Informatyka klasa 7

Uwaga! Od maja wszystkie materiały są przesyłane przez platformę Teams.

Temat: Sposoby komunikowania się i wymiany informacji za pomocą internetu.

Na co dzień, zwłaszcza w ostatnim czasie korzystacie z różnego rodzaju komunikatorów, aby uzyskać łatwy i szybko kontakt z drugą osobą. Przeczytajcie poniższą lekcję na temat „komunikatorów”.

https://epodreczniki.pl/a/komunikatory/Db6DYT6Qs

Napiszcie proszę w edytorze tekstu, notatkę o swoim ulubionym komunikatorze, jakie są jego plusy a jakie minusy, poszukajcie w internecie coś o początkach tego komunikatora 😉 gotową notatkę wyślijcie proszę do mnie na maila asiebertsp1@wp.pl lub zamieście w zadaniach na Teams do 30.04. Jeśli ktoś nie ma możliwości zrobienia, lub przesłania pracy proszę o informację przez e-dziennik.

————————————————————————————————————————-

W obecnej sytuacji uczniowie na bieżąco, każdego dnia, mają okazję się przekonać jak ważna jest umiejętność posługiwania się komputerem oraz komunikowania się za pomocą internetu. Jeśli mają ochotę usprawniać również swoje umiejętności programowania w programie Scratch (uczniowie mają pozakładane konta) jak najbardziej zachęcam. Gotowe prace chętnie obejrzę, więc proszę o wysłanie ich na mój adres mailowy: asiebertsp1@wp.pl

Dzień dobry,
bardzo proszę, aby uczniowie przećwiczyli tworzenie prezentacji multimedialnej
https://epodreczniki.pl/a/wstep/Da8CHZrJp

Proszę wykonać pracę multimedialną nt. „Moje hobby” i przesłać na adres mailowy: asiebertsp1@wp.pl

Uczniowie, którzy nie mają dostępu do komputera proszę aby napisali minimum 10 zasad bezpiecznego internetu (często mówiliśmy o nich na lekcjach 😉 )
Prace proszę przesłać na e-mail asiebertsp1@wp.pl

Termin: 8.04.2020r.