klasa 6a 2021/2022

WITAMY W KLASIE VIa 🙂

Przewodnicząca: Zuzia Ł

Zastępca: Marta K

Skarbnik: Piotr W.

Lekcja terenowa w Poznaniu

01.10.2021r. udaliśmy się do Poznania, aby lepiej poznać historię Powstania Wielkopolskiego. Tego dnia mieliśmy okazję odbyć spacer szlakiem najważniejszych miejsc tego wydarzenia. Nie było to jednak zwykłe zwiedzanie. Nasz przewodnik ubrany w mundur powstańczy przygotował dla nas mnóstwo zadań, podczas których musieliśmy wykazać się wiedzą oraz sprawnością fizyczną. Takie zajęcia pozwoliły nam na aktywną naukę oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie oraz integrację klasową.

ANDRZEJKI 2021

W naszej klasie jak co roku obchodziliśmy andrzejki. Był to dla nas czas wróżb, zabaw i słodkiego poczęstunku. Była to okazja do poznawania polskich tradycji takich jak m.in. lanie wosku, wróżenie imion przyszłych mężów i żon. Dowiedzieliśmy się również, kto z nas jako pierwszy stanie na ślubnym kobiercu. Nasza wychowawczyni przygotowała dla nas ciasteczka z wróżbą, które zawierały same dobre wiadomości na nadchodzący rok! Oby wszystkie się spełniły!

KLASOWE MIKOŁAJKI

DBAMY O ŚWIĄTECZNY KLIMAT W NASZEJ SALI

NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE!

“Najserdeczniejsze życzenia

Cudownych świąt Bożego Narodzenia,

Ciepła i wielkiej radości,

Miłych oraz hojnych gości,

Pod choinką dużo prezentów,

A w Waszych sercach wiele sentymentów.”