Biblioteka Przeczytaj, polecam…

Seria Tata Oli
Krótkie, zabawne historie o przygodach taty i dwójki jego dzieci: rozważnej Oli i szalonego Edka.
Duża czcionka i łatwy tekst ułatwia samodzielne czytanie uczniom klas młodszych.

Seria Biuro detektywistyczne nr 2
Kolejne części przygód dwójki młodych detektywów: Tiril i jej kolegi Olivera oraz psa Otto. Dla wszystkich miłośników Lassego i Mai Martina Widmarka.

Seria komiksów Fibi i jednorożec
Kolejne przygody dziewczynki o imieniu Fibi i jej przyjaciółki – zachwyconego swoją urodą jednorożca o imieniu Marigold.

Książki o dzikach
Pewnego razu w Lesie Kabackim pojawia się Troll. Ten złośliwy stwór wprowadza w spokojne życie zwierząt okrutne plotki, kłamstwa i intrygi. Wyjątkowo odczuje to młody dzik – Dzikus, który zostanie niesłusznie oskarżony o chęć zniszczenia lasu. Jakie będzie zakończenie tej historii? Tego już musicie dowiedzieć się sami.
Wszystkim chcących się dowiedzieć czegoś więcej o wyjątkowych zwierzętach jakimi są dziki – polecamy książkę pt.: „Dzika książka o dzikach i ich kuzynach”.

Dla starszych
„Oczy Michaliny”
Michalina jest wyjątkowym dzieckiem. Odkąd sięga pamięta widzi rzeczy, których inni nie dostrzegają. Czasem są zabawne, innym razem przerażające. Dziewczynka szybko orientuje się, że najlepiej będzie zachować to w sekrecie. Wizyta u okulistki przynosi niespodziewaną informację, która sprowadzi na dziewczynkę ogromne niebezpieczeństwo.
„Rok, w którym nauczyłam się kłamać”
Annabelle mieszka razem ze swoją rodziną na farmie w Pensylwanii. Jest rok 1943 i trwa II wojna światowa. Życie dziewczynki toczy się jednak spokojnie, aż do momentu, w którym pojawia się w szkole 14-letnia dziewczyna. Razem z Betty wkracza w życie bohaterki okrucieństwo, kłamstwo i niesprawiedliwość. Przepiękna książka, która nie pozostawia obojętnym. Gorąco polecamy.