Klasa 1b

To my, pierwszaki!

Jesteśmy uczniami klasy sportowej. Wśród nas są – uwaga! Karatecy oraz gimnastyczki. Na dodatek raz w tygodniu uczymy się pływać. Wszyscy mówią, że sport to zdrowie, a my nie tylko mówimy, ale także realizujemy. Zaczynamy przygodę ze szkołą i cieszymy się, że samodzielnie będziemy czytać książki, pisać teksty i praktycznie wykorzystywać matematykę.

Moim Pierwszoklasistom życzę udanego startu w nauce i sporcie oraz zawiązania trwałych przyjaźni.

Znalezione obrazy dla zapytania karate

Dzień Kropki

15 września obchodzimy bardzo miłe święto. To Dzień Kropki. Swój początek wzięło od….zmartwienia dziewczynki, która nie miała pomysłu na rysunek. Namalowała kropkę i …. rysunek nabrał barw. My także bawiliśmy się kropką, a efekt naszych prac widać na zdjęciu. Takie święto możemy obchodzić co tydzień.

Wrzesień 2019r.

Redaktorzy z 1b

Chłopcy mają święto

30 września świętujemy Dzień Chłopca. Mamy ich w klasie dwunastu. Potrafią być kulturalni, a niektórzy z nich to prawdziwi dżentelmeni! Dostali od nas w prezencie granatowe muchy- taki dodatek do koszuli. Na pewno ubiorą ją na pasowanie. Wtedy trzeba być bardzo eleganckim. Fajnie, że mamy chłopaków w klasie. Zawsze jest wesoło.

Dziewczynki z 1b

Wrzesień, 2019r.

Znalezione obrazy dla zapytania dzien chłopaka

Poznań- stolica Wielkopolski

Wielu z nas było w Poznaniu, ale okazało się, że zwiedzanie z przewodnikiem to zupełnie inna sprawa. Na początku wycieczki zwiedziliśmy katedrę i jej podziemia. Dowiedzieliśmy się także , kto ufundował Złotą Kaplicę i Bibliotekę. To hrabia Edward Raczyński. Później przeszliśmy na Stary Rynek i do Muzeum Archeologicznego. Najciekawszym eksponatem była dawna zbroja, przy której mogliśmy zrobić sobie zdjęcia. Minęliśmy Teatr Polski i znaleźliśmy się na głównej ulicy miasta Świętym Marcinie. Po drodze obejrzeliśmy Zamek oraz pomnik Adama Mickiewicza i Aulę Uniwersytetu jego imienia. W drodze do Swarzędza mogliśmy oglądać miasto z okien autokaru. Teraz na pewno zapamiętamy, że Poznań to nowoczesna i piękna stolica Wielkopolski.

Redaktorzy z 1b

Październik, 2019r.

Znalezione obrazy dla zapytania wybory do szkolnego samorządu

Nasze pierwsze wybory

11 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Pierwszaki jeszcze nie mogły zgłaszać swojej kandydatury, ale mogliśmy się nauczyć demokracji- czyli szanowania woli większości. Każdy z nas mógł zagłosować na jednego kandydata z klasy 2 lub trzeciej. Dla podkreślenia ważności tego dnia wszyscy ubrali się na galowo( co widać na zdjęciu ). Zobaczyliśmy prawdziwą urnę i karty do glosowania. Za kilkanaście lat będziemy głosować już w najważniejszych wyborach.

Redaktorzy z 1b

Październik, 2019r.

Pomagamy zwierzętom

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt nasza klasa 1b zorganizowała dobrowolną akcję pomocy dla schroniska zwierząt w Skałowie. W ciągu tygodnia udało się zebrać karmę dla kotów i psów, zabawki, gryzaki oraz inne potrzebne rzeczy.  12 października wszystkie podarunki zostały przekazane do schroniska. Naszą klasę na miejscu reprezentował Kuba Zloch z rodzicami, którzy nie tylko byli pomysłodawcami, ale również zdeklarowali się zawieźć zebrane „podarunki”. Dzięki temu była okazja dowiedzieć się więcej o często niełatwym losie czworonogów w potrzebie. Ta bardzo szczytna idea pokazała jak wiele radości przynosi pomaganie innym. Pamiętajcie: warto pomagać nie tylko od święta, ponieważ tak naprawdę zwierzaki potrzebują pomocy cały rok. Kierownictwo schroniska było bardzo wdzięczne za okazaną pomoc.

Autor: Kuba z mamą

Październik 2019r.

Z wizytą w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki

Centrum Historii i Sztuki to wcale nie jest muzeum. Odwrotnie! Można tam przeżyć”prawdziwe” gaszenie ognia, dotknąć klaksonu zabytkowych motocykli lub założyć trójwymiarowe okulary. Po Centrum oprowadzała nas bardzo miła Pani Przewodnik. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o naszym mieście, które było przedstawione także na makiecie. Na koniec każdy mógł zrobić sobie zdjęcie na manekinie. Ale były śmieszne miny! Wszystkim polecamy wizytę w tym interesującym miejscu.

