TIK w sporcie 2023/2024

Technologie Informacyjno–Komunikacyjne (TIK) dają nieograniczone możliwości na wykorzystanie ich podczas lekcji Wychowania Fizycznego. Kamera, laptop, aparat, komórka, projektor to tylko kilka z niewielu narzędzi, które mogą być pomocne podczas prowadzenia zajęć.

Uczennice klasy 5b i 6b o profilu gimnastyczno-tanecznym wykorzystali na swoich zajęciach projektor, za pomocą którego włączyli aplikację ,,Just Dance”. Ta forma Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej pozwala doskonalić poczucie rytmu oraz pewność siebie.

Klasa Vb

Klasa VIb

Zajęcia interaktywne z wykorzystaniem Magicznego Dywanu

Dziewczynki z klasy 5B o profilu gimnastyczno-tanecznym na dzisiejszych zajęciach (09.02.24r.) wykorzystały Magiczny Dywan. Jest to interaktywne urządzenie projekcyjne spełniające funkcje podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego. Magiczny Dywan jest pomocą dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Wykorzystanie na zajęciach takiego sprzętu pozwala rozwijać wyobraźnię, jest źródłem dobrej zabawy, a przy tym jest to forma aktywności fizycznej, która jest niezbędna w życiu każdego młodego człowieka 🙂