DZIEŃ MATEMATYKI 2017

DZIEŃ MATEMATYKI 2017

Dnia 11 kwietnia 2017 w naszej Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu odbył się Dzień Matematyki. Szkoła na ten dzień została oplakatowana, plakatami które uczniowie wykonali na konkurs plastyczno-matematyczny pt. „Matematyka wokół nas”.
Klasy były zaproszone na warsztat przygotowany przez uczniów klasy 6A i 5E. Na prezentacji odbyły się Igrzyska Matematyczne między klasami, pojawiła się dawka matematycznego humoru oraz był też czas na reklamę SKO (szkolnej kasy oszczędności). W trakcie przedstawienia zostały ogłoszone wyniki konkursu na najlepszy plakat z okazji Dnia Matematyki.
W trakcie długiej przerwy na boisku szkolnym uczniowie klasy 5C zadawali nam matematyczne pytania. Było przy tym zabawy co nie miara.
Ponadto na lekcjach zostały przeprowadzone zawody matematyczne w oparciu o prezentację przygotowaną przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i świetną zabawę.

Koordynator imprezy
Małgorzata Nowacka