące Jedynki” Team.

Joanna Kunkel

POKAZ AEROBIKU GRUPOWEGO

ORAZ STEP AEROBIKU PODCZAS

TYGODNIA PROFILAKTYKI

Dnia 30 maja 2023 r. wzięłyśmy udział w Tygodniu Profilaktyki.

Cała impreza odbywała się w tym dniu przy Pływalni „Wodny Raj”.

Razem z dziewczynami z naszej klasy przygotowałyśmy dwa pokazy.

Był to pokaz Aerobiku Grupowego podczas prezentowania talentów szkolnych oraz pokaz Step Aerobiku, który prezentowałyśmy razem z Panią Asią.

W tym dniu czekało na nas dużo atrakcji. Każda szkoła prezentowała swoje stanowiska, z których mogliśmy korzystać na miejscu np. zajęcia z unihokeja, robotyka, stanowisko z biżuterią i wiele innych atrakcji.

Dzień spędziłyśmy w miłej atmosferze.

POKAZ AEROBIKU GRUPOWEGO

POKAZ STEP AEROBIKU

POKAZY TANECZNE KLAS SPORTOWYCH O PROFILU TANECZNO – GIMNASTYCZNYM PODCZAS V MEMORIAŁU BIEGOWEGO IM. ZENONA BARANOWSKIEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ZORGANIZOWANEGO PRZEZ KOŁO PRZYJACIÓŁ UNIA”100″ SWARZĘDZ WE WSPÓŁPRACY Z UMiG Swarzędz.

Dnia 16 maja 2023 r. na Stadionie Lekkoatletycznym Unia Swarzędz po raz kolejny na zaproszenie organizatorów UMiG Swarzędz, Koła Przyjaciół „Unia 100” Swarzędz wzięliśmy udział w pokazie taneczno – aerobikowym przygotowanym przez klasy sportowe o profilu gimnastyczno – tanecznym (kl. IV b oraz kl. VI b).

Po przywitaniu wszystkich gości oraz przed rozpoczęciem startów w zawodach biegowych swoimi pokazami taneczno – aerobikowymi uświetniliśmy całą uroczystość.

Jako pierwsza wystąpiła grupa z klasy VI b, która zaprezentowała swoje umiejętności Aerobiku grupowego do utworu Nightcore – Timmy Trmpet&Kashmir, a zaraz po niej wystąpiły dziewczęta z klasy IV b, które zaprezentowały swoje umiejętności w pokazie tanecznym w formie Cheerleadingu do zmixowanej muzyki.

Uczniowie zostali przygotowani do pokazów taneczno – aerobikowych pod okiem trenerki Pani Joanny Kunkel.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy byli na miejscu razem z nami za wsparcie oraz tym , którzy nas na odległość wspierali!!!

Dziękujemy po raz kolejny organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnych roztańczonych wyzwań, które są jeszcze przed nami.

Brawo MY! BRAWO „Tańczące Jedynki”.

PODSUMOWANIE PRACY W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

W dniu dzisiejszym na naszych lekcjach podsumowałyśmy naszą pracę w roku szkolnym 2022/2023. Następnie Pani Asia zabrała nas na wspólne lody.

POKAZ AEROBIKU GRUPOWEGO PODCZAS ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Po pracowitym kolejnym roku szkolnym rozpoczynamy wakacje, na które czekaliśmy z utęsknieniem.

Podczas akademii przygotowanej dla uczniów kl.VI -VII zaprezentowałyśmy swoje umiejętności przed publicznością „Jedynki” w Aerobiku grupowym.

PO AKADEMII UDALIŚMY SIĘ DO NASZEJ KLASY NA SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ KALSY PANIĄ ASIĄ.

NIECH ŻYJĄ WAKACJE!!!

Życzę Wam relaxu, resetu i wspaniałych wakacyjnych przygód.

SPĘDZAJCIE CZAS Z BLISKIMI.

PAMIĘTAJCIE O BEZPIECZEŃSTWIE.

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!

Joanna Kunkel