WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH O ZDROWYM ODŻYWIANIU

WARSZTATY  O  ZDROWYM  ODŻYWIANIU

31 stycznia nasza klasa 6c  przygotowała warsztaty  dla klas szóstych i wystąpiła w przedstawieniu o zdrowym odżywianiu. Wcześniej przygotowaliśmy transparenty w kształcie owoców i warzyw z ekologicznymi hasłami, np.

Jedz owoce i warzywa to na zdrowie dobrze wpływa.

Jedz codziennie zdrową żywność, bo to wzmacnia Twą aktywność!

Raz gruszeczka, raz jabłuszko i już zdrowe masz serduszko.

 

Przedstawienie rozpoczęła Jessica słowami Jana Kochanowskiego „Szlachetne zdrowie…”. Następnie wyszedł Szymon S. przebrany za kucharza z ogromnym brzuchem, bo „brzuch to wielki piec, co węgla niemało pożera. Ten węgiel to bułki, kanapki, kotlety, to ptysie i rurki, z wanilią omlety…” Joasia jako fotoreporter przeprowadzała wywiady z dwoma lekarzami Julią i Szymonem P.. Pytania dotyczyły zasad zdrowego odżywiania, wyjaśnienia, co to są białka, jaką rolę odgrywają witaminy, składniki mineralne, czy tłuszcze są  szkodliwe czy niezbędne dla organizmu, czy  możemy objadać się ciastkami i cukierkami.

Po każdym zadanym  pytaniu i udzieleniu odpowiedzi przez lekarza wchodził Maks z napisem REKLAMA i uczniowie odgrywali krótkie scenki np. Konstancja z dziennikiem i Bartek z piłką i z medalem : Gdy dziecko jogurty pije, w nauce i w sporcie rekordy bije. W reklamach wystąpili jeszcze: Alicja, Norbert grający dziadka, Weronika i Kacper.

Po każdej reklamie wychodziła pięknie ubrana pielęgniarka Ala, która podsumowywała wywiad z lekarzem słowami PAMIĘTAJ- np. pieczywo, drób, mięso, ryby, jaja, sery, orzechy, fasola, groch, ziemniaki-to źródło potrzebnego Ci białka.  Wystąpił też w roli kurczaka -Szymon, w roli ryby-Bartek, w roli jabłka- Weronika, jako jogurt- Kacper, jako chleb-Michał (wszyscy trzymali w ręku transparenty zwierząt czy produktów spożywczych).

Efektem było skorzystanie z rad lekarzy i pielęgniarki przez kucharza Szymona, któremu zmniejszyła się objętość brzucha:

„Teraz jestem szczupły, zdrowy. Cały świat jest kolorowy,

Bo warzywa i chleb ciemny, mają siły swe tajemne.

Jeśli nie chcesz, by za ciasne były na cię gacie

-pamiętaj- tylko zdrowe odżywianie bracie.”

Występ zakończyliśmy piosenką „Witaminki”.

  

Wychowawca klasy Elżbieta Brodowska-Dukiewicz