Obchody Dnia Motyla

Drodzy Uczniowie

Zapewne część z Was pamięta, że w ubiegłym roku szkolnym były w naszej szkole wolontariuszki z Hospicjum Palium w Poznaniu. Kilkoro z Was brało też udział w zeszłorocznych obchodach Dnia Motyla. Byliśmy wówczas przy Urzędzie Miasta Poznania

i robiliśmy z balonów kolorowe motyle. Potem przeszliśmy w barwnym korowodzie na Plac Wolności i dalej braliśmy udział w obchodach Dnia Motyla połączonych z obchodami Dnia Osób z Zespołem Downa.

W bieżącym roku też mieliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Niestety sytuacja się zmieniła. Ale Hospicjum działa i potrzebuje motyli. Otrzymałyśmy wiadomość od wolontariuszy, abyśmy tworzyli motyle. Zachęcamy więc Was do tego. Jeśli znajdziecie trochę wolnego czasu i pomysłu, rysujcie, malujcie, róbcie z różnych materiałów (technika dowolna). Następnie fotografie tych motyli prześlijcie na numer telefonu 507-099-858 lub mailem na adres: awietrzykowskasp1@wp.pl

Wolontariusze hospicjum komisyjnie wybiorą najładniejsze i umieszczą je na wystawie

w Hospicjum. W stosownym czasie, w bezpieczny sposób odbiorą prace od autorów.

Pozdrawiamy Was ciepło

Anna Wietrzykowska, Adriana Helak, Maja Koczorowska- Rębacz