Międzynarodowa współpraca z Liceum nr 9 w Kijowie

Od listopada 2023 nasza szkoła realizuje partnerską współpracę z Liceum nr 9 w Kijowie. Jest to dla nas wyjątkowa okazja do wspólnego działania, wymiany doświadczeń oraz budowania relacji między uczniami i nauczycielami obu placówek.

Głównym założeniem współpracy jest rozwijanie kompetencji językowych, kulturowych i społecznych uczniów. Wspólnie dążymy do wzajemnego poznawania tradycji i historii obu narodów, rozwijania umiejętności pracy projektowej oraz wzmacniania postaw otwartości, empatii i współpracy. W ramach partnerstwa odbywają się zarówno jednorazowe wydarzenia, jak i długoterminowe inicjatywy, między innymi:

– konkurs na najpiękniejsze jesienne zdjęcie,

– konkurs recytatorski i poezji śpiewanej,

– projekt „Master Chef” – moja ulubiona regionalna potrawa,

– projekt „Ćwicz razem ze mną”,

– konkurs literacki „Mam Talent”.

Współpraca przynosi obopólne korzyści. Uczniowie mają okazję zaprezentowania własnych talentów w konkursach i projektach. Rozwijają swoje kompetencje cyfrowe, uczą się otwartości, tolerancji i zrozumienia. Dla nauczycieli jest to wymiana doświadczeń, wzbogacanie własnego warsztatu pracy czy budowanie sieci kontaktów sprzyjających realizacji nowych inicjatyw.

Wierzymy, że nasza współpraca będzie nadal się rozwijać i przynosić kolejne inspirujące pomysły.