Klasa III B – grupa o profilu gimnastyczno-tanecznym 2020/2021

ROK SZKOLNY 2020-2021

PRZED NAMI KOLEJNA NOWA PRZYGODA GIMNASTYCZNO – TANECZNA.
JESTEŚMY JUŻ W III KLASIE, JAK TEN CZAS SZYBKO LECI…DOPIERO CO ZACZYNALIŚMY EDUKACJĘ SZKOLNĄ.
CAŁY CZAS DZIELNIE NA LEKCJACH PRACUJEMY NAD DOSKONALENIEM SWOICH UMIEJĘTNOSĆI GIMNASTYCZNYCH ORAZ TANECZNYCH.
ZAPRASZAMY WAS DO NASZEJ GALERII, W KTÓREJ TO BĘDZIEMY PRZEDSTAWIALI WAM NASZE POSTĘPY GIMNASTYCZNO – TANECZNE
.

DZIEŃ DOBRY PONIEDZIAŁKU..OD RANA WITAMY NOWY TYDZIEŃ PRACY..TYM RAZEM PO DRUGIEJ STRONIE EKRANU.

POMIMO POWROTU DO KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ ĆWICZYĆ NIE PRZESTAJEMY

I DO PRZODU CAŁY CZAS IDZIEMY

OSTATNI DZIEŃ W SZKOLE PRZED POWROTEM DO NAUKI ZDALNEJ UWIECZNILIŚMY SOBIE NA WSPÓLNYM ZDJECIU

Od poniedziałku wracamy ponownie do kształcenia na odległość.

NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI!!!

21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca jest nie tylko pierwszym Dniem Wiosny, ale także Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa, Dzień osób z dodatkowym Chromosomem Miłości, Dzień Kolorowej Skarpetki!
Święto zostało ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Wiecie dlaczego poprzez założenie dwóch różnych skarpetek okazujecie solidarność z osobami z zespołem Downa, ich rodzinami i wszystkimi, którym są oni bliscy? Te skarpetki to symbol chromosomu nie do pary.
Jak co roku jesteśmy w tym dniu razem!
Dwa lata temu przyszliśmy do szkoły w kolorowych skarpetkach, rok temu świetowaliśmy zdalnie i w tym roku szkolnym również świętujemy zdalnie i jeszcze do pątku stacjonarnie.
Ale jak zawsze pamiętamy o osobach z zespołem Downa oraz ich najbliższych i dużo kolorowej mocy przesyłamy…”Jedynka Team”.
Meldujemy wykonanie zadania:

kl. III B gr. gimnastyczno – taneczna

STEP – SUPER JEST!

Podczas lekcji wychowania fizycznego wzmacniamy również siłę mm. RR, mm. przedramion oraz mm. brzucha podczas ćwiczeń z wykorzystaniem stepów.

KARNAWAŁ DANCE 2021 r.

Uczniowie klasy III b gr. gimnastyczno – taneczna wzięła udział w Projekcie Tanecznym

pt: „Karnawał Dance 2021 r.”

W czasie trwania projektu uczniowie na lekcji wychowania fizycznego pracowali nad swoimi układami solo do wybranego utworu przez siebie. Projektowali zaproszenia karnawałowe oraz pracowali nad pomysłem przy przygotowaniu w domu stroju oraz makijażu artystycznego na karnawał. Następnie na zakończenie projektu grupa zaprezentowała swoje solówki na lekcji wychowania fizycznego, a swoje pomysły na strój karnawałowy uczniowie przygotowywali w formie pracy zdalnej z wykorzystaniem Platformy Teams.

Zapraszamy do naszej foto relacji:

NASZE POMYSŁY NA ZAPROSZENIA KARNAWAŁOWE

POMYSŁY NA STRÓJ KARNAWAŁOWY

Franek
Jagoda
Martyna
Natasza G.

Natasha M.

Natasza.P
Vanessa

Amelia

Stenia Dziczek

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Po długiej przerwie świątecznej oraz feriach zimowych w dobie panującej pandemii wracamy ponownie do szkoły. Trochę w innej formie niż dotychczas, cały czas w reżimie sanitarnym…ale cieszymy się, że znów jesteśmy razem.

HARTOWANIE ORAGNIZMU WAŻNA SPRAWA..A PRZY TYM JEST RÓWNIEŻ DOBRA ZABAWA

Na wspólnych lekcjach razem z Panią Asią korzystając z zimowej aury za oknem…wybraliśmy się na boisko szkole ciesząc się dookoła śniegiem, który nas otacza. Postanowiliśmy wspólnie spędzić ten czas na zabawach na świeżym powietrzu, hartując tym samym nasz organizm.

Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęliśmy lepienie bałwanów ze śniegu, a potem przeszliśmy do ich prezentacji. Zabawa była super, a czas spędzony na świeżym powietrzu dał nam dużo radości.

Poniżej nasza foto – relacja:

PROJEKT TANECZNA KARTKA ŚWIĄTECZNA

Nasza grupa gimnastyczno – taneczna wraz z uczniami kl. IV b gr. gimnastyczno – tanecznej oraz dziewczętami z klasy VIII a i kl. VIII b wzięła udział w projekcie świątecznym

pt:” „Taneczna Kartka Świąteczna”, którego opiekunem zespołu jest Pani Joanna Kunkel

Do projektu przygotowywaliśmy się podczas zdalnych lekcji online.Uczyliśmy się układu przygotowanego przez Panią Asię oraz opracowaliśmy również swoje układy w domu.

Następnie Pani ze wszystkich nadesłanych naszych filmików tanecznych stworzyła mix świąteczny „Taneczną kartkę świąteczną”, która wyszła wspaniale.

Całym projektem tanecznym podzieliłyśmy się z nauczycielami naszej szkoły , rodzicami oraz na grupach klasowych online.

MAGICZNYCH, ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH

Franek Danyluk
Martyna Świgoniak
Pani Asia
Stenia Dziczek

PODCZAS LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO CAŁY CZAS DOSKONALIMY NASZE UMIEJĘTNOŚCI GIMNASTYCZNE POD OKIEM TRENERA.

Wiele ćwiczeń udało nam się wypracować po powrocie do szkoły we wrześniu. Mamy nadzieję i wierzymy, że będziemy mogli jak najdłużej w szkole trenować.

Rok szkolny 2020-2021 jest trudny ze względu na panującą pandemię Covid -19…jednak my cały czas trenujemy i się nie poddajemy.

Jagoda Bandosz
Filip Cebo