Klasa 8 a

Znalezione obrazy dla zapytania kartki na rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy Uczniowie!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2019/2020. Życzę Wam, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Bądźcie w tym niestrudzeni, gdyż zwiększa to szansę na sukces w dorosłym życiu.

Wychowawczyni

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Trzeciego września spotkaliśmy się wszyscy w szkole na rozpoczęciu roku szkolnego. Każdy się trochę zmienił. Byliśmy ciekawi czy ktoś nowy dojdzie do naszej klasy oraz kto będzie naszym nowym wychowawcą.

Okazało się, że skład naszej klasy nie zmienił się i mamy dwie przekochane panie wychowawczynie. Jest to pani Monika Szulerowicz i pani Karolina Andrzejewska (zastępca wychowawcy). Od początku uwierzyły w Nas, choć w zeszłym roku nie byliśmy najgrzeczniejsi :). Już po kilku tygodniach każdy zauważył zmianę w naszym zachowaniu, za co jesteśmy wdzięczni naszym Paniom.

D.B. J.S. A.K.

Przeprowadziliśmy wybory klasowe:

Przewodniczącą została Joanna Kozak, jej zastępcą Kacper Wiencis a skarbnikiem Alicja Gończyńska.

Wierzymy, że sumiennie wywiążą się ze swoich zadań.

Urodzinowa tradycja

Wspólnie wprowadziliśmy nową tradycję obchodzenia Naszych urodzin. W związku z tym stworzyliśmy plakat prezentujący daty naszych urodzin. Za każdym razem śpiewamy „Sto lat” a solenizant zdmuchuje świeczki z kawałka tortu.

Obchodziliśmy już urodziny: Alicji, Konstancji, Jessici oraz Alicji Gończyńskiej. Za każdym razem wkładamy duży wysiłek w to, aby zaskoczyć solenizanta.

Szymon Piotrowski każde takie wydarzenie nagrywa, aby na koniec roku szkolnego podarować każdemu prezent – film prezentujący najlepsze momenty z bieżącego roku szkolnego.

Szymon P., Michał

Wycieczka do kina z okazji Dnia Chłopaka

Dnia 26.09.2019 roku pojechaliśmy do kina na film „Piłsudski”. O godzinie 8:50 wyruszyliśmy do Poznania. Przed seansem mieliśmy chwilę czasu, aby kupić sobie coś do jedzenia i picia. Film niestety nie przypadł nam do gustu, ale wycieczkę zaliczamy do udanych. Dzięki niej lepiej poznaliśmy się z wychowawcą i wspólnie spędziliśmy miło czas.
J.B.

W listopadzie z naszej klasy odeszła Alicja K. Przeprowadziła się do Bydgoszczy, swojego rodzinnego miasta. Jej przeniesienie było dla Nas dużym zaskoczeniem.

Mamy nadzieję, że Alicja Nas odwiedzi i będziemy mogli się z Nią pożegnać.

Apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 12.11.2019 roku odbył się w Naszej szkole apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku to Nasza klasa była odpowiedzialna za część artystyczną tak ważnej uroczystości.

Bardzo się denerwowaliśmy, ale wszystko poszło po naszej myśli. Akademię poprowadziła Dobrochna oraz Kacper. Pozostali uczniowie recytowali piękne wiersze oraz wspólnie z chórem odśpiewali kilka pieśni patriotycznych.

Po zakończonej akademii Pani Dyrektor pogratulowała Nam występu, a Panie Wychowawczynie były z Nas dumne!

Alicja G., Klaudia, Konstancja

Andrzejki

26 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Weronika i Asia przygotowały dla Nas mnóstwo wróżb. Spędziliśmy ten wieczór bardzo miło!

Klasowa Wigilia

A.G.

Egzaminy próbne ósmoklasisty

Dnia 13, 14 i 16 stycznia odbyły się egzaminy próbne. Pierwszego dnia odbył się język polski. Stawiliśmy się wszyscy o 7.45 w holu szkolnym ubrani na galowo. Dziesięć osób poszło do sali 103 w której o 8.00 zaczęliśmy egzamin, z kolei cztery pozostałe osoby poszły do innej sali by o tej samej godzinie rozpocząć test. Na napisanie wszystkiego mieliśmy 120 minut, jednak każdy skończył trochę wcześniej. Kolejnego dnia o tej samej godzinie i w tych samych składach zaczęliśmy egzamin z matematyki, który trwał 100 minut. Po jednym dniu przerwy od testów nastał czas ostatniego egzaminu. Języka angielskiego obawialiśmy się najbardziej, jednak jak się okazało później, całkiem niepotrzebnie. Trwał on 90 minut. Gdy rozmawialiśmy później o trudności każdego z tych testów stwierdziliśmy, że najłatwiejsze były z polskiego oraz angielskiego jednak matematyka była okropnie ciężka. Teraz czekamy już tylko na wyniki

D.B.

Zamknięcie szkoły

Od poniedziałku 16.03.20 nie chodzimy do szkoły z powodu epidemii koronawirusa. Obecnie kwarantanna bardzo utrudnia naukę. Mamy bardzo dużo zadań i musimy uczyć się do egzaminów. Jak się okazuje, na lekcjach w szkole dużo łatwiej jest się uczyć. Pozostaje tylko czekać na rozwój sytuacji.

M.W.

WIELKANOC

Życzę Wam, Kochani,
aby te święta Wielkanocne
wniosły do Waszych serc
wiosenną radość i świeżość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Wychowawczyni