Redaktorzy z 1b

Znalezione obrazy dla zapytania centrum historii i sztuki swarzedz

Październik, 2019r.

Ślubowanie klas pierwszych

Wreszcie nadszedł ten dzień! Zostaliśmy pełnoprawnymi uczniami szkoły. 12 listopada tuż po Święcie Niepodległości złożyliśmy uroczyste ślubowanie. Zaprezentowaliśmy swoje umiejętności: zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego oraz Staszicowe ziarno. Dodatkowo recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki o szkole. Wszyscy byli bardzo przejęci i wzruszeni. W prezencie dostaliśmy dyplom, teczkę na świadectwa i zakładki do książek. Najbardziej doniosłym momentem było pasowanie specjalnym ołówkiem z biało-czerwoną kokardą. A potem były zdjęcia wzruszonych rodziców i spotkanie w naszej sali.Ten dzień na pewno zapamiętamy na zawsze.

Redaktorzy z 1b

Warsztaty ceramiczne

15 listopada odwiedziliśmy pracownie p. Ewy Wanat. To pracownia ceramiki. Najpierw obejrzeliśmy specjalny piec do wypalania gliny oraz technikę szkliwienia. Później nastąpiła najprzyjemniejsza część- wykonanie w glinie talerza oraz świątecznych zawieszek. Wcale nie była to łatwa praca! W czasie półtorej godziny udało nam się zaprojektować jesienny talerz, który będzie pokryty szkliwem i może służyć jako dekoracja lub miejsce na cukierki. Warsztaty bardzo nam się podobały. Teraz czekamy na efekt końcowy.

Redaktorzy z 1b

Nasze sukcesy

26 listopada nasi laureaci Klasowego Konkursu Recytatorskiego reprezentowali nas w etapie szkolnym. W „Tęczowym świecie poezji” wzięli udział Kuba i Wojtek. Recytowali wiersze Michała Rusinka „Jaskiniowiec” oraz „Czajnik”. Świetnie się spisali!

Spośród 12 uczestników komisja wyłoniła zwycięzcę, który będzie reprezentował szkołę na etapie Gminnym. Spieszymy poinformować, że został nim nasz kolega Kuba.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

Na pochwałę zasługują wszystkie dzieci, które zgłosiły się do eliminacji i zaprezentowały swoje umiejętności. Byli to: Lenka, Maja, Jaś N, Jaś J, Tomek i Marcel.

Listopad, 2019r.

Święto Pluszowego Misia

Maskotka jest znana wszystkim dzieciom na świecie. Nam oczywiście też. Miś doczekał się swojego święta , które obchodzimy 25 listopada. Nasza klasa przygotowała na tę uroczystość wiersz „Naprawimy misia” oraz portrety ulubionych przytulanek. Każdy włożył serce w ich przygotowanie, a praca Jasia L. została nagrodzona III miejscem.

Serdecznie gratulujemy!

Niespodzianka pierniczkowa

Zgodnie z coroczną przedświąteczną tradycją w gronie rodzinnym pieczemy i ozdabiamy pierniki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami.
W myśl powiedzenia: „ I Ty także możesz zostać św. Mikołajem” w przeddzień 6 grudnia postanowiłem wręczyć Pani wychowawczyni oraz każdemu koledze i koleżance własnoręcznie robione, dekorowane i pakowane słodkie upominki, by móc sprawić całej klasie miłą niespodziankę, a tym samym wprawić wszystkich w świąteczny nastrój. Ważne, aby nie tylko brać, ale móc też dać coś od siebie i uczyć się cieszyć z radości drugiej osoby.
P.S. Pani wychowawczyni podsumowała, cytuję : … „Pierniki świąteczne były pyszne ? żaden nie doczekał transportu do domu 🙂 „

Kuba z rodzicami

Serdecznie dziękujemy!

Mikołajkowe czytanie w bibliotece

6 grudnia w naszej bibliotece spotkaliśmy się z Mikołajem, który odwiedził naszą szkołę.

Niestety był bardzo przeziębiony ( zdziwiliśmy się, że Mikołaj też choruje! Usiadł wygodnie w fotelu, a Pani Iza- nasza wspaniała bibliotekarka zrobiła dla niego rozgrzewającą herbatkę. Potem przeczytała nam świąteczną opowieść- przygody Tappiego. Aż nadszedł ważny moment: rozdanie upominków. Każdy otrzymał chińską łamigłówkę- tangram. Będziemy mogli rozwijać swoje zdolności logiczne. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie z Mikołajem, który wraz z reniferami pojechał dalej…..

To była piękna, świąteczna chwila!

Dziękujemy!

Grudzień, 2019r.

