klasa 6a 2020/2021

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Wspomnienia z wakacji

Cześć 26 czerwca 2020roku zakończył się rok szkolny. Miałam je spędzić we Włoszech z całą rodziną i kuzynostwem. Lecz przez istniejącą sytuację nie mogłam się tam pojawić (we Włoszech). I spędziłam te wakacje w Ustce. Było super zjadłam mnóstwo krówek. Zawsze mniej więcej do godziny 16:00 lub 17:00 leżeliśmy na plaży. Było super! A w resztę wakacji spotkałam się z przyjaciółmi i bardzo często chodziłam na lody.????????

Pola

W tym roku wakacje spędziłam w domu. Pewnego letniego dnia z rodzicami zobaczyłam z kocią mamę z kociętami. Zaczęliśmy się nimi opiekować mimo to, że mieszkały ze swoją mamą na dworze. Dostawały jedzenie  i pilnowaliśmy ich żeby im się nic nie stało. pewnego dnia gdy osiągnęły wiek 3 miesięcy chcieliśmy je zaadoptować ponieważ już były w tym wieku, że mogły być bez ich mamy. Wieczorem moja mama widziała, że jeden z nich śpi na ławce i mama postanowiła wziąć go na chwilę do domu żeby go pogłaskać, a on zaczął się o nas obcierać i zasnął. Tym sposobem jest z nami Junior. Migotka jest z nami przez to, że miała wypadek w którym zaplątała się w paskach w samochodzie. Udało nam się ją znaleźć i odtąd jest z nami, i tym sposobem mam dwa koty.

Gabrysia

Wybory do samorządu klasowego

Na pierwszych zajęciach z wychowawcą dokonaliśmy wyborów do władz klasowych. Na początku wybraliśmy osoby, które chciałyby pracować w samorządzie. Zgłosiło się sporo osób. Potem w tajnym głosowaniu, na kartkach wybraliśmy nasz samorząd. Przewodniczącym została Oliwia, zastępcą Maks. Wszyscy byli zadowoleni z takiego wyniku. Oliwia dostała się również do Samorządu Uczniowskiego.

A.Z

DZIEŃ CHŁOPAKA

3o września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Na zajęciach informatyki zrobiłyśmy naszym chłopcom niespodziankę. Pani pozwoliła nam wejść wcześniej do klasy, aby wszystko przygotować. Napisałyśmy życzenia na tablicy i każda dziewczynka otrzymała upominek dla chłopca. Po wejściu kolegów zaśpiewaliśmy sto lat i złożyliśmy życzenia. Przygotowałyśmy konkurs i wybraliśmy Mistera Klasy. Wszyscy dobrze się bawili.

Święto Niepodległości

Nasza ubiegłoroczna gazetka:

Na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy na temat niepodległości. Dlaczego jest taka ważna. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy żyć w wolnym kraju.

Preferencje zawodowe

Moim wymarzonym zawodem jest bycie prawnikiem. Podoba mi się ten zawód ponieważ mogę pomagać i bronić ludzi w sądzie. Aby być prawnikiem trzeba być dobrze wykształconym,i znać dobrze historię, język Polski i język Angielski. Trzeba również mieć dobrą pamięć, żeby pamiętać różne paragrafy. Bardzo chciałabym mieć w przyszłości własną kancelarię i pomagać innym.

G.W

Moim wymarzonym zawodem jest cukiernik. Cukiernictwem interesuje się od 3 lat. Słodkości robię najczęściej dla rodziny, ale również dla przyjaciół. Żeby zostać cukiernikiem trzeba posiadać cechy takie jak: cierpliwość, zdolność plastyczną,umiejętność pieczenia. Mam nadzieje że opowiedziałam wam o tym zawodzie. Ja nim bardzo chciałabym zostać

M.P

MARZENIA ZWIĄZANE Z ZAWODEM Moje marzenie to żeby w przyszłości założyć swoja aptekę i zostać farmaceutką.Interesuje mnie ten zawód ponieważ lubię prace gdzie doradzam ludziom. Gdy wchodzę do apteki imponuje mi to gdy Panie są w białych fartuchach i doradzają. Cech farmaceutki : miła, aktywna, doświadczona.

O. Z

Powrót do zajęć stacjonarnych.

17 maja 2021roku wróciliśmy do szkoły po bardzo długiej przerwie bo aż 7 miesięcy. Spędziliśmy 7 miesięcy na lekcjach online, niektórzy spotykali się w tej bardzo długiej przerwie. Po powrocie bardzo miło było zobaczyć swoich rówieśników w szkole a niektórych pierwszy raz od wielu miesięcy. Spotkanie to było bardzo miłe zarówno i pierwsze lekcje od takiej długiej przerwy na lekcjach zdalnych.????


Pola

Dzień Dziecka

W dzień dziecka pojechałem do sklepu po kartę Pasy Card którą będę mógł wykorzystać na nową grę na ps4 lub pakiet do gry.

Hubert

Wyjście klasowe do restauracji McDonald’s


18.06.2021roku z całą klasą wybraliśmy się do McDonald’s. Naszą wyprawę zaczęliśmy o godzinie 11:40. Jak szliśmy było bardzo ciepło. Gdy już dotarliśmy na miejsce, każdy mógł sobie zamówić co tylko chciał. Kiedy każdy zamówił już co chciał to czekaliśmy aż wszyscy zjedzą i wyruszyliśmy w podróż z powrotem do szkoły. Gdy już dotarliśmy to każdy był bardzo zmęczony. Było bardzo fajnie.????????


Pola

Laura

Marta
Mikołaj
Ola

Niespodzianka

Dnia 08.06.2021 roku po szkole wróciłam do domu i zobaczyłam, u mnie na ogrodzie basen który ostatnio odbierałam z paczkomatu o godzinie 14:30 pojechałam z mamą do sklepu ogrodniczego kupiłyśmy kwiaty do ogrodu ,które później je sadziłam z babcią potem dowiedziałam się o tym, że będę jechać na wakacje.

Roksana

NIECH ŻYJĄ WAKACJE!

 Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.

Dziękując za wysiłek i współpracę życzę Wam, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.

Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

Wierzę, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach
w nowym roku szkolnym.

Wasza Wychowawczyni