klasa 5c 2022/2023

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na stronie naszej wspaniałej klasy 5c 🙂

Będziemy starali się na bieżąco publikować krótkie informacje na temat tego co się dzieje w naszej klasie 🙂

Matematyczne gry planszowe

Podczas lekcji kształtujących kreatywność graliśmy w matematyczne gry planszowe. Pani podzieliła nas na grupy i dała po dwie gry. Jedna gra polegała na zdobyciu jak największej ilości punktów. Natomiast druga polegała na tym, aby dojść jak najszybciej do mety rozwiązując poprawnie dane działania. W pierwszej grze były puzzle z różnymi liczbami i znakami matematycznymi za pomocą których tworzyliśmy działania, które wylosowaliśmy. W drugiej grze otrzymywaliśmy pionek i kostkę, którą rzucaliśmy, a na planszy były pola z dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem i dzieleniem, które należało rozwiązać. Dodatkowo każdy wynik działania oznaczał jakąś czynność na przykład wynik cztery oznaczał cofnięcie się o dwa pola do przodu. Moje emocje podczas gry były pozytywne.

Mateusz

Gra w matematyczne gry planszowe na zajęciach kształtujących kreatywność były bardzo ciekawe i wywierały uśmiech na twarzy 🙂 Były trzy grupy, w każdej grupie po cztery osoby. Osoba, która jako pierwsza rozwiązała dane zadania i była na polu 30 – wygrywała. Druga gra polegała na tym, że z rozłożonych na stole liczb i znaków matematycznych należało ułożyć jak najszybciej działanie, którego wynik będzie zgodny z liczbą pola planszy, na którym stanie pionek. Na koniec lekcji podliczyliśmy punkty, osoba z największą ilością punktów wygrywała cały wyścig matematyczny.

Borys

Długopisy 3D

Na zajęciach kreatywnych korzystaliśmy z długopisów 3d. Za pomocą długopisu tworzyliśmy trójwymiarowe dzieła. Każdy z nas napisał swoje imię i mógł też narysować coś dla siebie. Po skończonej pracy, każdy kto chciał mógł zrobić zdjęcie ze swoim dziełem. Gdy wystarczyło czasu to można było jeszcze coś dla siebie zrobić.

Klara i Jacek

Wigilia klasowa

22 grudnia o godzinie 8:30 odbyła się wigilia klasowa klasy 5c. Wychowawca był nieobecny więc spotkanie prowadziła pani Karolina Gruszczyńska, która uczy nas matematyki. Ponadto obecna była mama Borysa. 

Na początku zasiedliśmy do stołu zastawionym najróżniejszymi słodyczami. Podczas jedzenia opowiadaliśmy o swoich tradycjach świątecznych. Na koniec dostaliśmy prezenty i zaśpiewaliśmy kilka kolęd.  

Wigilia była bardzo udana a w powietrzu czuć było świąteczną atmosferę. Bardzo miło wspominam to wydarzenie.

Jędrzej

Co daje uśmiech?

Iza

Wyjście na kręgle

W poniedziałek 23 stycznia 2023r. wybraliśmy się na wycieczkę do kręgielni „Wodny Raj” w Swarzędzu. Wyjście miało miejsce na 3 i 4 godzinie lekcyjnej, czyli na matematyce i zajęciach kształtujących kreatywność. Po wejściu do budynku ściągnęliśmy buty i kurtki, które oddaliśmy Pani z recepcji. Potem, gdy weszliśmy na samą górę dostaliśmy do wypełnienia listy zawodników. Musieliśmy podzielić się na dwie drużyny. Każda z drużyn miała za zadanie wymyślić nazwę drużyny. Pierwsza drużyna nazywała się „Wilki”, a druga „Królewscy”. Po emocjonującej grze okazało się, że niestety drużyna „Królewskich” przegrała. Wszyscy świetnie się bawili. Po godzinnej grze wróciliśmy do szkoły na resztę lekcji.

Wiktoria i Maja