klasa 4a 2020/2021

Wychowawca: Monika Szulerowicz

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Zobacz obraz źródłowy

Rozpoczynamy dziś kolejny rok szkolny , kolejny rok pracy i nauki, czas nowych wyzwań.

Drodzy Uczniowie,

Życzę Wam, aby nadchodzące miesiące były czasem nie tylko ciężkiej pracy, ale niosły za sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań.

Przed Wami wspaniała przygoda – CZWARTA KLASA!!!

Wychowawczyni

Samorząd Klasowy

Przewodniczący – Olek

Zastępcą przewodniczącego – Helenka

Skarbnik – Amelka W.

Jesteśmy pewni, że świetnie poradzicie sobie w nowej roli!

DZIEŃ CHŁOPAKA

W piątek, tj. 2 października 2020 roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Przy dużym zaangażowaniu Rodziców mogliśmy wręczyć im prezenty, które są bardzo na czasie – kolorowe MASECZKI :). Dodatkowo Dziewczyny zorganizowały dla naszych Chłopaków zagadki oraz gry, m.in. kalambury. Spędziliśmy ten czas bardzo miło!

Zobacz obraz źródłowy

Do Samorządu Uczniowskiego startuje: Janek oraz Jadzia. Trzymamy za Was mocno kciuki i jesteśmy ciekawi Waszej kampanii wyborczej! 🙂

UCZYMY SIĘ ZDALNIE

W związku z pandemią ponownie przeszliśmy na tryb nauki zdalnej. Wszyscy bardzo tęsknimy za wspólnie spędzonym czasem oraz lekcjami w szkole, ale wiemy, że zdrowie jest teraz najważniejsze.

Na lekcji wychowawczej stworzyliśmy regulamin zachowania podczas lekcji online. Wszyscy obiecaliśmy Pani, że będziemy go przestrzegać 🙂

Andrzejki

W tym roku nie mogliśmy spotkać się na imprezie Andrzejkowej, ale podczas lekcji wychowawczej rozmawialiśmy o wróżbach oraz zwyczajach związanych z tym dniem.

Niektórzy z Nas nawet wykonali je sami w domu i świetnie się bawili.

Oto Jasiu i jego wróżby:

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

Dzień Dobry,

Dzisiaj powitaliśmy grudzień a w raz z nim przygotowania do świąt. Moje przygotowania zacząłem jak co roku od pieczenia pysznych pierniczków.               

Pozdrawiam, Jaś

„Wszyscy wszystkim ślą życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w ramach lekcji wychowawczej przygotowaliśmy kartki świąteczne z życzeniami.

Wszystkie były śliczne. Oto niektóre z nich:

WIGILIA KLASOWA

22 grudnia odbyła się nasza pierwsza Wigilia Klasowa. W związku z pandemią świąteczne spotkanie odbyło się online. Naszym gościem była p. Karolina Gruszczyńska, która uczy nas matematyki. Wychowawczyni przygotowała dla nas niespodziankę. Każdy musiał wybrać numer pudełka i wykonać ukryte w nim zadanie. Przy okazji pośpiewaliśmy kolędy, porozmawialiśmy o tradycjach świątecznych. Kilka osób zagrało kolędy na instrumentach. Było bardzo przyjemnie!

Zobacz obraz źródłowy

Ferie – nasze wspomnienia

Tegoroczne ferie były inne niż zwykle. Nie mogliśmy wyjechać na zorganizowane ferie ani spotykać się z koleżankami i kolegami. Mimo to moja przerwa od zajęć lekcyjnych upłynęła mi bardzo ciekawie. Czytałem książki i oglądałem telewizję. Grałem też w gry planszowe i x boxa. W drugim tygodniu ferii spadł upragniony śnieg. Z kuzynką Olą dużo czasu spędzaliśmy na ogródku. Lepiliśmy bałwana i rzucaliśmy się śnieżkami. Popołudniami układaliśmy klocki i puzzle.
Jaś.

<3 Szczęśliwych Walentynek <3

Wychowawczyni

Życzenia dla dziewczyn od Naszych Chłopaków 🙂

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla naszych Dziewczyn krzyżówkę oraz piękne wiersze, które ułożyliśmy z chłopakami. Olek zagrał cztery utwory na pianinie. Dziewczynom bardzo podobał się nasz występ. Przygotowaliśmy się do niego cały tydzień i włożyliśmy w to dużo pracy.

Aleksander G., Paweł Z., Piotr Sz.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny- 21 Marca

Wiosna! Cieplejszy wieje wiatr.

Wiosna! Znów nam ubyło lat.

Wiosna, wiosna wkoło rozkwitły bzy.[…]

wszystko kwitnie wkoło-i ja i ty i wy.

Aż chce się żyć.

Jaś

WIELKANOC

W ramach lekcji wychowawczej przygotowaliśmy piękne pisanki:

Zuzia
Valeriia
Patryk
Olivia
Olek
Mati
Małgosia
Klaudia
Kinga
Jessica
Jasiu
Jadzia
Helenka
Basia
Amelia W.
Alan
Zobacz obraz źródłowy
Wychowawczyni

MAJÓWKA 🙂

Tegoroczną majówkę spędziłem całą rodziną na wsi. Bardzo lubimy takie wyjazdy, spotykamy się w gronie najbliższych z dala od hałasu i szumu miasta .
W tym roku pogoda nam nie dopisała ,ale było SUPER!!!!
Ognisko, grill i fajna zabawa w deszczu….:)

Patryk

To nie ,,majówka „ale czas spędzony z tatą na rybach. Było bardzo fajnie nauczyłem się zarzucać wędkę i na jaką przynętę łowić ryby. Pogoda dopisała ale rybki nie brały .Wróciliśmy do domu z pustymi rękoma.

Alan

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.