klasa 8c 2022/2023

Wybory do trójki klasowej

Na początku pani zapytała się kto jest chętny aby być przewodniczącym, zgłosiło się kilka osób, następnie na karteczkach pisaliśmy imię osoby , która według nas nadaje się na przewodniczącego, najwięcej głosów zebrałam ja oraz Eryk i Wiktor którzy są zastępcami  przewodniczącego. Julia G. i Alicja

Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

19. września w poniedziałek, zrobiliśmy gazetkę dotyczącą chorób zakaźnych, pisaliśmy profilaktyki i czego nie robić żeby nie zachorować. Eryk

W niedawnym czasie na godzinie wychowawczej zrobiliśmy gazetkę klasową o temacie profilaktyki chorób. Wszyscy fajnie się bawili, spędzili miło czas w super atmosferze. Mateusz

Zrobiliśmy z klasą gazetkę, niektóre osoby były podzielone na role, rysowaliśmy wirusa, pisaliśmy profilaktykę itp. było super;)<3Wiktoria

Tydzień temu, 19 września w poniedziałek zrobiliśmy gazetkę dotyczącą chorób zakaźnych i też oglądaliśmy film dotyczący chorób zakaźnych. Szymon

Najpierw wybieraliśmy osoby które przyniosą materiały i ozdoby na gazetkę, później na lekcji z p. Wychowawczynią wycinaliśmy , kolorowaliśmy i wieszaliśmy wszystko na tablicy J. Gołub

Aby zapobiec chorobom należy często myć ręce oraz prowadzić zdrowy styl życia. Ważne jest też zakrywanie ust podczas kaszlu i kichania. Zosia

Spotkanie było bardzo fajne. Nuczylem się dużo rzeczyna które musze zwracać uwagę zeby nie być chorym. Bartek

Filmik był bardzo edukacyjny. Nauczyłam się jak zapobiegać różnym chorobom.Natasza

Modele DNA

Dzien Edukacji Narodowej

Wycieczka do Berlina

W dniu 10.11 byliśmy na wycieczce w Berlinie , odwiedziliśmy 2 Muzeum Naturalne i Techniki . Bardzo fajne rzeczy tam były. Byliśmy również przy Bramie Brandenburskiej i robiliśmy zdjęcia przy okazji było można zakupić pamiątki typu magnesy. Oby do następnej wycieczki. Oliwia

Na wycieczce najbardziej podobało mi się zwiedzanie Muzeum Techniki i Muzeum Naturalnego oraz mogliśmy robić sobie fajne zdjęcia, Alicja

Na wycieczce było bardzo ciekawie, zwiedziliśmy 2 Muzeum Techniki i Historii Naturalnej. Najciekawsze muzeum było Historii Naturalnej, fajne zwiedzanie. Na pewno chciałabym kiedyś znowu tam pojechać. Michalina S.

Wycieczka do Berlina była bardzo ciekawa. Bardzo podobały mi się szkielety dinozaurów które widzieliśmy w muzeum historii naturalnej było tam też pełno kryształów. Najbardziej podobało mi się muzeum techniki gdzie było ogromną ilość rzeczy np. Stare radia , samoloty , tkaniny i nawet modele statków. Natasza

Wyjazd do Berlina moja największa atrakcją która tam była to Graffiti to rodzaj malowania farbą w sprayu. Nikolas

W poprzedni czwartek byliśmy w Berlinie wycieczką szkolną zwiedziliśmy Muzeum Techniki oraz Historii Naturalnej eksponaty były bardzo ciekawe i interesujące następnie pojechaliśmy do centrum handlowego coś jest i wszyscy byli zadowoleni. Mateusz

Wycieczka do Berlina bardzo mi się podobała, ponieważ miałam okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Najbardziej podobało mi się Muzeum Techniki, można było tam zobaczyć wiele wystaw m.in. samoloty, modele statków lub tkaniny. Zosia

Na wycieczce było bardzo fajnie. Podobalo mi się zwiedzanie Muzeum Techniki- super samoloty. Byliśmy pod Bramą Brandenburską. Bartek

W czwartek, gdy klasa była na wycieczce, wstałem, grałem na konsoli, później pojechałem na boisko pograć w piłkę z kolegami gdy skończyłem grać pojechałem na kebaba i po tym do domu. Aleks

Gdy cała klasa była na wycieczce, od rana uczyłem się na chemię, wkrótce chwilę pograłem, zebrałem się i poszedłem pograć w piłkę z kolegami. Eryk

Spotkanie świąteczne

Multikino „ Avatar” – poniedziałek, 9.stycznia

W poniedziałek byliśmy w Kinie na filmie „Avatar 2” Film był super! Bardzo ciekawy, polecam każdemu go obejrzeć! Wiktoria

Film bardzo mi się podobał. Był ciekawy i pomimo tego, że był bardzo długi nie nudziło mi się podczas oglądania go. Julka G.

Wycieczka do kina film „Avatar” przebiegła mi bardzo szybko .
Bardzo mi się podobała, filmy były super ,efekty specjalne i wspaniała gra aktorska .Było bardzo  miło pójść  z klasa na ten film. Ola

Wyjazd do kina bardzo mi się podobał. Najbardziej w filmie podobały mi się zwierzęta wodne. Ala

Wyjazd do kina bardzo mi się podobał. W filmie najbardziej podobały mi się zwierzęta wodne. Marta

Film pt. ,,Avatar” podobał mi się. Uczy on o wartościach rodziny. Zosia

Film ,,Avatar : Istota wody” bardzo mi się podobał jest to mój ulubiony film. Michalina S.

