klasa 7d 2021/2022

WYJŚCIE INTEGRACYJNE DO KINA – DOKTOR STRANGE W MULTIWERSUM OBŁĘDU

PROJEKT – TERAZ TY BĄDŹ SĘDZIĄ – CZĘŚĆ DRUGA

STACJA GRAWITACJA – DRUGIE SKAKNIE

BOŻE NARODZENIE WIGILIA KLASOWA

MIKOŁAJKOWA IMPREZA PIŻAMOWA

LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W STACJI GRAWITACJI

Stacja Grawitacja to miejsce gdzie zabawa nigdy się nie kończy. Atrakcja goni atrakcję poprzez park trampolin, park linowy, tor przeszkód, strefę akrobatyki, gry komputerowe na trampolinach, strefę lotów, ściany wspinaczkowe, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę z trampolinami. Stacja Grawitacja to idealne miejsce na organizację lekcji W-F pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Po profesjonalnej rozgrzewce ruszyliśmy do sprawdzania naszych sportowych możliwości. Dostęp do wielu atrakcji pod jednym dachem sprawił, że każdy z nas znalazł tutaj coś dla siebie. Dwugodzinna, rewelacyjna zabawa dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń oraz spowodowała super integrację klasy.

INTEGRACJA ZE SZTUKĄ W TLE

W czwartek 16.09.2021 wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Odwiedziliśmy Galerię Malarstwa i Rzeźby. Dowiedzieliśmy się czym jest magia obrazu, która sprawia, że ludzie patrząc, tracą głowę? Podczas lekcji oglądaliśmy oryginalny, najdroższy w kolekcji muzeum, słynny obraz Claude’a Moneta „Plaża w Pourville”. Dyskutowaliśmy i poznawaliśmy sensacyjną historię kradzieży arcydzieła. Okazało się, że nie tylko obraz Moneta stał się ofiarą przestępstwa. Dzięki rozmowie przy różnych obrazach pojęcia takie jak: oryginał, kopia, replika i falsyfikat przestały być nam obce. Na koniec zmierzyliśmy się z rozmaitymi zadaniami do rozwiązania w przestrzeniach galerii, które pozwalały nam wyćwiczyć spostrzegawczość i poznać inne dzieła sztuki z poznańskiej kolekcji.

W drodze do muzeum przeszliśmy przez Ostrów Tumski oraz nad rzekę Wartę w celu obejrzenia nowoczesnej sztuki muralu i graffiti. O 12.00 w południe wylądowaliśmy na Starym Rynku w Poznaniu, żeby zaklaskać trykającym się koziołkom.