klasa 3c 2021/2022

02.11.2021

Kolorowe, muzyczne tuby!

Co to takiego? To potocznie zwane Bum Bum Rurki 🙂 Brzmi śmiesznie? Być może – i bardzo dobrze, ponieważ ma być śmiesznie, zabawnie i przyjemnie. Bum Bum Rurki to od kilkunastu lat ulubiona zabawka edukacyjna dzieci, rodziców oraz nauczycieli muzyki w wielu krajach świata. Uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami. Bum Bum Rurki to praktycznie nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej. Zdaniem amerykańskich pedagogów, muzykowanie za pomocą kolorowych rurek jest doskonałym wstępem do nauki gry na innych instrumentach.
Bum Bum Rurki świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii.

02.11.2021

OZOBOTY!!!!

Mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania.  Ozobot zabiera uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej. Za pomocą kolorowych kodów uczniowie programują zadania, które wykonuje robot. To klasyczne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Kto chociaż raz będzie miał do czynienia z Ozobotem zakocha się w nim bezpowrotnie 🙂 Ta mała i niesamowicie sympatyczna świecąca kuleczka sprawia, że świat od razu wydaje się ciekawszy!

Lekcja Niepodległości

Lekcje o odzyskaniu Niepodległości są bardzo potrzebne. To niezwykle istotne, aby dobrze zakorzenić w dziecięcych głowach fakty związane z historią Polski. Musimy pamiętać, musimy o tym rozmawiać, musimy wychowywać prawdziwych patriotów! Tym razem nasi uczniowie wykonali mapy myśli do hasła „NIEPODLEGŁOŚĆ”, a jako przydatne narzędzie posłużyły nam tablety. To właśnie dzięki nim lekcja była nie tylko atrakcyjna, ale także niezwykle efektywna 🙂

Dzień Pluszowego Misia

To był dla nas ważny dzień, ponieważ mogliśmy przedstawić całej klasie swoich najlepszych towarzyszy- Pluszowe Misie. Dowiedzieliśmy się kiedy rozpoczęła się historia Pluszowego Misia, jak powstał, dlaczego nadano mu imię Teddy. Każdy z nas opisał swojego przyjaciela podkreślając dlaczego jest tak ważny. Mogliśmy również pokazać jak powinien wyglądać  wymarzony Teddy. Wykonaliśmy dwie duże sylwety misiów pracując w grupach podczas zięć technicznych, wykorzystując różnorodne materiały. Oto efekty naszej pracy:

Mikołajki

6 grudnia w poniedziałek świętowaliśmy Mikołajki. Na początku dnia ktoś zapukał do drzwi naszej klasy, ale nikogo za nimi nie znaleźliśmy, były za to powieszone na haczykach mikołajkowe upominki. Byliśmy bardzo zadowoleni. Później całą klasą wybraliśmy się do biblioteki szkolnej aby odebrać papeterię, na której każdy z nas napisał do Mikołaja list, listy wrzuciliśmy do skrzynki na listy w bibliotece. Będziemy z niecierpliwością czekać na spełnienie naszych życzeń zawartych w listach.

Zima lubi DZIECI 🙂

Wesołych Świąt

22.12.2021

Jaki miły dzień 🙂

Dokładnie taki właśnie był nasz dzisiejszy dzień! Miły, sympatyczny, przyjemna do tego pogoda zachęciła nas do zabaw na placu zabaw. Co prawda niektórym było tak gorąco – prawie rozebrali się, jak „do rosołu”, ale wszystko wiem, słońce bardzo do tego zachęcało, a nastroje też były gorące, w najlepszym tego słowa znaczeniu 🙂

FERIE ZIMOWE

Lekcja życzliwości

To bardzo prosty sposób, aby zaserwować sobie na „Dzień dobry” potężną dawkę sympatii. W ramach projektu BOOST uczymy nasze dzieci – naszych uczniów, jak niewiele trzeba, aby sprawić komuś radość. Wystarczy jedno miłe zdanie skierowane do wylosowanej osoby. Wyszło cudowanie!

ZAJĘCIA NA BASENIE

Święto Patrona Szkoły

Warsztaty pizzy

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 3c , tworzyli wymyślone przez siebie zabawki z materiałów poddających się recyklingowi. Powstały ciekawe, kolorowe, różnorodne pracę przestrzenne. Prace uczniów
zostały przejazane na konkurs ekologiczny.

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi z tej okazji klasa 3c przygotowała inscenizację pt.”Jak uratować las” autorstwa Kaliny Jerzykowskiej. Dziękujemy za obróbkę filmu Martynce Kalińskiej z naszej klasy 3c ? Życzymy miłego oglądania ?

Dzień Dziecka

01.06.2011


Wycieczka do Kórnika

Dzisiaj klasy 3c i 2b udały się na wycieczkę do pobliskiego Kórnika. Przechadzaliśmy się ścieżkami Arboretum podziwiając różne gatunki drzew i kwiatów. Zwiedziliśmy Zamek Ķórnicki wysłuchując historii rodów Górków, Działyńskich oraz Zamoyskich. Naszą wycieczkę zakończył spacer promenadą nad jeziorem Kornickim i pysznymi lodami. To był bardzo udany dzień. ?

07.06.2022