klasa 5c 2023/2024

KLASA V TO JUŻ COŚ

Klasa V to czas nowych wyzwań i działań. W wakacje zbieraliśmy wiele wspomnień i ładowaliśmy baterie, które muszą nam starczyć na 10 miesięcy trudnej pracy. Damy radę!

WYBORY DO SAMORZĄDU KLASOWEGO I SZKOLNEGO

Na początku września VC przeprowadziła wybory do Samorządu. Przewodniczącą została Estera, zastępcą Antek, a skarbnikiem Paula. Serdecznie gratulujemy. Naszym przedstawicielem do Samorządu Szkolnego będzie Karina. Gratulujemy!

PIZZA – TO LUBIMY!

Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach robienia pizzy. Po naszych minach widać, że było pysznie i zabawnie.

DZIEŃ CHŁOPCÓW

W piątek 29.09 mieliśmy okazję świętować DZIEŃ NASZYCH CHŁOPCÓW. Dziewczyny świetnie się spisały i zadowoliły chłopców drewnianymi padami z lizakami. Zabawy i słodyczy było co niemiara, bo i nasza Wychowawczyni o nas nie zapomniała. Nawet Samorząd Szkolny poczęstował nas słodyczami.

Hi Barbie, Hi Ken

Z okazji Dnia Chłopca Samorząd szkolny zachęcał do zabawy – przebrania się za Barbie lub Kena. Było super!

MIKOŁAJKI NA SŁODKO

6.12 udało nam się odwiedzić fabrykę czekolady w Poznaniu. Z tej okazji mieliśmy możliwość poznania historii czekolady, spróbowania ziarna kakaowca i stworzenia swojej własnej czekolady. Było smacznie!

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

Przed Bożym Narodzeniem mieliśmy okazję obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów innych klas, pośpiewać kolędy oraz spędzić ze sobą czas. Rodzice wyposażyli nas w prowiant, który umilał nam czas. A pod choinką znaleźliśmy wiele ciekawych prezentów.

Wszystkim składamy serdeczne życzenia świąteczne.

Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy Wychowawczyni Wam i Waszym Rodzinom.

Życzenia bożonarodzeniowe.jpeg

W MAGICZNYM ŚWIECIE ,,PANA KLEKSA”

W styczniu wraz z klasą 4a udało nam się odwiedzić kino Helios, gdzie oglądaliśmy film ,,Akademia Pana Kleksa”. Było to dobre przypomnienie treści lektury, a także podstawa do kolejnych działań na języku polskim. Przed nami pisanie sprawozdania z filmu – trzymajcie za nas kciuki!

SUKCES NASZEJ WYCHOWAWCZYNI

Nasza Wychowawczyni odniosła niemały sukces. Jej wystawa – ,,Człowiek – słowo – komunikacja” została przeniesiona do Pałacu Działyńskich, gdzie po raz kolejny dyskutowano na temat sposobów komunikacji we współczesnych czasach.