Święto Odzyskania Niepodległości

 

magnes-flaga-polskiŚwięto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918 r. przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju i narodu. Wtedy właśnie, po 123 latach zaborów, państwo polskie odrodziło się jako suwerenny, niepodległy kraj. Co roku, 11 listopada Polacy obchodzą Święto Niepodległości. Tego dnia cieszymy się z tego, że żyjemy w wolnym kraju i możemy bez przeszkód uczyć się, pracować i tworzyć lepszą przyszłość naszej Ojczyzny.

W czwartek, 10 listopada i w naszej szkole został zorganizowany przez klasy III d i III g uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W akademii uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich z wychowawcami oraz Dyrekcja szkoły. Montaż słowno – muzyczny przybliżył uczniom trudną tematykę związaną z dziejami naszej Ojczyzny. Występujący recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali historyczne pieśni. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna, która pomagała uczniom zrozumieć zawiłości historii Polski. Uroczysty i podniosły charakter apelu podkreśliły galowe stroje, rozetki oraz scenografia nawiązująca do tematyki tego święta.

Apel został przygotowany przez p. Beatę Patryas, p. Joannę Mróz i p. Marzenę Lewandowską.