Owoce i warzywa w szkole rok szkolny 2021/2022

Zdrowo żyjemy, bo owoce i warzywa jemy! 

Pod takim hasłem promujemy zdrowe odżywianie w naszej szkole. Bierzemy udział w „Programie dla szkół- owoce i warzywa w szkole”. Zachęcamy najmłodsze dzieci do jedzenia wartościowych produktów. Dajemy przykład i wspólnie z nimi spożywamy szkolne śniadania. Każdy ma okazję zaprezentować zdrowe kanapki i przekąski. Nie może także zabraknąć wody i soków – oczywiście bez dodatku cukru! Poza praktycznym zastosowaniem haseł o zdrowym żywieniu, oglądamy filmy edukacyjne, a także przygotowujemy wystawę prac plastycznych. W tym roku pierwszaki wycinały ulubione owoce i warzywa z kolorowego papieru, a starsze dzieci projektowały menu zdrowego śniadania. Królowały kolorowe kanapki, ale także owsianka i rozmaite smoothie. A wszystko podane na talerzu, aż chce się od razu schrupać! 

Pamiętajmy, że dbając o zdrowe nawyki od najmłodszych lat, mamy szansę cieszyć się dobrą kondycją i pogodnym nastrojem. 

Zdrowe żywienie, to mądre myślenie! 

Beata Patryas, Mariola Malicka