Taniec w Jedynce 2020/2021

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2020/2021

PRZED NAMI NOWE, KREATYWNE , GIMNASTYCZNE I ROZTAŃCZONE WYZWANIA!!!

PANUJĄCY W CAŁYM KRAJU I NA ŚWIECIE COVID -19 OD MARCA TEGO ROKU UNIEMOŻLIWIŁ NAM WYSTĘPY PODCZAS RÓŻNYCH UROCZYSTOŚĆ SZKOLNYCH ORAZ POZASZKOLNYCH W TYM ROKU SZKOLNYM….ALE MY SIĘ NIE PODDAJEMY I NADAL TRENUJEMY. PRZED MONITOREM DZIELNIE ĆWICZYMY I SIĘ PRZY TYM DOBRZE BAWIMY. PASJĄ SIĘ POZYTYWNIE NAKRĘCAMY I PRZY TYM SWOJE SKRZYDŁA CAŁY CZAS ROZWIJAMY.

Joanna Kunkel

❤️ WYNIKI KONKURSU TANECZNEGO „TIK TOK DANCE CHALLENGE” ❤️

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wzięcie udziału w tanecznym konkursie organizowanym przez p. Agnieszkę Matczak. Łącznie w konkursie wzięło udział 21 tancerek. Dziewczyny wykorzystały w swoich pracach nowoczesne technologie dzięki czemu rozwinęły swoje umiejętności w zakresie TIK (Technologie informacyjno-komunikacyjne).

Konkurs idealnie połączył miłość do tańca z wykorzystaniem różnorodnych smartfonowych lub komputerowych aplikacji, które w dzisiejszych czasach są bardzo potrzebne.

Dziewczyny w swoich nagraniach wykazały się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Wszystkie filmy były bardzo energetyczne, rytmiczne i pełne tanecznej pasji. 

Wybór najlepszych układów tanecznych był bardzo trudnym zadaniem!  Zdecydowaliśmy się przyznać dodatkowo 3 wyróżnienia! 🤩

1 miejsce: Michalina Meller 6A i Katarzyna Krzemińska 7A

2 miejsce: Julia Gołub 6 C i Alicja Smoczyńska 6 C

3 miejsce: Marika Droszcz 6 D

Wyróżnienia: Vanessa Burzyńska i Ewelina Kocłajda, Oliwia Książkiewicz, Natalia Wasyluk

Wszystkim bardzo gratulujemy ! ❤️ Świetna robota dziewczyny ! 🤩

KARNAWAŁ DANEC ONLINE 2021 R.

Podczas lekcji wychowania fizycznego uczennice klasy IV b grupa gimnastyczno – taneczna oraz uczniowie kl. III b gr. gimnastyczno – taneczna wzięli udział w roztańczonym projekcie Karnawał Dance Online 2021 r.

W czasie trwania projektu uczniowie na lekcji wychowania fizycznego pracowali nad swoimi układami solo do wybranego utworu przez siebie. Projektowali zaproszenia karnawałowe oraz pracowali nad pomysłem przy przygotowaniu w domu stroju oraz makijażu artystycznego na karnawał. Następnie na zakończenie projektu grupa zaprezentowała swoje solówki na lekcji wychowania fizycznego ONLINE i podczas lekcji stacjonarnych, a swoje pomysły na strój karnawałowy uczniowie przygotowywali w formie pracy zdalnej z wykorzystaniem Platformy Teams.

Zapraszamy do naszej foto relacji:

NASZE POMYSŁY NA ZAPROSZENIA KARNAWAŁOWE

kl. III b gr. gimnastyczno – taneczna

POMYSŁY NA STROJE KARNAWAŁOWE

POMYSŁY NA ZAPROSZENIA KARNAWAŁOWE

kl. IV b gr. gimnastyczno – taneczna

NASZE POMYSŁY NA STROJE KARNAWAŁOWE 2021 R

Joanna Kunkel

TIK TOK DANCE CHALLANGE

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tanecznym konkursie

„TIK TOK Dance Challenge” !

O tym, że nasi uczniowie kochają taniec wiemy nie od dziś – dlatego mamy dla nich kolejne taneczne wyzwanie !:)

Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów klas IV-VIII i będzie przeprowadzony w formie on-line na platformie Teams.

Jeśli kochasz taniec, muzykę i dobrą zabawę podczas nagrywania filmików to koniecznie musisz wziąć udział i zaprezentować swoje umiejętności ! 🙂

Wszelkie szczegóły oraz regulamin zostały przekazane uczniom przez nauczycieli wychowania fizycznego.

W razie pytań należy kontaktować się z p. Agnieszką Matczak – organizatorką konkursu.

PROJEKT TANECZNY #niepodległa

Uczennice klasy 4 b grupa gimnastyczno – taneczna wzięły udział w projekcie tanecznym dla niepodległej.

Podczas lekcji online uczennice poznały różne zestawy ćwiczeń z pomponami jakie można wykonać do muzyki. Następnie każda uczennica miała za zadanie w domu przygotować własny przybór „pompony” wg. swojego pomysłu.

Kolejno wybierałyśmy razem na lekcjach utwór, do którego każda uczennica miała za zadanie stworzyć układ na bazie ćwiczeń opracowanych przez nauczyciela oraz mogła wykazać się własnym kreatywnym pomysłem na nowe kroki taneczne do choreografii.

Układy choreograficzne dziewczęta tworzyły do utworu „Co to jest niepodległość”.

Podczas projektu uczennice pracowały również nad przygotowaniem stroju do pokazu.

Efekty pracy wyszły super.

BRAWO DZIEWCZĘTA!!!

Joanna Kunkel