klasa 8c 2021/2022

,,Jeśli potrafisz o czymś marzyć,

to potrafisz tego dokonać”

W. Disney

SAMORZĄD NASZEJ KLASY:

  • Piotr – przewodniczący,
  • Oliwia – zastępca przewodniczącego,
  • Jagoda – skarbnik klasowy.

Wychowawczynią jest pani Ania Szymczak 🙂

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wycieczka do Poznania 🙂

10 września 2021r. z klasą 8d wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania do Muzeum. Pozwiedzaliśmy również niektóre zakamarki tego miasta w celu integracji pomiędzy sobą. Pomimo upalnej pogody, która nam towarzyszyła, wszyscy byliśmy zadowoleni z  wyjazdu, gdzie mogliśmy wspólnie spędzić czas. W muzeum mieliśmy okazję poznać znaczenia i historie niektórych obrazów, które zostały nam przedstawione. Większość z nas słuchała uważnie i według mnie wynieśliśmy wszyscy wiele informacji z tego wyjazdu i pobytu w muzeum.  Wycieczka była bardzo mile spędzona, w takim dużym gronie i zaangażowaniu, więc myślę, że każdy z nas był zadowolony, że mieliśmy okazję wspólnie i mile spędzić czas.

Jagoda

We wrześniu razem z klasa 8d pojechaliśmy do Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie czekała na nas pani, która przedstawiła nam kilka ciekawych obrazów. Przewodnikiem całej wycieczki była pani Kasia,  która oprowadziła nas po Poznaniu. Po muzeum poszliśmy do Mcdonald’a,  gdzie każdy mógł sobie coś kupić i zjeść. Było naprawdę  fajnie i ciekawie, pogoda nam dopisywała.

Oliwia

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Miło powspominać … 🙂

*****************************************************************************

Wigilijny czas…

To było nasze ostatnie, inne niż wszystkie spotkanie wigilijne. Ten czas tak szybko mija. Niedawno byliśmy w czwartej klasie… A tutaj już ósma – ostatnia …

Na jednej z lekcji z naszą  wychowawczynią zasiedliśmy wszyscy do stołu: pełnego różnych pierników, ciastek i innych słodkości, które każdy z nas przyniósł. Było miło, sympatycznie i przyjemnie. Rozmawialiśmy, wspominaliśmy, śmialiśmy się i zajadaliśmy słodyczami. Szkoda tylko, że w tym dniu nie było całej klasy.

Oliwia

Życzymy wszystkim pięknych Świąt Bożego Narodzenia, zadumy nad płomieniem świeci i dużo szczęścia w gronie najbliższych. A w Nowym Roku 2022 szczęścia, radości, pomyślności, niech wszystko co smutne i złe nas omija. Tego życzą uczniowie klasy 8c wraz z wychowawczynią 🙂

********************************************************************************

W niedzielę 30 stycznia 2022roku wziąłem udział w 30 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem z kolegą Mateuszem zbieraliśmy pieniądze.  Chodziliśmy po Swarzędzu i uzbieraliśmy razem 517, 30 zł. Bardzo się cieszę , że mogłem pomagać w zbiórce na ten szlachetny cel, jakim jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

                                                                                              Piotr

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>