Dbam o środowisko

Każdy wie, że – aby ludzkość mogła żyć na tym świecie przez kolejne tysiące lat – odpady muszą być ponownie przetwarzane i wykorzystywane. Każdy z nas powinien, w trosce o środowisko, w którym żyjemy, oddawać niepotrzebny nam już papier (gazety, książki, tekturę itp.) do miejsc takich jak np. nasza szkoła, która organizuje zbiórkę makulatury, a wszystkie inne śmieci i odpady segregować i wrzucać do specjalnych pojemników służących do segregowania odpadów. Dzięki recyklingowi ogranicza się zużycie surowców naturalnych, ilość odpadów ulega znacznemu zmniejszeniu, minimalizuje się zużycie energii, zmniejsza się zanieczyszczenie wody i powietrza, a ponadto zachowuje się miejsce do składowania innych odpadów (które nie mogą być ponownie przetworzone). Tak więc powody, dla których warto dbać o recykling np. papieru, mówią same za siebie!

I dlatego wspólnie z rodziną aktywnie wspomagam tego typu zbiórki ekologiczne.

Was również do tego zachęcam 🙂

Kuba z rodziną

Grudzień, 2019r.

Święta, święta

Radości na Święta Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co dobre i piękne na Nowy Rok 2020

życzy klasa 1b z wychowawcą

Królowa Śniegu w teatrze w Gnieźnie

10 stycznia wybraliśmy się z klasa do magicznego miejsca jakim jest Teatr. Tym razem był to Teatr im. A.Fredry w Gnieźnie. Obejrzeliśmy sztukę pt.” Królowa Śniegu” na podstawie baśni Andersena. Scenografia przeniosła nas do krainy lodu. Mogliśmy śledzić losy Gerdy i Kaja. Przekonaliśmy się, że dobro często zwycięża ze złem. I tak stało się z bohaterami sztuki. Czas szybko minął i baśń się skończyła, ale zapamiętamy ja na długo.

Redaktorzy z 1b

Pasowanie na czytelnika

Nareszcie nadszedł ten dzień! 23 stycznia zostaliśmy czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Zanim to jednak nastąpiło Panie Bibliotekarki przygotowały dla nas zagadki związane z postaciami z bajek, które zadawali ….pracownicy naszej szkoły. Przy okazji mogliśmy ich dobrze poznać. Potem nastąpiło uroczyste ślubowanie i złożenie pieczątek na okolicznościowym arkuszu. Otrzymaliśmy także pierwsza lekturę do samodzielnego przeczytania i kartę czytelnika. Wspaniała oprawa tego wydarzenia spowodowała,że teraz wszyscy będą często odwiedzali nasza bibliotekę.

Dziękujemy !

Redaktorzy z 1b.

Baletowa Podróż

W poniedziałek wybraliśmy się do Teatru Wielkiego na Baletową podróż czyli w świat tańców z różnych krajów. Tancerka opowiadała nam o tańcach rosyjskich, hiszpańskich i chińskich. Wszystkie były wspaniale wykonane przez tancerzy poznańskiej opery. I tak różne od siebie. Najbardziej zaciekawił nas chiński taniec, któremu towarzyszył smok. Mogliśmy razem z nim przeżywać przygodę z tańcem. Dziewczyny mogły obejrzeć tradycyjny strój tancerki czyli paczkę. Pięknie wyglądała tancerka w balecie „Jezioro łabędzie”. Na koniec podróży zrobiliśmy sobie zdjęcie ze smokiem. Dzisiaj opowiadaliśmy wrażenia i wybieraliśmy najciekawsze fragmenty.

Na pewno nie raz odwiedzimy Teatr Wielki.

Polecamy!

Redaktorzy z 1b

Luty, 2020 r.

Święto Patrona

3 marca nasza szkoła obchodziła swoje święto. Patronem swarzędzkiej Jedynki jest Stanisław Staszic. Wielki Polak i patriota. Na uroczystej akademii dowiedzieliśmy się o jego postaci w humorystyczny sposób. Mogliśmy też bawić się przy pogodnej piosence i obejrzeć występ naszych koleżanek.

Super dziewczyny! Gratulujemy także wyróżnionym laureatom konkursów, To Kuba i Jaś L.

Redaktorzy z 1b

Marzec 2020r.

Dzień Dziecka

Moim Kochanym Pierwszakom serdeczne życzenia szczęścia, uśmiechu, radości każdego dnia, wytrwałości w realizacji marzeń i zawsze kolorowych snów.

Wszystkiego dobrego!

Wasza Pani

1 czerwca 2020 r.

Nareszcie wakacje

Wszystkim uczniom i nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły życzymy słonecznych, beztroskich wakacji. Nabierajcie sił w otoczeniu przyrody i życzliwych ludzi. Przeżywajcie wspaniałe przygody!

Do zobaczenia we wrześniu!

Klasa 1b z wychowawczynią

26 czerwca 2020r.