Dzień Dobrego Słowa w naszej Jedynce

Dzień Dobrego Słowa w naszej Jedynce

Dnia 13 marca 2017r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu  przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Dnia Dobrego Słowa”. Twórcą i propagatorką tego dnia jest pani Iwona Majewska-  Opiełka. Na dobry początek dobre słowo niesione było przez motylki. W naszym holu zrobiło się jak w motylarni. Było pięknie, kolorowo i poważnie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do obchodów tego dnia. Docenili wagę obchodów go w naszej szkole.

Formuła dzisiejszego dnia była zaproponowana przez uczennice klasy VIc Zuzę Książek i Oliwię Kaczmarek, które postanowiły zostać propagatorkami dobrego słowa w naszej szkole. W przeprowadzeniu akcji pomagała Ewa Kręglewska i Julia Koralewska z klasy Va.

Każdy uczeń w klasie otrzymał motylka, na którym napisał miłe słowo, które chciałby powiedzieć koledze, koleżance lub innej osobie, a następnie powiesił go na wspólnej tablicy. Nauczyciele w klasach rozmawiali z dziećmi na temat czystości języka, na temat kształtowania naszej rzeczywistości poprzez formę zwracania się do ludzi dobrym słowem i słowem pełnym szacunku.

Z niecierpliwością czekamy na 12 kwietnia (13 to Wielki Czwartek). Uczennice zaangażowane w realizację dnia już mają głowy pełne pomysłów.

Anna Wietrzykowska

,,DZIEŃ DOBREGO SŁOWA”

            W naszej szkole rozpoczęliśmy obchodzić ,,Dzień Dobrego Słowa”.  Polega on na tym, że w każdy 13 dzień miesiąca każdy uczeń naszej szkoły będzie pisał lub mówił dobre słowo lecz za każdym razem będzie to wyglądało inaczej. Pierwsza już taka akcja odbyła się i myślę, że spodobała ona się uczniom i nauczycielom. Sądzę, że to bardzo fajny pomysł bo dzięki temu uczymy się mówić dużo dobrych słów a nie złych.

Ewa kl.Va