Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 1

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 1

24 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu obchodziliśmy Dzień Ziemi.

W tym roku szczególnie chcieliśmy zadbać o drzewa. Coraz więcej drzew wycina się po to, by budować nowe osiedla mieszkaniowe, markety i galerie handlowe. Drzewa można wyciąć szybko, ale rosną bardzo długo. To one dają nam tlen, czystsze powietrze, ochronę przed hałasem i zanieczyszczeniem. Chrońmy drzewa, bo są domem zwierząt.

Uczniowie klas I – III już wcześniej otrzymali listy od Ekoludka z zadaniami do wykonania. Każda klasa miała zapoznać się nazwami drzew, które były eksponowane na tablicach w holu szkoły, ułożyć rymowankę o drzewach i wykonać w klasach dowolną techniką drzew w swoich salach.

24 kwietnia wiele kolorowych i wykonanych przeróżnymi technikami drzew wyrosło w salach „czerwonego budynku” swarzędzkiej „Jedynki”. Uczniowie klas I – III pochwalili się znajomością drzew i zawiesili zielone listki na szkolnym drzewie.

Wszyscy nauczyciele i uczniowie aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie.

Przy okazji tego święta każdy powinien zastanowić się, co zrobić, aby chronić Ziemię – wspólny dom ludzi, zwierząt i roślin.

J. Mróz, A. Baran, K. Łaźna