klasa 7b 2021/2022

Klasa 7b | Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu

Witajcie w nowym roku szkolnym. Znowu zmiany – nowy wychowawca. Życzę Wam dużo sukcesów i zdrowia.

Marzanna Adamczak

Wrzesień – wybory do samorządu klasowego

Na godzinie wychowawczej odbyły się wyboru samorządu klasowego, w wyniku głosowania przewodniczącym został Oliwier Lesiuk, zastępcy to Daria Molenda. Gratulujemy!

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE | Publiczna Szkoła Podstawowa w Miłomłynie im.  Żołnierzy I DP im. Tadeusza Kościuszki

30 września – Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka | Katolicka Szkoła Podstawowa im. świętego Stanisława  KostkiKatolicka Szkoła Podstawowa im. świętego Stanisława Kostki

11 Listopada – Święto Niepodległości

Święto Niepodległości witamy - Gify i obrazki na GifyAgusi.pl

Polska odzyskała niepodległość w 1918r. po 123 latach pod zaborami. Dzisiaj świętujemy już 103 rocznicę tego święta. Co roku właśnie w ten dzień wszyscy Polacy wywieszają biało-czerwone flagi. Z okazji dnia niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs historyczny, który polegał na chodzeniu po budynku i rozwiązywaniu zagadek.

Marianna Puwałowska

11 listopada minęły 103 lata od odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole dnia 10 listopada odbył się konkurs historyczny z okazji tego święta. Polegał on na szukaniu pytań związanych z historią Polski i odpowiadaniu na nie w postaci krótkiej odpowiedzi na krzyżówce. Rozwiązaniem krzyżówki było hasło „Kocham swój kraj”.

Ignacy Puwałowski

W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Była aż 123 lata pod zaborami. W ten dzień wszyscy patrioci wywieszają biało-czerwone flagi. Mamy już 103 rocznice tej uroczystości, w naszej szkole został zorganizowany konkurs polegający na chodzeniu po szkole i rozwiązywaniu krzyżówki jej hasło to było “Kocham swój kraj”. 
 

Julia Grądziel

Japonia – tydzień z Mangą w bibliotece

W środę 27.04 w ramach tygodnia z Mangą w bibliotece odbyły się zajęcia ,,Japonia-kraj kwitnącej wiśni”, ,,Japonia-sztuka składania origami”. Na zajęciach uczestnicy mogli spróbować japońską herbatę, nauczyć się jeść pałeczkami i złożyć origami żurawia. Oprócz tego przez całe zajęcia można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Japonii opowiadanych przez panią Kornelię Choryńską np. najczęściej dzieci w japońskich szkołach mają lekcje do 15:00, ale później zostają do 17:00, 18:00 na obowiązkowych zajęciach dodatkowych.

Sakura w Japonii Malowanie po Numerach Na Blejtramie | ARTNAPI

Marianna Puwałowska

W środę w bibliotece odbyły się zajęcia, na których obejrzeliśmy prezentacje o Japonii oraz nauczyliśmy się składać origami. Na te zajęcia było trzeba zapisać się wcześniej dlatego, że były ograniczone miejsca na sam początek obejrzeliśmy prezentacje o Japonii było na niej dużo interesujących rzeczy, gdy prezencja dobiegła końca a trwała ona około 45 minut zostaliśmy poczęstowani prawdziwą japońską herbatą. W smaku była dobra, ale zapach był już gorszy, gdy dopiliśmy herbatę Pani zaczęła pokazywać nam jak się składa origami. Według mnie było to trudne i wymagało dużego skupienia ale każdemu się udało. Złożone przez nas origami mogliśmy zabrać do domu.

Rcudrt Origami GIF - Rcudrt Origami Bird - Discover & Share GIFs

Julia Grądziel

Święta Majowe

W piątek 29.04 na Rynku Swarzędzkim odbyła się uroczystość związana ze świętami majowymi czyli: 01.05 – Dzień Pracy, 02.05 – Dzień Flagi RP, 03.05 – Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na obchodach pani Agata Kosmowska przygotowała wypowiedź dotyczącą historii świąt majowych. Całe wydarzenie urozmaiciły występy Chóru Męskiego „Akord” i sekcji wokalnej Ośrodka Kultury. Odbyło się też przemaszerowanie pocztów sztandarowych, w tym sztandaru naszej szkoły. Pod koniec uroczystość zostały złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Poległych za Wolność i Ojczyznę.

Konstytucja 3 Maja - PicMix

Ignacy Puwałowski

Animowane obrazki lato: Animowane gify i obrazki wakacyjne pozdrowienia

Wychowawca – Marzanna Adamczak