W ostatnim czasie wybraliśmy się na wycieczkę do kina na fil o tytule ,,Avatar Istota Wody” film był bardzo długi ale zarazem bardzo fajny i pouczający. Zjedliśmy przy tym przekąski i się super bawiliśmy. Mateusz

„Avatar” był niefajny, bo długi monotonny. Jedynie ratowało film to, że miałem co pić. Szymon

Film był bardzo fajny, jedzenie było dobre i fotele bardzo wygodne. Bartek

Bezpieczne ferie

Wycieczka do Trójmiasta

Na ostatniej wycieczce klasowej ,która trwała dwa dni i znajdowała się w Gdańsku zwiedziliśmy wiele ciekawych rzeczy takich jak Westerplatte, czy Gdański Rynek. Na wycieczce wszyscy chodzili z uśmiechem na twarzy i osobiście mi się podobała. Mateusz

26-27 kwietnia byliśmy na wycieczce w Gdańsku. Jak dojechaliśmy do Gdańska zwiedziliśmy Westerplatte. Byliśmy również na plaży w Sopocie oraz byliśmy w galerii w Gdyni. Z panią przewodnik zwiedzaliśmy Gdańsk. Wycieczka bardzo mi się podobała. Alicja

Na wycieczce do Trójmiasta było naprawdę ciekawie, zwiedziliśmy dużo miejsc np. Molo w Sopocie na którym Szymon i ja robiliśmy Tytanika, Westerplatte w którym kupiliśmy pamiątki oraz dowiedzieliśmy się co nieco o budynkach i historii tego miejsca. Spędziliśmy noc w Cedrowym Dworku, pokoje były dobrze ustrojone, jedzenie dobre i ogólnikowo to było naprawdę przyjemne przeżycie. Wiktor

z 26 na 27 kwietnia byliśmy na dwudniowym wyjeździe do Trójmiasta, jechaliśmy z klasą 8a i 8b, przez cały dzień zwiedzaliśmy różne miejsca jak np. Westerplatte. Myślę, że ta wycieczka bardzo fajnie wpłynęła na nasze relacje i uważam tą wycieczkę za udaną! 🙂Wiktoria

W dniu 26 do 27 byliśmy na dwudniowej wycieczce do Gdańska , spędziliśmy bardzo miło czas i również pełno równych miejsc zwiedzaliśmy. Oliwia

Dzień Dziecka w szkole

Tegoroczny dzień dziecka bardzo się wyróżniał. Na boisku były zorganizowane różne atrakcje oraz zawody m.in. Kręcenie hula-hop, kozłowanie piłka do koszykówki, czy kopanie piłki do bramki. Mieliśmy także okazje aby skorzystać z darmowego bonu na watę cukrowa. Julka G.

Dzień Dziecka był bardzo fajny było dużo atrakcji np. Zawody sportowe i wata cukrowa Bartek-dzień dziecka był bardzo fajny graliśmy w piłkę i jedliśmy watę cukrową. Nikolas

Początek dnia szkolnego zaczął się dobrze. Wszystkie dzieci poszły na boisko, były gry sportowe, rozdano watę cukrową, na drugiej lekcji klasa poszła na spacer na lody, po spacerze i wróciła do szkolne boisko, wszyscy bawili się, biegali i chodzili po watę cukrową. Dzień był pełen wrażeń i zabawy. Emma

W czwartek, 1 czerwca w szkole mieliśmy Dzień Dziecka , który dla mnie był super dniem. Na boisku szkolnym była wata cukrowa, wszyscy uczniowie dostali na nią bon i mogli ją zjeść. Można było zagrać w piłkę nożną , ponieważ były bramki i jeszcze dużo innych rzeczy. Aleks

1.06 odbyły się w szkole konkurencje sportowe . Było bardzo fajnie ,konkurencje były różne kręcenie hula hop , skakanie na skakance i  trafianie piłką do bramki . Nauczyciele chętnie bawili się z nami , nie zabrakło również waty cukrowej i przekąsek . Pod koniec wszyscy tańczyliśmy Belgijkę iMacarenę. Ola

1 czerwca w naszej szkole odbył  się festyn z okazji dnia dziecka. Była to bardzo fajna zabawa dostaliśmy bony na darmowa watę cukrowa, oprócz tego były różne konkurencje takie jak skakanie na skakance czy piłka nożna itp. Michalina J., Jula Ż.

1 czerwca w szkole odbył się Dzień Dziecka, była wata cukrowa i inne słodkie przekąski. W tym dniu było dużo różnych zabaw i każdy się super dogadywał, była mila atmosfera i było super. Julka W.

Tydzień temu, w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka, gdzie byłem tylko na jednej połowie tej akcji bo byłem u ortodonty. Cały Dzień Dziecka w szkole minął bardzo fajnie, była wata cukrowa, tańce i fajna zabawa. Szymon

Dzień Różnorodności

31 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim obchodzony był Dzień Różnorodności. Z tej okazji odbyły się zajęcia w grupach, gdzie uczyliśmy się o tolerancji i mieliśmy okazję poznać uczniów z innych szkół. Mieliśmy okazję zobaczyć panoramę Poznania z 11 piętra budynku. Na koniec spotkania za swoją pracę otrzymaliśmy bilety do kina.
Zofia Ś., Eryk C. Natasza K.