Wspólnie dbamy o zdrowie!

picsart_11-03-06-27-35W  ramach  realizacji  europejskiego programu „Owoce i warzywa  w szkole”
p. Maria Szymaniak i p. Małgorzata Szymczak zorganizowały ekspozycję prac plastyczno-technicznych poświęconą zdrowemu odżywianiu, na którą zaprosiliśmy  grupę czterolatków z Przedszkola „ Pod Kasztanami” i uczniów zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 4. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, przygotowanych przez Maritę Woniaczuk i przedstawicieli Samorząd uczniowskiego . Celem zajęć było propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie do spożywania większych ilości owoców i warzyw. Nasi goście poprzez wspólną zabawę, zagadki oraz zabawy ruchowe mieli możliwość zdobycia informacji na temat wartości odżywczych warzyw i owoców.  Zaprezentowany temat nie był dla dzieci nowością, ponieważ ich placówki także są miejscami promującymi zdrowie. Nasi goście świetnie poradzili sobie z wykonaniem przygotowanych zadań.

Serdecznie dziękujemy Gracji i Majce z 5 e za  pomoc w prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla najmłodszych!

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z warsztatów

http://telewizjastk.pl/5428,o-warzywach-i-owocach-w-sp1