Razem na święta

„Zdążyliśmy z pomocą”

Społeczność naszej szkoły spełniała już marzenia chorych dzieci z fundacji „Mam marzenie”, a w tym roku po raz kolejny „zdążyła z pomocą” dla dziecka, które jest podopiecznym fundacji „Zdążyć z pomocą”.  Tym razem była to kilkuletnia Kornelia. Pomagaliśmy zebrać fundusze na implant słuchowy, który pozwoli dziewczynce usłyszeć otaczający świat. 19 grudnia zorganizowaliśmy akcję charytatywną, w czasie której najważniejszą rolę pełnił „Cennik mierzony odruchem serca”. Dzięki uczniom i rodzicom, którzy przygotowali słodkości, ozdoby świąteczne i wiele innych wspaniałości udało się zebrać 1200zł! Kwota zasili konto Kornelii i mamy nadzieję, że przybliży dzień, w którym Kornelia usłyszy świat.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim darczyńcom i osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się do naszej akcji.

Szczególne podziękowanie kierujemy do rodziców, uczniów,  nauczycieli klas: 1a, 1b, 2a, 3a, 3b, 4a i 6d oraz pracujących w świetlicy.

Podziękowanie kierujemy także do dziewczynek z klasy 3b i 6b za przeprowadzenie naszej akcji.

Pamiętajmy, że „dobro zawsze wraca do właściciela”.

Koordynator: Beata Patryas

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych, jak również wesprzeć schroniska dla zwierząt.

Uczniowie swarzędzkiej „Jedynki” przystąpili do ministerialnej akcji „Razem na Święta” i wspólnymi siłami zebrali mnóstwo darów dla podopiecznych schroniska ze Skałowa.

Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy sprawić im odrobinę przyjemności na nadchodzące święta.

Dziękujemy naszym kochanym rodzicom oraz nauczycielom za pomoc w zbiórce.

Koordynatorzy: Marzanna Adamczak, Magdalena Kolasińska