Klasa 2a

Rok szkolny 2019/2020

Podobny obraz

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Spotkaliśmy się wszyscy 2 września na Rozpoczęciu Nowego Roku Szkolnego. Pani rozdała nam plany lekcji i porozmawiała z nami, a chwilę później z naszymi rodzicami. I powiedzieliśmy: – „ Pa, pa wakacje; dzień dobry szkoło!”.

Uczniowie klasy 2a

Podobny obraz

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Od 2011 roku 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystko zaczęło się od popularnej książki „Kropka” Petera H. Reynoldsa, opowiadającej o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i wiary we własne umiejętności. Rozmawialiśmy o swoich mocnych stronach, wspólnie tworzyliśmy „kropkowe” dzieła. Było wesoło.

uczniowie 2a

SAMORZĄD KLASOWY

W naszej klasie odbyły się wybory do Samorządu Klasowego i kandydatów do Samorządu Szkolnego. Wyłoniliśmy kilkoro kandydatów i spośród nich, w tajnym głosowaniu wybraliśmy 2 osoby, które uzyskały największą liczbę głosów i tym samym reprezentują naszą klasę, tworząc Samorząd Klasowy. Tymi osobami są: Arek i Basia. Kandydatami do Samorządu Szkolnego zostali: Amelka i Dominik. Gratulujemy wygranej!!!

wychowawczyni i uczniowie

Znalezione obrazy dla zapytania DZIEN CHLOPCA CLIPART

DZIEŃ CHŁOPCA       

30 września to Dzień Chłopca. My – dziewczynki, pamiętałyśmy o naszych kolegach. Złożyłyśmy Im życzenia i wręczyłyśmy drobne upominki.

Wszystkiego dobrego w Dniu Chłopca i nie tylko w tym dniu.

Wasze koleżanki.

Podobny obraz

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

11 października uczestniczyliśmy w wyborach do Samorządu Szkolnego. Było to bardzo ważne wydarzenie, odzwierciedlał to nasz strój (byliśmy ubrani na galowo). Otrzymaliśmy kartki wyborcze, które wypełniliśmy i wrzuciliśmy do urny. Teraz czekamy na wyniki.

Uczniowie 2a

Podobny obraz

NOWE KOLEŻANKI

Do naszej klasy doszły nowe koleżanki. Witamy Je bardzo serdecznie i życzymy samych miłych chwil spędzonych razem z nami.

wychowawczyni, koleżanki i koledzy

Podobny obraz

JESIENNE KODOWANIE

Na lekcjach mówiliśmy dużo o jesieni. Wykonywaliśmy różne zadania związane z tą porą roku. Jednym z zadań było kodowanie. Wykonywaliśmy je na dużej macie: układaliśmy kolorowe kubeczki wg wyznaczonych współrzędnych. Później kodowaliśmy, zamalowując odpowiednie pola na kartce. Lubimy takie zadania.

uczniowie 2a

Znalezione obrazy dla zapytania: swieto niepodległości clipart"

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada uczniowie brali udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie z kl. III b. Obejrzeli montaż słowno-muzyczny o ważnych wydarzeniach historycznych. Również na lekcjach rozmawialiśmy na temat tego święta. Dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony oraz utrwaliły wiedzę o symbolach narodowych. Była to dla uczniów ważna lekcja historii.

wychowawczyni

Znalezione obrazy dla zapytania: swieto pluszowego misia clipart"

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada byliśmy na uroczystości z okazji Dnia Pluszowego Misia. Najpierw pani, która prowadziła uroczystość przywitała się z nami i sprawdziła obecność. Później mówiliśmy, jak powstały pluszowe misie. Następnie klasy mówiły wiersze o misiach. Pani rozdała nagrody za wyróżnione prace w konkursach. Później śpiewaliśmy hymn misiowy. Przy tej piosence wszyscy tańczyliśmy z misiami i podrzucaliśmy je. Było super.

