UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 10 listopada 2016r. w poczet społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr1 zostali przyjęci nowi uczniowie, którzy we wrześniu tego roku rozpoczęli naukę w klasie pierwszej. Było to duże przeżycie dla wielu sześciolatków i siedmiolatków a także dla Rodziców, którzy przybyli towarzyszyć swoim pociechom.

Uroczystość miały zaszczyt prowadzić uczennice z klasy IV b: Aleksandra Kubiak i Aleksandra Kiszka.

Słowami wiersza

„ Czołem uczniowie pierwszych klas!

Starsza koleżanka wita was.

Czego wam życzyć na początek?

Życzę kolegów, zabaw, piątek.

I żeby nikt się szkoły nie bał

Bo nie ma czego, bo nie trzeba …….

powitała pierwszoklasistów uczennica z IV b Amelia Wittke.

Pierwszoklasiści śpiewali wesołe piosenki, recytowali wiersze i odpowiadali na pytania prowadzących. Następnie nastąpił moment złożenia ślubowania a po nim pani dyrektor i wicedyrektor dokonała aktu pasowania. Były życzenia, gratulacje, upominki od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz pamiątkowe zdjęcie. Dalszy ciąg ślubowania przebiegał już w salach lekcyjnych.

Mariola Malicka