Klasa VIII D – klasa pływacka

W klasach pływackich w tym w VIII D zostały wprowadzone elementy treningu z rurami czołowymi. Pozwala to na doskonalenie poprawnego ułożenia ciała w wodzie oraz większej koncentracji na szczegółach technicznych poszczególnych stylów . Pływacy również nie przeciążają mięśni szyi podczas dłuższych jednostek treningowych, ponieważ nie skręcają głowy do wzięcia wdechu na przykład w kraulu.

Klasa VIII D zakończy 8 letni cykl treningów

Klasa sportowa pływacka rozpoczęła fazę treningu, która nazywa się „roztrenowanie”. Służy to stopniowemu zmniejszeniu intensywności treningowej. Ma to liczne zastosowania. Nie tylko służy regeneracji po ciężkim sezonie, ale również pozwala wejść w okres bez treningów , czyli wakacje w sposób bezpieczny. Gdyby okres bardzo mocnych treningów przerwać nagle przerwą dwumiesięcznych wakacji spowodowałoby to wstrząs dla organizmu co mogłoby w skrajnych przypadkach „nicnierobienia” i nadmiernego objadania się rozregulować metabolizm. Uczniowie są regularnie uświadamiani jak odżywiać się w okresach wytężonych treningowo, a jak delikatnie zmodyfikować zdrowe odżywianie w wakacje.

Jednocześnie żegnamy pierwszą pływacką klasę w tej szkole i życzymy wielu sukcesów osobistych w kolejnych latach.