Uczniowie II a

Znalezione obrazy dla zapytania: MIKOLAJKI clipart"

MIKOŁAJKI

6 grudnia czekała nas miła niespodzianka. Poszliśmy do szkolnej biblioteki. Tam, był wspaniały gość – Mikołaj, który przeczytał nam przepiękną, świąteczną opowieść. A potem… kolejna niespodzianka,  otrzymaliśmy prezenty od Mikołaja!!! Mieliśmy nadzieję, że będzie o nas pamiętał. Nie zawiedliśmy się. Dziękujemy Mikołaju!!!

Uczniowie kl. II a

Znalezione obrazy dla zapytania boze narodzenie clipart

WYCIECZKA BOŻONARODZENIOWA

19 grudnia pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Przywitał nas pan przebrany za choinkę. Na początku obejrzeliśmy przedstawienie świąteczne w wykonaniu aktorów z teatru. Wykonywaliśmy ozdobę choinkową. Widzieliśmy szopkę z postaciami naturalnej wielkości. Zwiedzaliśmy Muzeum: widzieliśmy różne zwierzęta gospodarskie. Pani przewodnik zaprowadziła nas do pałacu, w którym oglądaliśmy różne pomieszczenia: jadalnię, pokój dziadka, salon, bibliotekę oraz pokój pana, hol i kancelarię. Bardzo nam się podobało w pałacu.  Oczywiście kupiliśmy różne pamiątki. To była bardzo udana wycieczka.

uczniowie 2a

Podobny obraz

KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ

20 grudnia braliśmy udział w Konkursie Piosenki Świątecznej. Zaśpiewaliśmy wesołą piosenkę o św. Mikołaju. Poszło nam bardzo dobrze, zdobyliśmy 9p. na 10 możliwych. Cieszymy się z udanego występu.

uczniowie klasy 2 a

Podobny obraz

KLASOWA WIGILIA

20 grudnia, to dzień, który spędziliśmy trochę inaczej niż zwykle. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Następnie usiedliśmy do stołu, (który sami przygotowaliśmy) na wspólny poczęstunek. No i nadszedł długo wyczekiwany moment – prezenty. Był to niezwykle miły dzień w szkole, który wprowadził nas w świąteczny nastrój.

uczniowie 2a

Podobny obraz

WYSTĘP DLA RODZICÓW

W ostatni dzień przed świętami zaprosiliśmy naszych Rodziców na nasz występ. Nauczyliśmy się wierszyków, śpiewaliśmy piosenki świąteczne, pastorałki i kolędy. Wszystkim Rodzicom nasz występ bardzo się podobał, otrzymaliśmy gromkie brawa.

uczniowie 2a

Znalezione obrazy dla zapytania: nowy rok clipart

NOWOROCZNE ŻYCZENIA

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

życzą: wychowawczyni i uczniowie 2a

Znalezione obrazy dla zapytania: ferie zimoweclipart

WIZYTA STRAŻNIKA MIEJSKIEGO

W dniu 23 stycznia 2020 r. odwiedził nas pan ze Straży Miejskiej, żeby opowiedzieć nam o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych. Wszyscy słuchaliśmy w skupieniu ważnych dla nas informacji. Było to potrzebne i bardzo pouczające spotkanie.

Marta G.

Dzisiaj u nas w klasie był pan strażnik miejski. Opowiadał, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Mówił, że nie wolno zjeżdżać na sankach blisko jeziora, ani na górce, gdzie są kamienie i drzewa. Górka musi być oddalona od jezdni. Mówił też, że nie można celować śnieżkami w głowę. Bardzo przydadzą nam się te rady, by dobrze spędzić ferie.

Martynka Ł.

Znalezione obrazy dla zapytania: ferie zimoweclipart

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Życzę udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

wychowawczyni – M. Lewandowska

Znalezione obrazy dla zapytania: stanislaw staszic

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

3 marca obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W tym dniu uczestniczyliśmy w uroczystej akademii. Pani Dyrektor, witając nas, rozpoczęła akademię. Było dużo nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości. Były przemówienia, wiersze, pokazy taneczne i występ chóru szkolnego. Niektórzy uczniowie i nauczyciele dostali nagrody i wyróżnienia. Był to bardzo uroczysty dzień w naszej szkole.

Martynka Ł.